Pochodzący z Gostynia Adam Nowicki jako pierwszy Polak dotarł na linię mety biegu maratońskiego podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Gratul

11:25, 08.08.2021 M.S Aktualizacja: 09:00, 10.08.2021
Skomentuj Foto: FB Adam Nowicki Foto: FB Adam Nowicki

Pochodzący z Gostynia Adam Nowicki jako pierwszy z Polaków przekroczył linię mety biegu maratońskiego podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. - 38 miejsce W tej ekipie...dla mnie bomba. Szczęśliwy przekroczyłem linie mety - napisał w mediach społecznościowych Adam Nowicki.

Kenijczyk Eliud Kipchoge wygrał w Sapporo maraton i po raz drugi z rzędu zdobył w tej konkurencji złoty medal igrzysk olimpijskich. Królewski dystans pokonał w czasie 2:08.38. Polskę reprezentowało trzech zawodników. Najlepszy okazał się pochodzący z Gostynia Adam Nowicki, który  zajął 38. miejsce z czasem 2:17.19 i jak sam mówi szczęśliwy przekroczył linie mety.

- I już po biegu. Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Biegło się dość ciężko, warunki nie pozwalały na osiąganie kosmicznych prędkości. Coś więcej o biegu w późniejszym etapie jak to przeanalizuję, natomiast na gorąco jestem zadowolony. Cieszę się, że jestem olimpijczykiem - mówił w nagraniu w mediach społecznościowych Adam Nowicki. Wcześniej w jednym z wpisów na Facebooku pisał, że maraton kosztował go sporo zdrowia i dziękował za dobre słowa przed i po biegu.

Drugi z Polaków Arkadiusz Gardzielewski zajął 63. pozycję - 2:22.50, a Marcin Chabowski nie ukończył biegu, podobnie jak około trzydziestu innych zawodników z całego świata.

W nocy opublikowaliśmy krótki post na Facebooku Gostyn24.pl z informacją o wyniku Adama Nowickiego. Posypały się liczne gratulacje, do których dołączamy.