Zamknij
REKLAMA

List Zosi urzekł Rzecznika Praw Dziecka. Nie mogąc spełnić jej prośby wysłał...

09:57, 27.01.2020 | Dobrochna Błażejczak
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 24 stycznia 2020 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli uczestniczyli wraz z nauczycielami w spotkaniu, którego gościem był dyrektor Biura Rzecznika Praw Dziecka -  Anna Maria Malinowska. Powodem był  uhonorowany I nagrodą w szkolnym konkursie literackim list Zofii Fabisiak z klasy VId.

O liście napisanym przez Zosię, która - dostrzegając i doceniając uroki dzieciństwa - pragnęłaby zatrzymać czas za pomocą specjalnego zegarka pisaliśmy w Gostyn24 

[ZT]47291[/ZT]

List nastolatki urzekł nie tylko komisję konkursową, lecz także samego Mikołaja Pawlaka, do którego trafiła wspomniana korespondencja. Rzecznik Praw Dziecka nie mógł z oczywistych względów spełnić prośby dziewczynki, postanowił jednak sprawić autorce listu - a przy okazji wszystkim pozostałym 14 laureatom konkursu - miłą niespodziankę w postaci upominków. W jego imieniu wręczyła je nagrodzonym i wyróżnionym szóstoklasistom Anna Maria Malinowska, dyrektor Biura Rzecznika Praw Dziecka, podczas spotkania w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli.

Poświęcone prawom dziecka spotkanie poprowadzili: Weronika Gruchociak z klasy VIIIc i Bartosz Foltynowicz z klasy VIIc. Podczas prezentacji przedstawione zostały podejmowane od wielu lat w Szkole Podstawowej w Pogorzeli różnorodne działania mające na celu propagowanie praw dziecka, takie jak: lekcje wychowawcze, konkursy literackie i plastyczne, akcja Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka.

Ilustrację wizualną wspomnianych przedsięwzięć stanowiły prezentacja multimedialna oraz wystawa konkursowych plakatów promujących Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Laureatki konkursów literackich: Weronika Gruchociak z klasy VIIIc, Wiktoria Wawrocka z klasy VIIa, Anastazja Dąbrowska z klasy VIIb i Alicja Harasim z klasy VIIb przeczytały z kolei swoje wiersze o prawach dziecka. Muzyczną ilustracją prezentacji był występ chóru szkolnego, towarzyszącego wokalistkom wykonującym nawiązujące do tematyki spotkania piosenki: Nierównych Mieczysława Szcześniaka zinterpretowała wokalnie Dominika Klamecka z klasy VIIIb, Piosenkę o prawach dziecka z repertuaru Małej Orkiestry Dni Naszych zaśpiewały Maja Wielowiejska z klasy IVa i Oliwia Robaszyńska z klasy Vc, Tolerancję Stanisława Sojki wykonały Patrycja Klamecka z klasy Vb i Julia Kowalska z klasy Vd, natomiast znaną wszystkim piosenkę Majki Jeżowskiej pt. Wszystkie dzieci nasze są przypomniała Antonina Regulska z klasy Vb.

Korzystając z okazji, uczniowie zadali Annie Malinowskiej kilka pytań. Udzielając odpowiedzi, Pani Dyrektor z radością nawiązała bezpośredni kontakt z dziećmi. Zaprosiła również obecnych na spotkaniu uczniów do odwiedzin Biura Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie. Żegnając się ze społecznością szkolną, zachęciła natomiast wszystkich, by rozpoczynające się właśnie w województwie wielkopolskim ferie zimowe były czasem odpoczynku... także dla smartfonów, laptopów i tabletów. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze.

Organizatorkami spotkania z Dyrektorem Biura Rzecznika Praw Dziecka były Gabriela Kokot /pedagog szkolny/ i Dobrochna Błażejczak /nauczyciel bibliotekarz/. Wystawę prac plastycznych oraz dekoracje sali widowiskowej przygotowały Karolina Kapała i Kamila Wiśniewska, natomiast nad oprawą muzyczną prezentacji czuwali Magdalena Ostach i Krzysztof Mandrysz.


Zdjęcia: Ewa Dorczyk

(Dobrochna Błażejczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

??

4 2

Niektórzy to potrafią się wypromować. 12:05, 27.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EchEch

8 0

Jak zazdrościsz, to sam coś zorganizuj. Jak ktoś zrobił coś fajnego, to czemu miałby się tym nie pochwalić? 14:17, 27.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzacunSzacun

8 0

Fajna akcja 14:35, 27.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolegakolega

1 4

Ooooo! Widzę, że dyrektor już wrócił do szkoły!!!! 22:48, 27.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrzegorzGrzegorz

6 1

Patrz ze zrozumieniem. Dyrektor jest na zdjęciu archiwalnym. W szkole go nie ma na razie. 08:02, 28.01.2020


REKLAMA
REKLAMA
0%