W Gostyniu szykuje się nowe miejsce dla czworonogów i ich właścicieli. Na jednym z osiedli ma powstać drugi w mieście wybieg dla psów. Nie będzie to zwykły ogrodzony plac. Zaplanowano trzy osobne strefy, przeszkody i sporą przestrzeń do bezpiecznej zabawy.
Dotąd właściciele psów korzystali z wybiegu przy pl. Karola Marcinkowskiego. Nowy wybieg na os. Konstytucji 3-go Maja będzie różnił się od tego, który już funkcjonuje w mieście. Zaplanowano tam trzy niezależne strefy.
- To będzie zupełnie coś innego. Będzie to wybieg trzyklatkowy, czyli podzielony na trzy niezależne strefy - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału inwestycji UM w Gostyniu.
Teren ma zostać w całości ogrodzony. Przewidziano również specjalną strefę bezpieczeństwa, czyli przestrzeń przejściową pomiędzy wejściem a właściwym wybiegiem. Powierzchnia wybiegów ma wynosić blisko 600 metrów kwadratowych. Długość ogrodzenia to prawie 170 metrów bieżących.
- Będzie to już dość duża przestrzeń - przyznaje naczelnik Mariusz Konieczny z UM Gostyń.
Na realizację zadania zabezpieczono spora sumę pieniędzy. Ostateczny koszt będzie jednak znany po przeprowadzeniu procedury wyboru wykonawcy.
- Zabezpieczyliśmy na to kwotę 200 tysięcy złotych, aczkolwiek będzie to uzależnione od kwoty, która wyjdzie nam w zapytaniu ofertowym - tłumaczy naczelnik Mariusz Konieczny.
Wybieg ma być gotowy tak, aby wpisywał się w szersze otwarcie zagospodarowywanego terenu przy dawnej cegielni.
::addons{"type":"alert"}
::news{"type":"see-also","item":"90723"}
::news{"type":"see-also","item":"90726"}
::news{"type":"see-also","item":"90738"}
Mieszkaniec14:54, 28.04.2026
Wybiegi i inne ciekawe rzeczy, a co druga studzienka kanalizacyjna zapadnięta. Na ulicy nad Kanią pewnie zrobią jak ktoś *%#)!& koło. O ulicy Wrocławskiej od Podgórnej do Wielkopolskiej lepiej nic nie pisać.
Do mieszkanca15:04, 28.04.2026
Masz rację Drogą do Klasztoru zapadnięty chodnik od ponad roku kiedyś był słupek straży miejskiej czyli służby o tym wiedzą i nic się nie robi
Mieszkaniec 15:06, 28.04.2026
Towarzystwo wzajemnej adoracji tego nie widzi, bo w sumie po co
Zgłoś 15:19, 28.04.2026
To zgłoś tą sprawę !!!!!! Co za problem napisać albo zadzwonić ?
Do Mieszkańca 15:25, 28.04.2026
A co ma do tego wybieg dla psów? To tak samo, jakbyś napisał, że powstała pływalnia, a dziury w mieście są.
Do zgłoś 15:26, 28.04.2026
Urzędnicy chorują na krótkowzroczność? Za to biorą pieniądze, palcem im pokazać?
Mieszkaniec 15:31, 28.04.2026
Co ma pływalnia do tego? Chodzi mi o to że inwestuje się mln zł w parki itp., a o bieżących rzeczach się zapomina. Później nie będzie kasy, żeby remontować drogi i na utrzymanie w porządku tych terenów które powstają
Bibox15:45, 28.04.2026
No i super.
Azazur16:01, 28.04.2026
Napoleoński plan ,w ,,kupie,,siła ..
Wow 17:42, 28.04.2026
Pięknie, piesków coraz więcej.. Warto zadbać o rekreacji dla naszych mniejszych!! Świetnie 🍀
strefa gospodarcza 18:06, 28.04.2026
może w końcu powstanie ta nowa strefa gospodarcza dużo większa ...pozdrawiam
Dalej 18:27, 28.04.2026
Zakładaj biznes. Kto ci broni ?
Cóż 18:52, 28.04.2026
Oby takich inwestycji było więcej. Wspaniała sprawa:)
Kot 19:00, 28.04.2026
To może jeszcze służby wezmą się za tych wszystkich miłośników piesków i zaczną łapać i dawać im konkretne mandaty za niespodzianki które zostawiają ich pupile po całym mieście ! I pieska albo nawet wielkiego psa fajnie mieć i opowiadać jak to nie kochają. ! Więc jak kochają niech po nich sprzątają!!! A nie odwracają głowę Bo głupsi są niż te ich psy !
DoKot19:50, 28.04.2026
A nie można po prostu grzeczniej, bez obrażających epitetów? Problem balaganu nie dotyczy tylko " psiarzy".
Nie sprzątają po sobie, czy po swoich podopiecznych nie tylko opiekunowie psiaków. Wystarczy przejść się w miejsca uczęszczane przez młodzież, rodziców z dziećmi ( choćby plac zabaw " na wałach"- proponuję spacer po poludniu- papierki, butelki po soczkach nawet opakowania z niedojedzonymi paróweczkami, pety po rodzicach- a koszy tam nie brakuje). Lekceważenie balaganu pozostawionego po sobie, to nie tylko domena niektórych właścicieli psów. Ogólnie kary za zanieczyszczenie wspólnej przestrzeni powinny być wysokie.
Do kot22:46, 28.04.2026
A kto sprząta po tych co po krzaczorach dwójeczki stawiają, leją gdzie popadnie, bo do wc za daleko? Po lasach, parkach, placach zabaw pełno śmieci. Z pewnością pieski je tam przyniosły. Trochę obiektywizmu.
Mara23:54, 28.04.2026
Brak toalet w różnych częściach miasta.
Do Mara06:38, 29.04.2026
Ale mi wytłumaczenie. Zatem tolerujesz smród i brud, fekalia, bo to zrobił człowiek, a usprawiedliwia go brak toalet. Nieźle. Pewnie zapaskudzone plaże śmieciami i odchodami niekoniecznie psimi też Ci odpowiadają. Zawsze można przecież wytłumaczyć, że do kosza było za daleko i od czego są krzaki czy wydmy.
XYZ08:55, 29.04.2026
Też śmieci mi przeszkadzają, ale wolę wdepnąć w papierek po batonie niż w psie gówno.
Ggggg09:52, 29.04.2026
A robi za nie wychowane dzieciary
Vggvv09:55, 29.04.2026
Dureń jesteś
Mara10:24, 29.04.2026
Absolutnie nie usprawiedliwiam gdy ktoś nie sprząta po swoim psie...jest to lekceważenie podstawowych norm społecznych, ale gdzie tylko mogę przypominam, że w naszym mieście brakuje toalet. Być może ktoś z radnych gdzieś coś przeczyta.
mnb21:52, 28.04.2026
Bo to pieniądze z Unii i wszystko ma być na zielone Nie wolno na inne rzeczy
Lopess22:54, 28.04.2026
Na ciężko chorych będą zbiórki internetowe ,lub śmierć ,a na. pieski,kotki i jenoty fundusze gminne lub unijne ,brawo ,ważne że elektorat zadowolony ..ale pamiętaj dzisiaj Oni jutro Ty..
Do Lopess23:30, 28.04.2026
Na skatowane, chore i głodne pieski też są zbiórki internetowe.
Ggghgf09:53, 29.04.2026
Jak na twoje dziecko bierzesz pieniążki z państwa to pasuję pasozycie
Lopesss12:52, 29.04.2026
Ggggg ,trutniu i pasozycie ,nie mierz swoją miarką innych .bo akurat place na takie hhhh jak ty ..
roman 07:39, 29.04.2026
nie dogodzisz 2 ludzi 2 problemy itd.
Mieszkaniec tej nory12:32, 29.04.2026
A te obiecane kosę na śmieci już kupione? Bo jakoś nie zauważyłem żeby wróciły na poznańska i Wrocławska ,weźcie się w tych urzedach do roboty ,a nie premie i pochwały a w mieście tylko nasrać
biiida13:38, 29.04.2026
Nie w urzędach - tylko w jednym konkretnym - Starostwie Powiatowym, w którym bida tak piszczy że nie stać ich na kilka zwykłych koszy. Może mieszkańcy Gostynia zrobią zrzutkę - powiatowy KOSZO-GANG jak pana starosty nie stać na kosz, to my mu go kupimy. Co wy na to - Ściepa na biadoków?
Koszogang14:08, 29.04.2026
Golimy dupy i zbieramy na kosze na śmieci
Czyli 19:15, 29.04.2026
Jobuś ma oddać kosze
sdfghjk22:06, 29.04.2026
Wydają na głupoty, a ul Wielkopolska dziurawa jak ser szwajcarski.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz