Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
11:03, 20.04.2018
Borkowianie już przygotowują się do biało-czerwonego biegu, który zaplanowano na 1 maja. Spore grono mieszkańców, całe pokolenia wzięły udział w przedbiegowych warsztatach flagowych. Wykonane czapki i bransoletki obowiązkowo zabiorą ze sobą na sportowe wydarzenie.
1
14:36, 19.04.2018
Za trzecim podejściem borecki samorząd wybrał firmę, która od pewnego czasu zajmuje się przebudową ul. Mickiewicza w Borku Wlkp. Prace trwają tylko na części ulicy. Mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami, ale efekt końcowy zapewne zadowoli i pieszych i kierowców.
1
09:35, 18.04.2018
Turniej ten organizowany jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat i co ważne, nie brakuje młodych ludzi chętnych do udziału w nim. Ostatnie eliminacje na szczeblu wojewódzkim odbyły się w Borku Wlkp., do którego zjechały reprezentacje z 31. wielkopolskich powiatów. Mowa o Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", którego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W sobotę 14 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borku Wielkopolskim odbyły się eliminacje wojewódzkie konkursu. Wzięli w nim udział finaliści eliminacji powiatowych z 31 powiatów Wielkopolski, w sumie 92 osoby. Reprezentacji nie wystawił powiat śremski. - Każdy powiat miał prawo wystawić trójkę finalistów, po jednej osobie z każdej grupy wiekowej - mówił Andrzej Jankowski, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Wielkopolskiego. - Dziś nawet zajęcie ostatniego miejsca jest dumą, bo to przecież dzieci i młodzież, którzy są finalistami powiatowymi. Patrzymy na nich z niezwykłą dozą radości, bo startują i zdobywają wiedzę, której nie ma wielu dorosłych - kontynuował. - Cieszy mnie to, że demonstrowali umiejętności, które są potrzebne do ratowania ludzkiego życia. Wiedzą, jak korzystać z nabytej wiedzy - podsumował Andrzej Jankowski. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test pisemny. Następnie 15 uczestników, po 5 z każdej grupy wiekowej z największą liczbą punktów przystąpiło do eliminacji ustnych. Młodzież odpowiadała na cztery pytania teoretyczne, w piątej rundzie - w zależności od szczęścia - na pytanie medyczne teoretyczne lub praktyczne. Osoby, które zajęły 1. i 2. miejsce w każdej z kategorii wiekowych, będą reprezentowały województwo wielkopolskie w finale centralnym OTWP, który odbędzie się w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie). Tym razem na szczeblu krajowym zabraknie reprezentacji powiatu gostyńskiego. - Jesteśmy bardzo gościnni i oddaliśmy wszystko tym, którzy przyjechali. Nie odnieśliśmy większych sukcesów. Nasza ekipa nie przeszła do eliminacji ustnych. Szkoda, bo taki był zamiar. W ubiegłym roku byliśmy na szczeblu krajowym i liczyliśmy, że u nas jakieś sukcesy odniesiemy, ale los był nam przeciwny. Zresztą sam występ naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim to już jest wielki sukces - komentował Grzegorz Marszałek, wiceprezes ZOW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka.
1
11:35, 17.04.2018
Tak słodkiej imprezy w regionie gostyńskim nie było od dawna. W sali unosił się zapach czekoladowego cappuccino, a na stołach zagościły czekoladowe pyszności. Czy uczestnicy wydarzenia liczyli kalorie? Trudno powiedzieć. Na pewno doskonale bawili się podczas czekoladowego karaoke.
5
10:52, 15.04.2018
Stare kineskopy, umywalka, puszki po napojach czy opakowania po robakach. Wszystko to zostawili ludzie odwiedzający zalew Jeżewo. Jak co roku Zarząd Koła Państwowego Związku Wędkarskiego nr 174 w Borku Wlkp. zorganizował wielkie sprzątanie, podczas którego zebrano ponad 30 worków śmieci.
11:23, 11.04.2018
Borecki samorząd przymierza się do utworzenia żłobka. Gmina otrzymała ministerialne dofinansowanie na budowę nowego obiektu, do którego może uczęszczać szesnaścioro maluchów. Rodzice zainteresowani skorzystaniem z tej formy opieki proszeni są o wypełnianie ankiet zamieszczonych na stronie gminnej.
3
13:30, 03.04.2018
Drugi dzień Świąt Wielkanocnych, czyli Lany Poniedziałek w niektórych rejonach kraju wiąże się z pewnymi tradycjami. W Zalesiu mieszkańców odwiedza barwny korowód. I choć nie pamiętają dokładnie, skąd wzięła się ta tradycja, to chętnie przyjmują przebierańców. Jest przy tym dużo śmiechu i uciechy.
38
10:00, 30.03.2018
Lawina negatywnych komentarzy posypała się na działania policji podczas sesji Rady Miejskiej w Borku Wlkp. Chodzi o rzekome „czatowanie” na pieszych, którzy szczególnie w dni targowe skrzętnie omijają przejścia dla pieszych. Zdaniem niektórych radnych policjanci próbują „wyrobić normę” na pieszych i zamiast prowadzić akcje prewencyjne wlepiają mandaty. Tymczasem jak przekonują, na terenie gminy jest wiele niebezpiecznych dróg, gdzie piratów drogowych nie brakuje.
9
12:52, 29.03.2018
Nie będzie zmiany w fotelu dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. Burmistrz zdecydował o powierzeniu tego stanowiska dotychczasowej szefowej bez konkursu. Jak uzasadniał swoją decyzję? Jak informację o nominacji przyjęła dyrektor Justyna Chojnacka?
13:42, 28.03.2018
Reprezentanci Borku Wlkp. nie mieli sobie równych w eliminacjach powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Aż dwójka uczniów boreckich podstawówek będzie prezentować region gostyński w eliminacjach wojewódzkich.
REKLAMA
14:01, 24.03.2018
W Święta Wielkanocne obowiązkowo króluje... jajko. Nie tylko w świątecznym koszyczku, na stole, ale też w dekoracjach. I to właśnie tworzeniem pisanek zajęli się uczestnicy 5. edycji wielkanocnej gali w Borku Wlkp. Były też słodkie babeczki wypieczone przez instruktorów ośrodka kultury, które przed zjedzeniem dzieci odpowiednio polukrowały.
3
14:27, 09.03.2018
Któż nie zna takich utworów jak „Can’t Help Falling In Love”, „Always On My Mind”, „Love Me Tender”, „Only You” czy „Pretty Woman”. To właśnie przy największych przebojach ich autora - Elvisa Presleya - bawiły się mieszkanki Borku Wlkp. Królowi Rock and Rolla towarzyszył na scenie „Koci Gang”.
1
12:36, 07.03.2018
Czy w przyszłości zostaną strażakami? Nie wiadomo, ale chętnie uczą się zagadnień dotyczących ochrony przeciwpożarowej, ludności, ekologii i ratownictwa. Swoją wiedzę sprawdzili podczas Gminnych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
11:24, 27.02.2018
Borecki magistrat nowocześnieje. Urząd zyskał mobilny terminal płatniczy. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą chodzić do banku czy bankomatu, żeby wpłacić pieniądze na konto gminy. Wystarczy karta płatnicza lub telefon.
1
10:11, 23.02.2018
Pozytywnie dla boreckiej gminy zakończył się przetarg na zakup sceny mobilnej. Samorząd nabył ją za kwotę niższą od tej zabezpieczonej w gminnym budżecie. Jeśli pogoda będzie sprzyjała scena pojawi się na terenie rekreacyjnym w Karolewie już w marcu.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018