Wiadomości z regionu Gostyn24, najważniejsze informacje, wiadomości i wydarzenia

Zamknij

W Gostyniu powstanie drugi wybieg dla psów. Będzie znacznie większy i podzielony na strefy

mis 14:04, 28.04.2026 Aktualizacja: 15:18, 28.04.2026
33 W Gostyniu powstanie drugi wybieg dla psów. Będzie znacznie większy, do tego... Foto: arch. Gostyn24

W Gostyniu szykuje się nowe miejsce dla czworonogów i ich właścicieli. Na jednym z osiedli ma powstać drugi w mieście wybieg dla psów. Nie będzie to zwykły ogrodzony plac. Zaplanowano trzy osobne strefy, przeszkody i sporą przestrzeń do bezpiecznej zabawy.

Dotąd właściciele psów korzystali z wybiegu przy pl. Karola Marcinkowskiego. Nowy wybieg na os. Konstytucji 3-go Maja będzie różnił się od tego, który już funkcjonuje w mieście. Zaplanowano tam trzy niezależne strefy.

- To będzie zupełnie coś innego. Będzie to wybieg trzyklatkowy, czyli podzielony na trzy niezależne strefy - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału inwestycji UM w Gostyniu.

Teren ma zostać w całości ogrodzony. Przewidziano również specjalną strefę bezpieczeństwa, czyli przestrzeń przejściową pomiędzy wejściem a właściwym wybiegiem. Powierzchnia wybiegów ma wynosić blisko 600 metrów kwadratowych. Długość ogrodzenia to prawie 170 metrów bieżących.

- Będzie to już dość duża przestrzeń - przyznaje naczelnik Mariusz Konieczny z UM Gostyń.

Na realizację zadania zabezpieczono spora sumę pieniędzy. Ostateczny koszt będzie jednak znany po przeprowadzeniu procedury wyboru wykonawcy.

- Zabezpieczyliśmy na to kwotę 200 tysięcy złotych, aczkolwiek będzie to uzależnione od kwoty, która wyjdzie nam w zapytaniu ofertowym - tłumaczy naczelnik Mariusz Konieczny.

Wybieg ma być gotowy tak, aby wpisywał się w szersze otwarcie zagospodarowywanego terenu przy dawnej cegielni.

::addons{"type":"alert"}

::news{"type":"see-also","item":"90723"}

::news{"type":"see-also","item":"90726"}

::news{"type":"see-also","item":"90738"}

(mis)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (33)

MieszkaniecMieszkaniec

32 5

Wybiegi i inne ciekawe rzeczy, a co druga studzienka kanalizacyjna zapadnięta. Na ulicy nad Kanią pewnie zrobią jak ktoś *%#)!& koło. O ulicy Wrocławskiej od Podgórnej do Wielkopolskiej lepiej nic nie pisać.

14:54, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:5
Odpowiedz

Do mieszkancaDo mieszkanca

14 3

Masz rację Drogą do Klasztoru zapadnięty chodnik od ponad roku kiedyś był słupek straży miejskiej czyli służby o tym wiedzą i nic się nie robi

15:04, 28.04.2026

Mieszkaniec Mieszkaniec

16 3

Towarzystwo wzajemnej adoracji tego nie widzi, bo w sumie po co

15:06, 28.04.2026

Zgłoś Zgłoś

8 8

To zgłoś tą sprawę !!!!!! Co za problem napisać albo zadzwonić ?

15:19, 28.04.2026

Do Mieszkańca Do Mieszkańca

12 6

A co ma do tego wybieg dla psów? To tak samo, jakbyś napisał, że powstała pływalnia, a dziury w mieście są.

15:25, 28.04.2026

Do zgłoś Do zgłoś

13 5

Urzędnicy chorują na krótkowzroczność? Za to biorą pieniądze, palcem im pokazać?

15:26, 28.04.2026

Mieszkaniec Mieszkaniec

19 5

Co ma pływalnia do tego? Chodzi mi o to że inwestuje się mln zł w parki itp., a o bieżących rzeczach się zapomina. Później nie będzie kasy, żeby remontować drogi i na utrzymanie w porządku tych terenów które powstają

15:31, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BiboxBibox

8 11

No i super.

15:45, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AzazurAzazur

6 2

Napoleoński plan ,w ,,kupie,,siła ..

16:01, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wow Wow

10 16

Pięknie, piesków coraz więcej.. Warto zadbać o rekreacji dla naszych mniejszych!! Świetnie 🍀

17:42, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

strefa gospodarcza strefa gospodarcza

5 4

może w końcu powstanie ta nowa strefa gospodarcza dużo większa ...pozdrawiam

18:06, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dalej Dalej

8 4

Zakładaj biznes. Kto ci broni ?

18:27, 28.04.2026

Cóż Cóż

7 12

Oby takich inwestycji było więcej. Wspaniała sprawa:)

18:52, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kot Kot

26 5

To może jeszcze służby wezmą się za tych wszystkich miłośników piesków i zaczną łapać i dawać im konkretne mandaty za niespodzianki które zostawiają ich pupile po całym mieście ! I pieska albo nawet wielkiego psa fajnie mieć i opowiadać jak to nie kochają. ! Więc jak kochają niech po nich sprzątają!!! A nie odwracają głowę Bo głupsi są niż te ich psy !

19:00, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:8
Odpowiedz

DoKotDoKot

14 2

A nie można po prostu grzeczniej, bez obrażających epitetów? Problem balaganu nie dotyczy tylko " psiarzy".
Nie sprzątają po sobie, czy po swoich podopiecznych nie tylko opiekunowie psiaków. Wystarczy przejść się w miejsca uczęszczane przez młodzież, rodziców z dziećmi ( choćby plac zabaw " na wałach"- proponuję spacer po poludniu- papierki, butelki po soczkach nawet opakowania z niedojedzonymi paróweczkami, pety po rodzicach- a koszy tam nie brakuje). Lekceważenie balaganu pozostawionego po sobie, to nie tylko domena niektórych właścicieli psów. Ogólnie kary za zanieczyszczenie wspólnej przestrzeni powinny być wysokie.

19:50, 28.04.2026

Do kotDo kot

8 3

A kto sprząta po tych co po krzaczorach dwójeczki stawiają, leją gdzie popadnie, bo do wc za daleko? Po lasach, parkach, placach zabaw pełno śmieci. Z pewnością pieski je tam przyniosły. Trochę obiektywizmu.

22:46, 28.04.2026

MaraMara

8 3

Brak toalet w różnych częściach miasta.

23:54, 28.04.2026

Do MaraDo Mara

6 5

Ale mi wytłumaczenie. Zatem tolerujesz smród i brud, fekalia, bo to zrobił człowiek, a usprawiedliwia go brak toalet. Nieźle. Pewnie zapaskudzone plaże śmieciami i odchodami niekoniecznie psimi też Ci odpowiadają. Zawsze można przecież wytłumaczyć, że do kosza było za daleko i od czego są krzaki czy wydmy.

06:38, 29.04.2026

XYZXYZ

6 1

Też śmieci mi przeszkadzają, ale wolę wdepnąć w papierek po batonie niż w psie gówno.

08:55, 29.04.2026

GggggGgggg

0 0

A robi za nie wychowane dzieciary

09:52, 29.04.2026

VggvvVggvv

0 2

Dureń jesteś

09:55, 29.04.2026

MaraMara

4 1

Absolutnie nie usprawiedliwiam gdy ktoś nie sprząta po swoim psie...jest to lekceważenie podstawowych norm społecznych, ale gdzie tylko mogę przypominam, że w naszym mieście brakuje toalet. Być może ktoś z radnych gdzieś coś przeczyta.

10:24, 29.04.2026

mnbmnb

5 10

Bo to pieniądze z Unii i wszystko ma być na zielone Nie wolno na inne rzeczy

21:52, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

LopessLopess

8 5

Na ciężko chorych będą zbiórki internetowe ,lub śmierć ,a na. pieski,kotki i jenoty fundusze gminne lub unijne ,brawo ,ważne że elektorat zadowolony ..ale pamiętaj dzisiaj Oni jutro Ty..

22:54, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

Do LopessDo Lopess

5 1

Na skatowane, chore i głodne pieski też są zbiórki internetowe.

23:30, 28.04.2026

GgghgfGgghgf

4 1

Jak na twoje dziecko bierzesz pieniążki z państwa to pasuję pasozycie

09:53, 29.04.2026

LopesssLopesss

0 1

Ggggg ,trutniu i pasozycie ,nie mierz swoją miarką innych .bo akurat place na takie hhhh jak ty ..

12:52, 29.04.2026

roman roman

3 2

nie dogodzisz 2 ludzi 2 problemy itd.

07:39, 29.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec tej noryMieszkaniec tej nory

9 0

A te obiecane kosę na śmieci już kupione? Bo jakoś nie zauważyłem żeby wróciły na poznańska i Wrocławska ,weźcie się w tych urzedach do roboty ,a nie premie i pochwały a w mieście tylko nasrać

12:32, 29.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

biiidabiiida

5 0

Nie w urzędach - tylko w jednym konkretnym - Starostwie Powiatowym, w którym bida tak piszczy że nie stać ich na kilka zwykłych koszy. Może mieszkańcy Gostynia zrobią zrzutkę - powiatowy KOSZO-GANG jak pana starosty nie stać na kosz, to my mu go kupimy. Co wy na to - Ściepa na biadoków?

13:38, 29.04.2026

KoszogangKoszogang

8 0

Golimy dupy i zbieramy na kosze na śmieci

14:08, 29.04.2026

Czyli Czyli

3 0

Jobuś ma oddać kosze

19:15, 29.04.2026

sdfghjksdfghjk

4 0

Wydają na głupoty, a ul Wielkopolska dziurawa jak ser szwajcarski.

22:06, 29.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%