Zamknij
REKLAMA

Jeszcze rok temu stała tam ruina. Wydali sporo kasy, żeby to zmienić. Było warto?

10:29, 24.09.2020 | M.S
Skomentuj Foto: arch. G24 i UM w Krobi
REKLAMA

Po starej gazowni pozostało już tylko wspomnienie. Budynek zupełnie nie przypomina tego, który mieszkańcy pamiętają jeszcze sprzed roku. To była ruina, a dziś obiekt przykuwa uwagę. Jeszcze większą metamorfozę przeszły wszystkie pomieszczenia. Niegdyś niszczejące, dziś mają nową funkcję i wygląd.

Coraz bliżej zakończenia budowy Krobskiego Centrum Usług Społecznych (KCUS) zlokalizowanego na terenie dawnej gazowni przy ul. Powstańców Wlkp. w Krobi. Od ponad roku trwa rewitalizacja obiektu. Budynek już dziś jest nie do poznania. - Obecnie zachwyca m. in. wykonaną elewacją zewnętrzną, dachem, zamontowanymi panelami fotowoltaicznymi, stolarką okienną i drzwiową. Wszystkie te elementy zostały dobrane tak, by były ze sobą spójne i podkreślały walory obiektu - informuje Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi. 

Jeszcze lepiej wyglądają niszczejące pomieszczenia, które nie tylko wyremontowano, ale też przeznaczono dla nich nową funkcję. - W większości pomieszczeń zakończono już prace związane z wykończeniem podłóg (w zależności od rodzaju pomieszczenia są to płytki podłogowe lub wykładzina PCV), ścian (okładziny z płytek lub powłoki malarskie) oraz sufitów. - wylicza urzędnik z krobskiego magistratu.

Krobskie Centrum Usług Społecznych ma zostać oddane najprawdopodobniej w przyszłym roku. Mają się w nim znaleźć mieszkania chronione dla osób bądź rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym wraz  z system teleopieki, a także monitoringiem. Ponadto w budynku powstanie Klub Seniora, którego skorzystać będzie mogło łącznie 60 osób (4 grupy po 15 os.) oraz Dzienny Dom Pomocy/Środowiskowy Dom Samopomocy. To jednak nie wszystko. Planuje się również uruchomienie Centrum Wsparcia Usług Społecznych, a także Centrum Wsparcia Opiekunów Faktycznych.

Koszt modernizacji budynku to ponad  4.2 mln złotych, natomiast ok. 2 mln złotych Unia Europejska dołoży na tzw. działania miękkie.

[ALERT]1600936139867[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

EeeEee

0 0

Gdzie można zgłaszać swoje zainteresowanie praca tam? Kto się tym zajmuje? Czy stanowiska są już podzielone? 15:34, 24.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolLol

3 1

Ha ha ot krobska strefa gospodarcza tu i na fosie a i jeszcze na boisku podstawówki powstanie 15:38, 24.09.2020


GośćGość

2 1

No pewnie że rozdane . Popracują tam rodziny i znajomi włodarzy z partii PIS 16:27, 24.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

śmieszekśmieszek

2 3

Droga Redakcjo, jak już robicie artykuły to wypiszcie dokładnie jakie są koszty tej inwestycji. Bo ok. 2ml z Unii, super, a ile dokładnie ? Czy ta kwota 4,2 mln zł na inwestycję to za co ? Czy w tym jest już wyposażenie, jeśli tak to jakie. Piszcie dokładnie, a nie artykuły pod urząd. Jak się go czyta to tak jakby był artykułem sponsorowanym, ktoś z urzędu napisze wy wrzucicie na stronę. 09:46, 25.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA