Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
11
11:59, 16.09.2019
- Od ponad trzech miesięcy plac zabaw w naszej miejscowości...leży - wiadomość tej treści otrzymaliśmy na Alert24 od mieszkanki Żytowiecka. Choć może trudno w to uwierzyć, ale części zestawu faktycznie od maja nie zostały zamontowane. O Wyjaśnienie poprosiliśmy sołtysa wsi, ale ten nie chciał rozmawiać. Do sytuacji ustosunkował się za to sekretarz gminy.
09:34, 13.09.2019
Za wytrwałość, świadectwo wzajemnej miłości i cierpliwość. W Poniecu uhonorowano pary, świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Były gratulacje i życzenia kolejnych wspólnych lat życia. Na terenie gminy nie brakuje też małżeństw, które mają na swoim koncie znacznie dłuższy bo aż 70-letni staż małżeński.
9
15:22, 02.09.2019
- Jestem proboszczem wszystkich parafian, nie tylko tych co chodzą regularnie do kościoła - mówił ks. Jacek Toś proboszcz żytowieckiej parafii, który drugi rok z rzędu wraz z parafialnym zespołem Caritas zorganizował piknik dla wszystkich. Pomysł krótko mówiąc "chwycił" przyszło bardzo dużo osób, a na dodatek wszyscy świetnie się bawili.
25
14:44, 30.08.2019
Miały niewielkie szanse na przeżycie. Pozostawione na pastwę losu, w pełnym słońcu, gniotły się w niewielkim pudełku po serze i własnych odchodach. Pięć małych kotków prawdopodobnie przeżyje tylko dlatego, że przypadkowe osoby nie przeszły obok nich obojętnie. - Kim trzeba być żeby skazać na powolną i bezsensowną śmierć, bezbronne istoty?! - zastanawia się pani Klaudia, która ratowała kociaki.
1
13:28, 12.08.2019
Za nami dwa dni Operacji Poniec, czyli II Zlotu Grup Rekonstrukcyjnych. Pasjonaci militariów zjechali z całej Polski rozbili obozowiska w parku miejskim i dzielili się historyczną wiedzą z mieszkańcami. Z kolei odwiedzający chwalili zbudowane dioramy, umundurowania i różnorodne atrakcje towarzyszące imprezie, a organizatorzy już dziś zastanawiają się nad przyszłoroczną formułą. Gostyn24 od początku patronuje tej wyjątkowej imprezie dlatego zapraszamy wszystkich na obszerny reportaż z tego wydarzenia.
1
10:35, 12.08.2019
Kilkadziesiąt miejsc parkingowych i nowa nawierzchnia asfaltowa - tak już za kilka tygodni będzie wyglądała ul. Szkolna w Poniecu. Prace trwają, a władze gminy już zastanawiają się nad zagospodarowaniem kolejnych terenów pod parkingi.
12
13:21, 11.08.2019
Tegoroczne dożynki w miejscowości Bączylas - gmina Poniec miały niecodzienny charakter. Rolnicy nie tylko dziękowali za plony, ale świetnie bawili się podczas plenerowej imprezy i pierwszego "wyścigu traktorów", który podpatrzyli na You Tube. W szranki stanęło sześciu śmiałków, którzy na swoich "bolidach" gnali na złamanie karku pomiędzy przeszkodami. Wszystko przy dopingu zgromadzonej publiczności. Zabawa tak bardzo spodobała się mieszkańcom, że za rok będzie kolejna edycja. Gratulujemy pomysłu!
8
17:19, 09.08.2019
Detektoryści z całej Polski, zjechali do Ponieca, szukając śladów bitwy stoczonej w tym rejonie przez wojska szwedzkie i saskie. Wszystko w ramach II Obozu Szkoleniowo-Badawczego. Tylko wczoraj odnaleziono dziesiątki artefaktów z tamtej epoki. Uczestnicy poszukiwań cały czas liczą, że uda się im odnaleźć armaty porzucone tu rzekomo przez Sasów. Póki co cieszą się z każdego nawet najmniejszego znaleziska. Poszukiwania trwają od wczoraj i prowadzone będą także w sobotę. Tego dnia rozpocznie się również zlot rekonstruktorów historycznych pod nazwą Operacja Poniec.
38
12:30, 06.08.2019
Sprawa ograniczenia parkowania samochodów, na niektórych gostyńskich ulicach wywołał ożywioną dyskusję na łamach naszego portalu. Jak zawsze jedni wyrażali zadowolenie, inni przeciwnie, uznali ten pomysł za beznadziejny. Tymczasem temat odbił się szerokim echem Do naszej redakcji piszą ludzie, sugerując wprowadzenie podobnych rozwiązań w innych miejscowościach
10
10:28, 05.08.2019
Już za kilka dni Poniec stanie się miejscem spotkani pasjonatów historii. Rusza IV Obóz Szkoleniowo – Badawczy i II Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej. To oznacza moc atrakcji i emocji związanych z odkrywaniem śladów bitwy z 1704 roku oraz możliwość przeżycia "żywej lekcji historii".
13:44, 01.08.2019
Od miesiąca parkowanie na ponieckim rynku jest płatne. Zgodnie z przewidywaniami, o wolne miejsce jest teraz znacznie łatwiej. Jak wyliczyli urzędnicy średnio w ciągu dnia na wyznaczonych miejscach postojowych parkuje ponad 170 pojazdów. Najwięcej w piątek, najmniej w poniedziałek.
14
13:05, 22.07.2019
Integracja, zabawa i śpiew czyli Parafiada 2019. Tak wyglądała trzecia odsłona tegorocznych Dni Ziemi Ponieckiej. O podniebienia gości zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich, serwując przepyszne ciasta z własnego wypieku. Kulminacyjnym punktem rodzinnego festynu w była jednak loteria fantowa, z której dochód w całości zostanie przekazany na remont dachu kościoła pw. Narodzenia NMP w Poniecu. Główną nagrodą w losowaniu był rower. Następny taki festyn... za rok.
10
09:23, 17.07.2019
Jubileuszowe, XV Dni Ziemi Ponieckiej zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W najbliższy weekend, stadion sportowy przy ul. Harcerskiej, na trzy dni zmieni się w ogromny plac zabaw, salę koncertową i miejsce ustanowienia rekordu Polski. Patrząc na program można śmiało powiedzieć, że zapowiada się najlepsza tegoroczna impreza plenerowa w powiecie.
10
09:08, 08.07.2019
To nie jest żart. Podczas tegorocznych Dni Ponieca nastąpi próba ustanowienia oficjalnego rekordu Polski w największej ilości osób jedzących jednocześnie mleczko z tubki. Dokumentacja została już złożona, a przygotowania trwają. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, każdy kto weźmie, będzie mógł z dumą powiedzieć o sobie, że jest rekordzistą Polski.
6
12:55, 02.07.2019
Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestrę Dętą działającą przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu doceniono w Europie. Orkiestra przywiozła z Mistrzostw Orkiestr w Rastede w Niemczech złoty medal! - Sukcesem nie jest złoty medal, ale to, że zaprezentowaliśmy się na tak wysokim poziomie - mówił Wiktor Bąk, kapelmistrz orkiestry dętej z Ponieca.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone