Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
2
11:45, 14.01.2020
To jedno z najruchliwszych i najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Poniecu. Władze gminy mają jednak plan, aby było bezpieczniej. Projekt już jest, udało się również przejąć kolejne tereny pod budowę ronda. Pozostaje kwestia budowy i jej finansowania...
1
12:19, 13.01.2020
Największa akcja charytatywna na świecie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - zagrała po raz 28 i już wiadomo, że będzie wyjątkowa pod względem wysokości zbiórki. Jak zawsze do największej akcji charytatywnej na świecie dołączył Poniec grając z WOŚP-em po raz 21. Poniecki sztab ma powody do dumy, bo tegoroczny finał przejdzie do historii jako rekordowy, bo w ciągu zaledwie kilku godzin udało się zebrać 60.122,53 złotych.
9
11:41, 10.01.2020
Kask Damiana Balińskiego, kurtka od Jarka Hampela, pamiątka z autografami bohaterów programu Discovery Channel Złomowisko.pl i wiele innych gadżetów, voucherów oraz niespodzianek. Wszystko to będzie można wylicytować podczas Finału WOŚP w Poniecu. Sztab jak zawsze przygotował mnóstwo atrakcji, które tradycyjnie rozpocznie bieg "Policz się z cukrzycą".
10:43, 27.12.2019
Mają 65 lat i więcej, ale dla nich robienie zakupów w Internecie i korzystanie z komunikatorów to już żaden problem. Właśnie ukończyli specjalny kurs i tuż przed świętami otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz tablety.
2
16:47, 17.12.2019
Przed świętami Bożego Narodzenia, stajemy się jakby lepsi i bardziej wrażliwi na ludzkie potrzeby. Taki własnie nastrój zagościł w Łęce Wielkiej, gdzie na scenie miejscowej świetlicy wystawiono bardzo szczególne jasełka. Historię narodzin Jezusa i walkę dobra ze złem przedstawili rodzice oraz dzieci z miejscowego przedszkola. Wydarzeniu przyświecał szczytny cel - zbiórka pieniędzy na rehabilitację 6-letniego Kacperka Włodarczyka z Przedszkola Samorządowego
1
13:04, 10.12.2019
Niedziela obfitowała w mikołajkowe imprezy. Świąteczny klimat poczuli też mieszkańcy Ponieca bawiąc się na Mikołajkach Gminnych, a przy okazji pomagali, bo dochód z kiermaszu i wpisowego na turniej bowlingowy przekazano na zakup lupy dla 6-letniego Wiktora. Chłopiec zmaga się z wadą wzroku, dzięki urządzeniu w szkole będzie mu znacznie łatwiej.
4
14:07, 04.12.2019
Biletów było tysiąc i rozeszły się natychmiast - tylu było chętnych na wysłuchanie koncertu noworocznego Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu. Uspokajamy...Zapytania mieszkańców sprawiły, że zapadła decyzja o organizacji dodatkowego występu.
12:46, 04.12.2019
W oczekiwaniu na Boże Narodzenie najmłodsi mieszkańcy Ponieca wraz z władzami gminy postanowili rozbudzić świąteczną atmosferę. Na ponieckim rynku stanęła choinka, którą wszyscy wspólnie ubierali. Pierwszą bombkę zawiesił na świątecznym drzewku burmistrz Jacek Widyński, zaraz potem choinkę przyozdobiły inne elementy wykonane przez dzieci i młodzież. Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja, który rozdawał słodycze i chętnie pozował do zdjęć.
26
11:47, 26.11.2019
Myśliwi z Koła Łowieckiego "Diana" z Ponieca świętowali 70-lecie. Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień oraz podsumowania dotychczasowej działalności Koła. Były odznaczenia dla najbardziej zasłużonych, gratulacje i życzenia kolejnych lat działalności. Po części oficjalnej, którą zainaugurowała Msza święta i przemarsz ulicami Ponieca, myśliwi wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi biesiadowali w Krzemieniewie.
4
13:55, 17.11.2019
Piętnaście pań wzięło udział w trzeciej edycji "Ponieckiego Bake a Cake". Cukiernicy amatorzy, zmierzyli się z nie lada wyzwaniem, a także wykazali wiedzą i umiejętnościami. Tym razem do wykonania był tort, deser oraz piernikowa choinka. Wszystko w czasie nie dłuższym niż 150 minut. Przez cały czas publiczność miała okazję nie tylko obserwować zmagania uczestniczek i spróbowania przygotowanych przez nie słodyczy. Zwyciężyła Marianna Dolata z łęki Wielkiej, która w nagrodę otrzymała wielofunkcyjny robot kuchenny.
12:28, 08.11.2019
Maluchy z Przedszkola Samorządowego w Poniecu już dziś świętowały nadchodzący Dzień Niepodległości, biorąc udział w okolicznościowym biegu. Przebrane za bajkowe postacie, pobiegły wokół rynku. - Biegniemy dla naszej Polski, bo chcemy być zdrowymi Polakami - mówili organizatorzy imprezy
14:16, 06.11.2019
Od kwietnia funkcjonuje w Poniecu Klub Seniora, który jest prawdziwym hitem wśród najstarszych mieszkańców gminy. Jego popularność z miesiąca na miesiąc rośnie. Chętnych do udziału w zajęciach jest więcej niż miejsc, dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej podjął starania o kontynuację projektu z nowymi miejscówkami.
16:50, 16.10.2019
Przedszkole Samorządowe w Poniecu dołączyło do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Resuscytację prowadzono na specjalnych fantomach. Bicie rekordu odbyło się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest wspólne promowanie nauki pierwszej pomocy. Akcję od 2013 roku organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.Przedszkole w Poniecu przyłączyło się do niej po raz pierwszy.
11:33, 09.10.2019
Kilkudniowy charakter miały obchody Dani Seniora w Poniecu. Zaczęło się od wycieczki, potem był turnieje, a na koniec "Seniorada" na strzelnicy bractwa kurkowego, gdzie dopiero się działo. Seniorzy wzięli udział w turnieju strzeleckim, niektórzy pierwszy raz w życiu mieli w ręku broń.
16:40, 29.09.2019
Są najstarszą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Poniec. Wczoraj uroczyście obchodzili jubileusz 130 lecia swojej działalności. Licząca ok. 30 członków jednostka z Łęki Wielkiej, mieści się obecnie na terenie gospodarstwa rolnego. Dlatego marzy im się remiza z prawdziwego zdarzenia i sztandar, dzięki któremu mogliby reprezentować gminę na wielu uroczystościach państwowych i nie tylko...
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone