Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
5
11:29, 10.09.2019
Ostatnie trzy miesiące spędzali bardzo aktywnie. Uprawiali sport i dbali o dietę. Podsumowaniem projektu była biesiada pod nazwą "Smacznie, zdrowo, odlotowo" podczas której część mieszkanek zadebiutowała także w roli aktorek. Mimo tremy kobiety poradziły sobie znakomicie, a publiczność doceniła ich zaangażowanie gromkimi brawami.
14:55, 09.09.2019
Taka rocznica urodzin nie zdarza się często! Setne urodziny obchodziła mieszkanka Celestynowa, Stanisława Pawlik, obecnie najstarsza mieszkanka gminy Borek Wlkp. O tak wspaniałym jubileuszu oprócz rodziny i znajomych pamiętali także samorządowcy.
1
11:24, 04.09.2019
Czy wieś Karolew zostanie w przyszłości boreckim osiedlem? Taką myślą podzielił się z radnymi na ostatniej sesji burmistrz Marek Rożek. Była to odpowiedź na zapytanie jednego z radnych. Miał on wątpliwości co do przejmowania przez gminę osiedlowych dróg należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, znajdujących się w tej miejscowości. - Czy to dobry interes? - zastanawiał się radny Michał Dopierała.
10:53, 31.08.2019
Jak co roku z końcem wakacji burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek wręczył stypendia uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zdobywali wysokie miejsca z konkursach, olimpiadach czy zawodach na szczeblu krajowym a nawet międzynarodowym. Oprócz listów gratulacyjnych młodzi ludzie otrzymali nagrody finansowe. W tej ważnej chwili towarzyszyli im często rodzice, którym włodarz gminy i dyrektorzy szkół serdeczne gratulowali tak zdolnych pociech.
12:13, 30.08.2019
Miał być "Raban na podwórku", lecz pogoda spłatała organizatorom figla. Po burzach jakie przeszły nad Borkiem Wlkp. podsumowanie letnich wydarzeń przeniesiono do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Zabawa i tak była przednia. Mieszkańcy smakowali potraw i słodkich przekąsek przygotowanych przez gospodynie z KGW, z których wiele nawiązywało do smaków dzieciństwa. Z kolei dzieci świetnie bawiły się z klaunem, zastanawiając do czego służy kleksograficzna maszyna. W tym czasie na scenie przygrywał zespół "Szczuny z Sulęcinka".
18
09:41, 29.08.2019
Burmistrz Borku Wlkp. chce skonfrontować się z osobami, które pod pseudonimem krytykują go i zniesławiają w Internecie. Sprawę zgłosił policji, a sąd podjął decyzję o odtajnieniu adresów IP z jakich wysyłano wpisy. Tym samym włodarz już wie kim są hejterzy i kiedy tylko nadarzy się okazja poda ich nazwiska do publicznej wiadomości. Przy okazji zdradził, że obrażanych osób było więcej i one również nie zamierzają odpuścić w tej sprawie...
3
15:08, 19.08.2019
Taka biesiada to super sprawa – to nie tylko hasło plenerowej imprezy w Bolesławowie, bo wydarzenie okazało się naprawdę...super sprawą. Sołtys wraz rada sołecką oraz członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich zrobiły wszystko, by wyciagnąć mieszkańców z domów i świetnie się bawili, zarówno ci najmłodsi jak i najstarsi.
4
11:30, 07.08.2019
Burmistrz Borku Wlkp. odwołał ze stanowiska dyrektorkę Zespołu Szkół im Powstańców Wielkopolskich w Borku Wlkp. bez zachowania okresu wypowiedzenia. Ma to związek ze zmianami w boreckiej edukacji, które wynikają bezpośrednio z przeprowadzonej reformy.
11
10:20, 04.07.2019
Nie tylko ludzie źle znoszą upały. Psy, koty i inne zwierzęta również cierpią z tego powodu. Co prawda w ostatnich dniach możemy odpocząć od ekstremalnie wysokich temperatur, lecz mimo to borecki samorząd zaapelował do mieszkańców. Wszystko po interwencji jednej z mieszkanek.
7
13:19, 03.07.2019
Przedstawiciele służb mundurowych i ich rodziny spotkali się 1 lipca na pielgrzymce na boreckim Zdzieżu, by dziękować Bogu za opiekę. Frekwencja w porównaniu z innymi latami była jednak niższa. Miłym akcentem było powitanie przez przedstawicieli służb i samorządu nowego proboszcza ks. kanonika Tadeusza Lorka.
15:03, 09.06.2019
Za nami udane Dni Borku Wielkopolskiego, które w tym roku odbyły się pod nazwą "Kolorujemy prawdziwe powietrze" Gwiazdą wieczoru był zespół LOKA, ale nie on zrobił na nas największe wrażenie. Fantastycznie zabawa miała znacznie wcześniej - występy, konkursy i specjalnie przygotowany "wyrzut kolorów" to było coś przy czym najlepiej się chyba bawiono.
16
20:05, 07.06.2019
Na szczycie boreckiego Sanktuarium w Zdzieżu stanęła dziś nowa kopuła. Drewnianą konstrukcję pokrytą miedzianą blachą wciągano za pomocą specjalnego dźwigu. Prace nadzorowało kilkanaście osób. Wszystkiemu bacznie przyglądali się liczni mieszkańcy. Niektórzy przez kilka godzin obserwowali postępujące prace. Była to dla nich historyczna chwila. Jedni czuli radość innym płynęły łzy wzruszenia.
1
19:33, 30.05.2019
W ubiegłym roku hitem w Borku Wlkp. było otwarcie plaży przed siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. Pracownicy kulturalnej placówki postanowili po raz kolejny zaskoczyć mieszkańców i stworzyli strefę artystyczno-rekreacyjną – "Kolorowe podwórko", która dorosłym ma przypominać lata dzieciństwa, a najmłodszym pokazać jak kiedyś wolny czas spędzali ich rodzice, babcie i dziadkowie...Co można tam znaleźć? Sami sprawdźcie!
2
11:22, 30.05.2019
Budowa nowej kopuły na sanktuarium w Zdzieżu trwa od kilku miesiącu. Wszystko wskazuje na to, że prace zbliżają się ku końcowi. Drewnianą konstrukcję pokryła częściowo miedziana blacha. Jak szacują pracownicy, całość waży grubo ponad dwadzieścia ton.
6
16:28, 27.05.2019
Dorośli mieszkańcy Karolewa, od wczoraj mają powody do radości, a najmłodsi pewnie cieszą jeszcze bardziej. Oficjalnie otwarty żłobek, jest odpowiedzią na potrzeby zatroskanych rodziców i dumą lokalnego samorządu. Nowoczesne i dobrze wyposażone sale stwarzają doskonałe warunki dla dzieci, zapewniając im pełne bezpieczeństwo, a rodzicom to co najcenniejsze.... spokój
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone