Zamknij
REKLAMA

Są coraz bliżej celu. Pozostaje kwestia finansowania i realizacji tej inwestycji

11:45, 14.01.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

To jedno z najruchliwszych i najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Poniecu. Władze gminy mają jednak plan, aby było bezpieczniej. Projekt już jest, udało się również przejąć kolejne tereny pod budowę ronda. Pozostaje kwestia budowy i jej finansowania...

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Bojanowskiej, Rydzyńskiej i dalej ul. Kusza w Poniecu jest coraz bardziej realna. Już pod koniec 2018 roku powstał projekt budowy, teraz samorząd pozyskał ostatnie potrzebne tereny pod inwestycję. - Mamy przekazane protokołem zdawczo-odbiorczym tereny należące do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Trwało to kilka lat, ale jesteśmy przygotowani na podjęcie prac na tych gruntach, by poprawić ruch w komunikacji miejskiej - mówił Jacek Widyński, burmistrz Ponieca. Dodajmy, że projektant przewidział przy okazji budowy ronda udogodnienia dla kierowców jadących od ul. Rydzyńskiej w kierunku Bojanowa. Zaprojektowano dla nich bajpas, który umożliwi przejazd z ominięciem ronda w momencie, gdy na ul. Bojanowskiej ruch będzie wstrzymany w związku z przejazdem pociągów.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy budowa. Gmina Poniec planuje wykonać zadanie przy współpracy z powiatem gostyńskim po zakończeniu wszystkich prac na drodze w Dzięczynie. Najbardziej realny termin rozpoczęcia inwestycji zdaniem burmistrza Widyńskiego to 2021/2022 rok. - Koszt szacujemy wstępnie na około 2 mln złotych, oczywiście będziemy starać się o dofinansowanie - dodaje burmistrz Jacek Widyński.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Tokio DriftTokio Drift

4 3

Oj będzie latane bokiem pozdrawiam. 12:44, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdftAdft

3 0

Zanim skończą drogę w Dzięczynie to minie sto lat 20:44, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone