Zamknij
REKLAMA

Pięć godzin spędzili nad szachownicami

12:41, 16.04.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Zmagania szachowe i warcabowe zorganizowane w Pępowie stały się eliminacjami powiatowymi do rywalizacji w Łęknie koło Wągrowca. Wśród zawodników pojawiły się zarówno panie, jak i panowie. Rywalizacja zajęła łącznie aż pięć godzin.

Była to już kolejna edycja Powiatowych Mistrzostw w Szachach i Warcabach organizowanych w Pępowie. Do udziału zgłosić mógł się każdy chętny, kto zna zasady i czuje się na siłach w rywalizacji z zaawansowanymi graczami. - W tym roku frekwencja dopisała doskonale, przez co rozgrywki trwały aż 5 godzin, od 10:00. Uczestnicy rywalizowali aż w czterech kategoriach rodzajowych – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK w Pępowie.

Do zmagań szachowych stanęło ostatecznie siedmiu panów. W warcabach powstały natomiast kategorie. Osobną stworzono dla dzieci do lat 12, pań oraz mężczyzn. - Rywalizacja była zacięta, ponieważ oprócz pucharu wójta i nagród ufundowanych przez GOK podczas turnieju w Pępowie mieli zostać wyłonieni zwycięzcy, którzy będą reprezentować powiat na szczeblu wielkopolskim już w tym tygodniu w Łęknie koło Wągrowca – dodaje Żelazny.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał Jacek Orzechowski, wielokrotny i wieloletni zwycięzca turniejów szachowych na różnych szczeblach. W komisji warcabowej natomiast zasiadł Edward Karpiński ze Starego Bojanowa, pasjonat gier logicznych, który zaledwie miesiąc temu zdobył trzykrotne mistrzostwo Polski w warcabach: klasycznych w kategorii seniorów, grze błyskawicznej, tzw. blitz oraz drużynowych. Sędziemu głównemu dopomagał Stanisław Glura.

Wyniki końcowe

Szachy (dorośli):
1 miejsce – Marek Norman
2 miejsce – Jacek Orzechowski
3 miejsce – Krzysztof Miecznikiewicz
Warcaby (dzieci do lat 12):
1 miejsce – Konrad Bazan (Gostyń)
2 miejsce – Adrian Błaszczyk (Dalabuszki)
3 miejsce – Adam Jarus (Sroki)
Warcaby (panie):
1 miejsce – Emilia Kulak
2 miejsce – Agnieszka Głogińska (Studzianna)
3 miejsce – Barbara Momot (Gostyń)
Warcaby (mężczyźni):
1 miejsce – Jarosław Błaszczyk (Dalabuszki)
2 miejsce – Stanisław Glura (Studzianna)
3 miejsce – Paweł Buczak (Babkowice).

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone