"Wiem więcej o ziemi gostyńskiej" - konkurs wiedzy historycznej, w którym sprawdzali się dziś uczniowie klas podstawowych i średnich z gminy Gostyń, podzieleni na drużyny. Konkurs zorganizowano z pomocą nowoczesnych technologii i miał na celu promowanie wiedzy o historii i kulturze regionu oraz integrację młodzieży szkolnej.
W tegorocznym konkursie wzięło udział około 100 uczestników. W kategorii szkół ponadpodstawowych rywalizowały dwie drużyny z Zespołu Szkół Zawodowych oraz jedna z Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii szkół podstawowych zgłosiło się siedem drużyn.
- Uczestnicy rozwiązywali zadania i pytania zamknięte z czterema odpowiedziami do wyboru. Każda grupa wiekowa miała 50 pytań, które przygotowywał Robert Czub, dyrektor gostyńskiego Muzeum. Pytania były weryfikowane, aby nie były ani za trudne, ani za łatwe - mówi Kacper Małyszek, przewodniczący Rady Miejskiej Gostynia, współorganizator wydarzenia.
Pytania koncentrowały się na topologii miasta i starych zdjęciach Gostynia. Uczestnicy musieli rozpoznawać miejsca i historyczne postacie związane z regionem. Były również pytania o bitwy, które miały miejsce w okolicy, oraz o założenie Gostynia.
[FOTORELACJA]11583[/FOTORELACJA]
Skąd pojawił się pomysł na taki sposób przeprowadzenia konkursu?
- Pewnego razu przyszedł do nas dyrektor Robert Czub oraz dyrektor Przemysław Pawlak z propozycją współpracy. W Gostyniu był organizowany konkurs wiedzy na temat miasta, tylko w formie tradycyjnej, na kartce, z trudnymi pytaniami. Stwierdzili, że może my, młodsze pokolenie znajdziemy lepszy pomysł na unowocześnienie tej formy - mówi Kacper Małyszek, przewodniczący MRM z Gostynia.
Młodzi ludzie zaproponowali wykorzystani nowoczesnego sprzętu z quizem wyświetlanym na ekranach telefonów, który spodobał się uczestnikom.
Organizatorami konkursu byli: Młodzieżowa Rada Miejska w Gostyniu, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń, Muzeum w Gostyniu, GOK Hutnik, Miasto Gostyń i Fundacja Cooperacja z Leszna. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu historii ziemi gostyńskiej.
[ALERT]1716373690789[/ALERT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz