To będzie noc pełna duchowej walki i zawierzenia. Wojownicy Maryi zapraszają do wspólnej modlitwy za Polskę, prosząc o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. W ich przekonaniu tylko wiara, jedność i modlitwa mogą być odpowiedzią na niepokoje współczesnego świata
Już wkrótce w Gostyniu rozbrzmi modlitwa za Polskę. W Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej w Głogówku odbędzie się „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”, wydarzenie organizowane przez wspólnotę "Wojowników Maryi" czyli duchowe czuwanie, które łączy modlitwę, refleksję i świadectwo wiary w intencji ojczyzny.
Jak poinformował w mediach społecznościowych Klasztor Księży Filipinów - Święta Góra - Bazylika Świętogórska, spotkanie zaplanowano na sobotę 10 listopada o godzinie 20.00. W programie przewidziano modlitwy za naród, akt zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi oraz litanię do św. Andrzeja Boboli i św. Michała Archanioła. O 21.00 uczestnicy wspólnie odmówią Apel Jasnogórski, po którym nastąpi różaniec i medytacja.
Centralnym punktem czuwania będzie Msza Święta w intencji ojczyzny, zaplanowana na godzinę 23.00. Po niej wierni wezmą udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. W jej trakcie odbędzie się procesja siedmiokrotnego obejścia wnętrza sanktuarium, będąca symbolicznym nawiązaniem do biblijnego oblężenia Jerycha.
„Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” to wydarzenie, które od kilku lat odbywa się równocześnie w wielu miejscach kraju. Organizatorzy podkreślają, że jego celem jest wspólna modlitwa za Polskę i duchowe umocnienie wspólnot.
Gostyńskie czuwanie w Głogówku wpisuje się w tę ogólnopolską inicjatywę, gromadząc ludzi, którzy w modlitwie szukają siły i nadziei. "Wojownicy Maryi" zapraszają wszystkich, którym bliska jest idea modlitwy za ojczyznę, do wspólnego przeżycia tej wyjątkowej nocy w Sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej.
::addons{"type":"alert"}
::news{"type":"see-also","item":"84185"}
::news{"type":"see-also","item":"84182"}
::news{"type":"see-also","item":"84176"}
27 6
A wojownicy szatana mają to w dupie
11 1
👹👍
4 15
Widać mocno cię to jednak zabolało i twoja sprawa Twój wybór gdzie to masz
13 1
Nic mnie nie zabolało ,bo to nie ja odniosłem się do komentarza tylko ty
18 7
"Religia powstała gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca" M.Twain.
19 7
Skąd pewność że akurat ta religia jest tą wlasciwą i słuszną,skąd ta pewność u owieczek i baranków
5 12
Zawsze możesz poszukać odpowiedzi spróbuj
11 1
Szukałem i nic
12 1
Czegoś nie mogę zrozumieć. Poprzedni papież jakoś nie miał odwagi oficjalnie powiedzieć, że to Rosja z Putinem wywołała wojnę z Ukrainą i jest za to w 100% odpowiedzialna za ludobójstwo w Ukrainie. Dopiero obecnie panujący papież oficjalnie to potwierdził. O co chodzi?
0 0
Zacznij myśleć i poczytaj historię Rosji iUkrainy. Wtedy wiele zrozumiesz.
3 15
Widać mało wiesz i jeszcze mniej rozumiesz nie znasz faktów i wydarzeń które poprzedzaly wybuch tej wojny oraz tego kto i dlaczego zerwał umowy międzynarodowe które zapewnialy pokój na Ukrainie i innych państw w tym także w Polsce jako bufor między mocarstwami. Poprzedni papierz miał odwagę powiedzieć że gdyby NATO nie wymachiwał szabelka na terenie wtedy jeszcze buforowym i niezależnym pod granicami Rosji to by wojny nie było.
4 1
Gdyby moi synowie nie chcieli wojny to by nie bylo matka Rokefeler
10 0
Wydarzenie odbywa się 10 listopada w PONIEDZIAŁEK, a nie w sobotę.
12 2
Świat się kończy 🫣
5 2
Ostatnio swiadek jechowych prubowal dać mi lekcje jaka ich wiara jest prawdziwa, i jakie mnie czeka tam szczęście po śmierci, mówię ok pożycz mi 10 tys a oddam tobie tam 20 tys, uśmiechnął się i tyle go widziałem..
10 1
Mejza będzie chyba bez wielkiego bu bo kolege alfonsiaka Niemcy przymkli
11 5
Chyba im P.Bog rozum odebrał do reszty,co to za sataniści,
12 9
Zbiórka czarnych charakterów od jarozbawa podpalacza z Żoliborza.
6 1
Robercik będzie?
3 0
Będę
8 7
21 wiek, wróg u bram a ci się w wojowników bawią laski vo zaszła w ciążę z duchem i zachowała błonę dziewiczą
0 1
bluźnij,bluźnij... Może jeszcze coś o allahu i jahwe napisz. Będzie sprawiedliwie. Ale nie. Na samą myśl o konsekwencjach majty mokre masz. Bohaterczyk
3 2
No comment.🙄
10 6
Proponuję komentującym czytać ze zrozumieniem. Jest kilka kluczowych słów: modlitwa, błogosłwieństwo, dla Polski... co w tym złego??? Cała seria dyżurnych hejterów czuje się w obowiązku napisać coś nie na temat, byle tylko znaleźć powód do obrzucenia ludzi błotem. To jest obrzydliwe i bardziej świadczy o kondycji intelektualnej i psychicznej komentujących, niż o tych dzielnych ludziach, którzy nie zważając na wyziewy szamba hejtu, przyjmują się losem ojczyzny i podejmują działanie. Brawo Wojownicy!
2 1
Za robotę się zabrać a nie za *%#)!&
0 1
Do ent.
Odp Ci odpowiedział, że z takimi nie ma co nawet dyskutować.Intelekt ameby- nic nie zrozumieją, w życiu też ograniczeni. Są żałośni.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz