Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
4
13:55, 17.11.2019
Piętnaście pań wzięło udział w trzeciej edycji "Ponieckiego Bake a Cake". Cukiernicy amatorzy, zmierzyli się z nie lada wyzwaniem, a także wykazali wiedzą i umiejętnościami. Tym razem do wykonania był tort, deser oraz piernikowa choinka. Wszystko w czasie nie dłuższym niż 150 minut. Przez cały czas publiczność miała okazję nie tylko obserwować zmagania uczestniczek i spróbowania przygotowanych przez nie słodyczy. Zwyciężyła Marianna Dolata z łęki Wielkiej, która w nagrodę otrzymała wielofunkcyjny robot kuchenny.
12:28, 08.11.2019
Maluchy z Przedszkola Samorządowego w Poniecu już dziś świętowały nadchodzący Dzień Niepodległości, biorąc udział w okolicznościowym biegu. Przebrane za bajkowe postacie, pobiegły wokół rynku. - Biegniemy dla naszej Polski, bo chcemy być zdrowymi Polakami - mówili organizatorzy imprezy
14:16, 06.11.2019
Od kwietnia funkcjonuje w Poniecu Klub Seniora, który jest prawdziwym hitem wśród najstarszych mieszkańców gminy. Jego popularność z miesiąca na miesiąc rośnie. Chętnych do udziału w zajęciach jest więcej niż miejsc, dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej podjął starania o kontynuację projektu z nowymi miejscówkami.
16:50, 16.10.2019
Przedszkole Samorządowe w Poniecu dołączyło do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Resuscytację prowadzono na specjalnych fantomach. Bicie rekordu odbyło się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest wspólne promowanie nauki pierwszej pomocy. Akcję od 2013 roku organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.Przedszkole w Poniecu przyłączyło się do niej po raz pierwszy.
11:33, 09.10.2019
Kilkudniowy charakter miały obchody Dani Seniora w Poniecu. Zaczęło się od wycieczki, potem był turnieje, a na koniec "Seniorada" na strzelnicy bractwa kurkowego, gdzie dopiero się działo. Seniorzy wzięli udział w turnieju strzeleckim, niektórzy pierwszy raz w życiu mieli w ręku broń.
16:40, 29.09.2019
Są najstarszą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Poniec. Wczoraj uroczyście obchodzili jubileusz 130 lecia swojej działalności. Licząca ok. 30 członków jednostka z Łęki Wielkiej, mieści się obecnie na terenie gospodarstwa rolnego. Dlatego marzy im się remiza z prawdziwego zdarzenia i sztandar, dzięki któremu mogliby reprezentować gminę na wielu uroczystościach państwowych i nie tylko...
138
11:30, 26.09.2019
Szok i niedowierzanie. To pierwsza reakcja internautów, na informację zamieszczoną na profilu facebookowym jednej z dolnośląskich organizacji prozwierzęcych. Do opisanej sytuacji, miało dojść w podponieckiej wsi. Jak przekonują obrońcy praw zwierząt, starsza kobieta miała w garnku gotować koty. To jednak nie koniec. Oburzająca miała być również postawa pracowników opieki społecznej, którzy zdaniem autorów wpisu sprawę bagatelizowali. Dowodem jest nagranie, dostarczone przez asystentkę rodziny, zatrudnioną przez inny podmiot, która ujawniła całą sprawę.
11
11:59, 16.09.2019
- Od ponad trzech miesięcy plac zabaw w naszej miejscowości...leży - wiadomość tej treści otrzymaliśmy na Alert24 od mieszkanki Żytowiecka. Choć może trudno w to uwierzyć, ale części zestawu faktycznie od maja nie zostały zamontowane. O Wyjaśnienie poprosiliśmy sołtysa wsi, ale ten nie chciał rozmawiać. Do sytuacji ustosunkował się za to sekretarz gminy.
09:34, 13.09.2019
Za wytrwałość, świadectwo wzajemnej miłości i cierpliwość. W Poniecu uhonorowano pary, świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Były gratulacje i życzenia kolejnych wspólnych lat życia. Na terenie gminy nie brakuje też małżeństw, które mają na swoim koncie znacznie dłuższy bo aż 70-letni staż małżeński.
9
15:22, 02.09.2019
- Jestem proboszczem wszystkich parafian, nie tylko tych co chodzą regularnie do kościoła - mówił ks. Jacek Toś proboszcz żytowieckiej parafii, który drugi rok z rzędu wraz z parafialnym zespołem Caritas zorganizował piknik dla wszystkich. Pomysł krótko mówiąc "chwycił" przyszło bardzo dużo osób, a na dodatek wszyscy świetnie się bawili.
25
14:44, 30.08.2019
Miały niewielkie szanse na przeżycie. Pozostawione na pastwę losu, w pełnym słońcu, gniotły się w niewielkim pudełku po serze i własnych odchodach. Pięć małych kotków prawdopodobnie przeżyje tylko dlatego, że przypadkowe osoby nie przeszły obok nich obojętnie. - Kim trzeba być żeby skazać na powolną i bezsensowną śmierć, bezbronne istoty?! - zastanawia się pani Klaudia, która ratowała kociaki.
1
13:28, 12.08.2019
Za nami dwa dni Operacji Poniec, czyli II Zlotu Grup Rekonstrukcyjnych. Pasjonaci militariów zjechali z całej Polski rozbili obozowiska w parku miejskim i dzielili się historyczną wiedzą z mieszkańcami. Z kolei odwiedzający chwalili zbudowane dioramy, umundurowania i różnorodne atrakcje towarzyszące imprezie, a organizatorzy już dziś zastanawiają się nad przyszłoroczną formułą. Gostyn24 od początku patronuje tej wyjątkowej imprezie dlatego zapraszamy wszystkich na obszerny reportaż z tego wydarzenia.
1
10:35, 12.08.2019
Kilkadziesiąt miejsc parkingowych i nowa nawierzchnia asfaltowa - tak już za kilka tygodni będzie wyglądała ul. Szkolna w Poniecu. Prace trwają, a władze gminy już zastanawiają się nad zagospodarowaniem kolejnych terenów pod parkingi.
12
13:21, 11.08.2019
Tegoroczne dożynki w miejscowości Bączylas - gmina Poniec miały niecodzienny charakter. Rolnicy nie tylko dziękowali za plony, ale świetnie bawili się podczas plenerowej imprezy i pierwszego "wyścigu traktorów", który podpatrzyli na You Tube. W szranki stanęło sześciu śmiałków, którzy na swoich "bolidach" gnali na złamanie karku pomiędzy przeszkodami. Wszystko przy dopingu zgromadzonej publiczności. Zabawa tak bardzo spodobała się mieszkańcom, że za rok będzie kolejna edycja. Gratulujemy pomysłu!
8
17:19, 09.08.2019
Detektoryści z całej Polski, zjechali do Ponieca, szukając śladów bitwy stoczonej w tym rejonie przez wojska szwedzkie i saskie. Wszystko w ramach II Obozu Szkoleniowo-Badawczego. Tylko wczoraj odnaleziono dziesiątki artefaktów z tamtej epoki. Uczestnicy poszukiwań cały czas liczą, że uda się im odnaleźć armaty porzucone tu rzekomo przez Sasów. Póki co cieszą się z każdego nawet najmniejszego znaleziska. Poszukiwania trwają od wczoraj i prowadzone będą także w sobotę. Tego dnia rozpocznie się również zlot rekonstruktorów historycznych pod nazwą Operacja Poniec.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone