Zamknij

Stare się wysłużyły, nowe przyciągają wzrok. Aż się chce zrobić "coś odlotowego"

09:12, 11.05.2023 PB Aktualizacja: 10:20, 11.05.2023
Skomentuj Foto: MGOK Pogorzela/fotomontaż Gostyn24 Foto: MGOK Pogorzela/fotomontaż Gostyn24

Chcieli dodać kolorów okolicy i zakryć odstraszający wyglądem budynek. Naprzeciwko Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli powstała artystyczna instalacja. Nowy baner, przyciąga wzrok i aż chce się przy nim zrobić "odlotowe" zdjęcie.

“Kultura dodaje skrzydeł” - to motto sekcji artystycznej z  w Pogorzeli. Tamtejsi instruktorzy, wyszli z inicjatywą zagospodarowania przestrzeni w pobliżu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie mieści się stary budynek, przeznaczony już do rozbiórki. Aby nadać kolorów okolicy i zakryć szpecący obiekt - przed laty stanęły banery z motywem lokalnej działalności kulturalnej. Stare plakaty się wysłużyły, ale teraz pojawiły się nowe. 

Projekt, jak mówią inicjatorzy instalacji, został skomponowany autorsko z nutką inspiracji z internetu.

[FOTORELACJA]10163[/FOTORELACJA]

- Wcześniejszy baner uległ zniszczeniu, wspólnie z koleżanką, instruktorką tańca chciałyśmy dodać tutaj coś świeżego, coś co doda radości i koloru. Stąd pomysł na kolorowe skrzydła, przy których warto zrobić sobie zdjęcie. Muzyka, taniec, sztuka - tym się zajmujemy, stąd też hasło - mówiła Monika Szulc, instruktor plastyki z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli i dodaje.

- Przy tworzeniu projektu posiłkowałyśmy się zasobami z internetu. Nie jesteśmy aż tak zaawansowane w technologii by stworzyć wszystkie elementy zupełnie od podstaw... Nie mniej cała szata graficzna została skomponowana przez nas - dodaje Monika Szulc.

Opracowanie baneru, wymagało zaangażowania artystów z ośrodka kultury.

Gratulujemy pomysłu.

[ALERT]1683789040424[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

tyrtytyrty

1 5

Gorące dziewczyny w Twoim mieście chcą seksu teraz, wszystkie anonimowo i za darmo ----- https://s4.lv/piska 10:35, 11.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beny Beny

0 1

W Pogo zawsze się dużo dzieje 16:54, 11.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%