Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
38
10:25, 07.01.2020
Najpierw stracili Koko, z dnia na dzień odeszła Marcelinka, zaraz potem ukochany Fabio. Wszystkie zwierzęta jak wiele wskazuje zostały otrute. Kto i dlaczego podał im śmiertelną dawkę trucizny? Tego nie wiadomo, ale jest nagroda pieniężna za wskazanie sprawcy bestialskiego zabicia dwóch psów i kota. - To ogromna trauma dla całej rodziny - mówi Magdalena Wojcieszek.
1
12:40, 05.12.2019
Wszyscy, którzy chcieli poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powinni tego dnia przyjść do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. Zaczęło się od świątecznych pląsów na scenie, po nich tworzono choinkowe ozdoby. Największa radość zapanowała jednak, gdy na scenie pojawił się Święty Mikołaj, rozdający słodycze. Każdy maluch mógł sobie również zrobić zdjęcie z brodatym gościem.
17
20:33, 02.12.2019
- Dlaczego nie ma oficjalnego ogłoszenia konkursu, tylko wzmianka o konkursie w BIP (...)? - napisał na Alert24 jeden z czytelników. Chodzi o nabór na nowego kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie. Dotychczasowy, po kilku miesiącach chorobowego otrzymał wypowiedzenie.
11:40, 17.11.2019
Zespół Ludowy "Studzianna" z przytupem świętował 35-lecie istnienia. Były gratulacje, życzenia, chwile wzruszenia i mnóstwo dobrej zabawy. Podczas biesiadzie zorganizowanej z okazji jubileuszu bawiło się ponad stu gości.
1
12:45, 15.11.2019
Pogadanki z policjantami, nauka udzielania pierwszej pomocy, zajęcia edukacyjne ze strażakami OSP. To tylko niektóre działania w ramach projektu "Bezpieczne dziecko", w którym udział wzięło pięć przedszkoli z powiatu gostyńskiego. Podsumowaniem był dzisiejszy "Międzyprzedszkolny quiz dla dzieci". Chodziło przede wszystkim o naukę...przez zabawę.
2
13:35, 11.11.2019
Mieszkańcy gminy Borek Wlkp. uroczyście świętowali 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten refleksyjny czas zainaugurowała Msza święta w kościele na Zdzieżu. Po niej uczestnicy manifestacji przeszli na rynek, gdzie odbył się apel pamięci, wspólne odśpiewanie hymnu i referat o początkach parlamentaryzmu II RP, wygłoszony przez burmistrza Marka Rożka.
2
15:22, 06.11.2019
Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Borku Wlkp. świętował Dzień Seniora. Członkowie organizacji jak co roku licznie stawili się w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, by spędzić czas we własnym gronie. Nie zabrakło życzeń i gratulacji dla obchodzących urodziny 80-latków oraz par małżeńskich z 50-letnim stażem. Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert zespołu "Retro" i wspólną kolację.
4
09:55, 04.11.2019
Lokalne podatki to jedno z głównych źródeł finansowania zadań własnych. Utrzymanie ich na stosownym poziomie pozwoli realizować właściwe zadania własne. Tym właśnie kierowali się radni Borku Wlkp. podnosząc stawki na przyszły rok.
5
10:25, 31.10.2019
Rada Miejska w Borku Wlkp. zmieniła wczoraj dwie uchwały dotyczące ustalenia wysokości oraz zasady wypłacania diet radnym i sołtysom. Jak się okazuje, dokument, na podstawie którego naliczano diety, nie był niezgodny z obowiązującymi przepisami, dlatego należało go uregulować. Od teraz nie będzie już podwyżek z automatu. Na każdą zmianę diet potrzebna będzie stosowna uchwała
12:06, 23.10.2019
Szczęśliwe pary małżeńskie z gminy Borek Wlkp. uroczyście obchodziły Złote i Diamentowe Gody. Małżonkowie spotkali się z przedstawicielami lokalnych władz i odebrali z rąk burmistrza Marka Rożka medale przyznane przez prezydenta RP. Były gratulacje i życzenia kolejnych jubileuszy w zdrowiu, szczęściu i radości... To do nich usłyszeliśmy, że receptą na szczęśliwe życie jest... miłość i prosta, a także pogoda ducha i umiejętność kompromisu. Najserdeczniejsze życzenia jubilatom składa również redakcja Gostyn24.
4
16:50, 18.10.2019
"Cook jest cool, czyli młodzież od kuchni" to projekt realizowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Przez kilka tygodni chętna młodzież pod okiem mistrzyń dobrego smaku uczyła się gotować. Efekty kulinarnych treningów można było posmakować podczas finałowej imprezy. Uczestniczki warsztatów przygotowały kolorowe naleśniki z najróżniejszymi nadzieniami i zupę gulaszową. Jednak tego popołudnia w Borku Wlkp. czarowano nie tylko smakiem, z magicznym pokazem zaprezentował się Sławomir Jenerowicz, półfinalista programu "Mam Talent".
10:04, 16.10.2019
Na lądzie i na wodzie . Wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 174 sprzątali teren wokół zalewu Jeżewo. Jak wspominają jeszcze kilka lat temu śmieci wywozili przyczepami, dziś przekonują, że kultura ludzi jest znacznie wyższa, chociaż do ideału jeszcze sporo brakuje.
11:38, 07.10.2019
Początkowo miał być kabaret, ostatecznie powstał zespół wokalny "Retro", który właśnie obchodził pięciolecie działalności. Swój jubileusz, artyści uczcili wyjątkowo hucznie, zapraszając do Borku Wlkp. zaprzyjaźnionych wykonawców z regionu gostyńskiego i Wielkopolski na I Galę Piosenki Biesiadnej. Były gratulacje, życzenia i łzy wzruszenia.
9
13:10, 27.09.2019
Borecka kultura kwitnie przez cały rok. Wydarzeń artystyczno-kultrulanych w tym niedużym mieście nie brakuje. Właśnie zainaugurowano kolejny jesienno-zimowy projekt pn. "W kółko kultura". Zaczęło się od widowiska z największymi przebojami muzyki filmowej. Wcześniej symboliczne koło otrzymał burmistrz Marek Rożek. - Dostałem jedno koło to znaczy, że nie mam jeszcze odjeżdżać - żartował włodarz gminy Borek Wlkp.
5
11:29, 10.09.2019
Ostatnie trzy miesiące spędzali bardzo aktywnie. Uprawiali sport i dbali o dietę. Podsumowaniem projektu była biesiada pod nazwą "Smacznie, zdrowo, odlotowo" podczas której część mieszkanek zadebiutowała także w roli aktorek. Mimo tremy kobiety poradziły sobie znakomicie, a publiczność doceniła ich zaangażowanie gromkimi brawami.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone