W zawodach jaki odbyły się w Legnicy reprezentanci Gostynia poradzili sobie znakomicie, o czym świadczą zdobyte przez nich medale...

11:56, 03.05.2022 . Aktualizacja: 12:02, 03.05.2022
Skomentuj Foto: TKKF Tęcza Foto: TKKF Tęcza

Nie mieli łatwego zadania. W tym turnieju rywalizowali z karatekami nie tylko z Polski, ale też z Czech, Słowacji i Ukrainy. Zawodnicy klubu TKKF "Tęcza" po raz kolejny wrócili z medalami, biorąc udział w Międzynarodowym XXXI Pucharze Dolnego Śląska w Karate Sportowym SILESIA CUP 2022

W zawodach jaki odbyły się w Legnicy reprezentanci Gostynia poradzili sobie znakomicie o czym świadczą zdobyte przez nich medale.

- Była to znakomita okazja do rywalizacji sportowej karateków i do wymiany doświadczeń. Gostyńscy karatecy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność. Dwunastu zawodników wywalczyło miejsca na podium, w tym ośmiu na pierwszym miejscu - mówi Shihan Waldemar Szwedek kierownik ekipy TKKF "TĘCZA”.

W klasyfikacji drużynowej klub TKKF "TĘCZA” zajął pierwsze miejsce ex aequo z Klubem Sportowym SHINDO z Cieszyna. Złoty medal wywalczyli bezkonkurencyjni w tym dniu Maksymilian Pawłowski, Leszek Jakubiak i Piotr Feledziak w kata drużynowym juniorów. Kolejne główne miejsce na podium wywalczył zespół dziewcząt w kata drużynowym młodziczek: Gabriela Matyla, Julita Fabian, Zuzanna Chuda.

Także w konkurencjach indywidualnych gostyńscy karatecy spisali się znakomicie.  W kata młodziczek pierwsze miejsce wywalczyła Zuzanna Chuda, a Jakub Długi zdobył złoty medal w kata "Pierwszy krok” chłopców. Pięć medali brązowych dołożyli zawodnicy startujący w konkurencjach indywidualnych: Kacper Jakubiak w kata żaków, Gabriela Matyla w kata młodziczek, Bartosz Kurpisz w kata juniorów młodszych, Leszek Jakubiak w kata juniorów, Piotr Feledziak w kata juniorów.

- Sukces gostyniaków cieszy, gdyż zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze zaprezentowała się także Weronika Jakuszek, która przegrała walkę o 3 miejsce z bardziej doświadczonymi zawodniczkami i została sklasyfikowana na 4 miejscu - przekonuje trener sensei Marcin Danek i dodaje - Gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników. Zawodnikom, którym nie udało się zająć miejsc medalowych dziękujemy za postawę i wolę walki.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: - dzieci od 6 do 12 lat oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30; - dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).