Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
5
09:23, 17.07.2019
Jubileuszowe, XV Dni Ziemi Ponieckiej zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W najbliższy weekend, stadion sportowy przy ul. Harcerskiej, na trzy dni zmieni się w ogromny plac zabaw, salę koncertową i miejsce ustanowienia rekordu Polski. Patrząc na program można śmiało powiedzieć, że zapowiada się najlepsza tegoroczna impreza plenerowa w powiecie.
10
09:08, 08.07.2019
To nie jest żart. Podczas tegorocznych Dni Ponieca nastąpi próba ustanowienia oficjalnego rekordu Polski w największej ilości osób jedzących jednocześnie mleczko z tubki. Dokumentacja została już złożona, a przygotowania trwają. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, każdy kto weźmie, będzie mógł z dumą powiedzieć o sobie, że jest rekordzistą Polski.
6
12:55, 02.07.2019
Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestrę Dętą działającą przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu doceniono w Europie. Orkiestra przywiozła z Mistrzostw Orkiestr w Rastede w Niemczech złoty medal! - Sukcesem nie jest złoty medal, ale to, że zaprezentowaliśmy się na tak wysokim poziomie - mówił Wiktor Bąk, kapelmistrz orkiestry dętej z Ponieca.
1
10:56, 26.06.2019
Dziś trzeba mieć dużo szczęścia, by znaleźć wolne miejsce postojowe na ponieckim rynku. Już za kilka dni zapewne nie będzie to większym problemem, ale trzeba mieć przy sobie gotówkę. Samorząd wprowadza w centrum Strefę Płatnego Parkowania.
15:38, 24.06.2019
Mieszkańcy Ponieca i okolicznych gmin tłumnie przybyli na festyn charytatywny dla Olafa Stachowiaka, który zorganizowano w niedzielę w parku miejskim. Podczas kilkugodzinnej akcji do puszek zebrano aż 24 379,12 zł. To znacznie więcej niż zakładali początkowo organizatorzy. W tej sytuacji pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na zakup pionizatora dla chłopca, ale też na jego dalszą rehabilitację. Imprezie patronował Gostyn24, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć z kamerą
1
15:46, 21.06.2019
Jego rodzice oddaliby własne zdrowie, by syn mógł funkcjonować normalnie. Tymczasem 5-letni Olaf Stachowiak, od urodzenia zmaga się z opóźnieniem psychoruchowym, wymagającym wielokierunkowej opieki i specjalnej diety. Pomagać zaczęły ćwiczenia z pionizatorem, którego zakup leży jednak poza zasięgiem rodziców. Pomoc zadeklarowali dobrzy ludzie, którzy podjęli się organizacji charytatywnej imprezy na rzecz Olafa. Dochód z niej trafi na konto chłopca.
1
17:37, 17.06.2019
Ta impreza od lat przyciąga do wsi mieszkańców nie tylko gminy Poniec. I wcale nie chodzi o dożynki. Organizowany co roku festyn, to impreza z mega loterią i znakomitą atmosferą. Nic dziwnego, że ludziom się podoba. Podobnie było wczoraj. Oprócz 250 nagród, wśród których był też nowy skuter, nie zabrakło darmowych atrakcji, z których cieszyły się zarówno dzieci., jak i dorośli.
09:26, 17.06.2019
Seniorzy z Ponieca nie mają czasu na nudę. Na co dzień rozwijają swoje pasje na zajęciach w Klubie Seniora, a w sobotę powitali lato na pierwszym integracyjnym wyjeździe. Świetnie bawili się na terenie dzięczyńskich stawów.
11:57, 04.06.2019
Dzień Dziecka to bardzo radosny czas dla wszystkich maluchów, taki też był w Poniecu. Gminne Centrum Kultury przygotowało dla najmłodszych festyn piracki. Maluchy mogły poczuć się jak prawdziwi pogromcy mórz, brały udział w licznych zabawach i konkursach, oczywiście w pirackim stylu.
7
11:29, 28.05.2019
Olaf ma 5 lat. W przeciwieństwie do swoich rówieśników nie chodzi, nie mówi, nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem. Do dziś żaden z lekarzy nie potrafi powiedzieć co mu dolega. W ostatnim czasie pojawiło się jednak światełko w tunelu. Dzięki intensywnej rehabilitacji Olaf zaczął poruszać się za pomocą pionizatora. Własne urządzenie ułatwiłoby mu codzienne funkcjonowanie, lecz jego zakup to jednak kosztowny wydatek. Teraz możemy mu pomóc, wystarczy, że wybierzemy się festyn.
12:45, 22.05.2019
Na czym polega praca strażaka, jak wygląda wóz bojowy od środka i jak udzielić pierwszej pomocy? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z Przedszkola Samorządowego w Poniecu, które odwiedzili strażacy z miejscowej jednostki OSP. Maluchy ucieszyła wizyta wyjątkowych gości, które z zaciekawieniem obserwowały pokazy.
13
11:23, 11.05.2019
Szanują się i wspierają w potrzebie. Dziesięć lat temu nie mieli pojęcia, że tak się stanie. Razem osiągnęli bardzo dużo, dlatego dziś rozpiera ich duma. Siostry i Bracia Kurkowi z Ponieca świętowali 10-lecie reaktywacji . Atmosfera jaka tam panowała, potwierdziła, że są jak jedna wielka rodzina.
6
13:38, 29.04.2019
Rośnie w oczach świetlica w Sarbinowie. Zaledwie cztery miesiące temu magistrat podpisał umowę z wykonawcą, a mury już stoją. W tej chwili trwają prace nad konstrukcją dachu. Przy takim tempie mieszkańcy mogą spokojnie planować imprezy w nowym obiekcie.
4
10:20, 28.04.2019
Co roku w ten sam sposób rozpoczynają sezon. Jest msza święta, święcenie motocykli i błogosławieństwo na dalszą drogę. Tak było również wczoraj - kawalkada kilkuset motocykli, po zakończeniu ceremoniału ruszyła z Leszna w stronę Ponieca i dalej do Dzięczyny, gdzie był grill, zimne piwo i dużo mocnej muzyki
4
08:37, 23.04.2019
Takie jubileusze zdarzają się bardzo rzadko, tym bardziej miło jest nam o nich informować. Para małżeńska z Czarkowa kilka dni temu obchodziła kamienne gody, czyli 70 rocznicę pożycia małżeńskiego. Czcigodnych jubilatów odwiedził burmistrz Ponieca, który wręczył im kosz kwiatów oraz symboliczny upominek
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone