REKLAMA

REKLAMA
1
09:06, 07.11.2017
Nieprzyjemny zapach obudził w nocy z 6 na 7 listopada mieszkańców domu jednorodzinnego w Siedmiorogowie Drugim. W obawie o swoje zdrowie i życie zaniepokojona rodzina wezwała na pomoc strażaków. Ci sprawdzili budynek i szybko ustalili, co jest tego powodem.
13:12, 06.11.2017
Nie będzie remontu ul. Adama Mickiewicza w Borku Wlkp., przynajmniej w tym roku. Do przetargu ogłoszonego przez burmistrza nie zgłosiła się żadna firma. Do końca roku pozostały niespełna dwa miesiące, więc gmina nie powtórzy procedury przetargowej.
1
13:24, 02.11.2017
- Kanalizacja jest w stanie zwłokowym - oświadczył burmistrz Marek Rożek podczas sesji Rady Miejskiej. Chodzi o rury odprowadzające "deszczówkę" przy jednej z głównych ulic w mieście, której zarządcą jest Rejon Dróg Wojewódzkich w Ostrowie Wlkp. Ten póki co robi wszystko, by remont zrzucić na barki gminy...
8
12:06, 26.10.2017
W najbliższym czasie może powstać kolejne stowarzyszenie sprzeciwiające się budowie kopalni węgla brunatnego na naszym terenie. Jego inicjatorem jest powiat gostyński, który do współpracy zaprosił samorządy gminne, na terenach których planowana jest odkrywka. I choć większość z nich stanowczo sprzeciwia się budowie kopalni, to w wątpliwość poddawany jest czas tworzenia kolejnego nowej organizacji na rok przed samorządowymi wyborami.
1
13:28, 20.10.2017
Biesiadna atmosfera, wszechobecny "złoty trunek", dużo śmiechu i zabawy - tak w dużym skrócie można podsumować imprezę "Borek Fest", która zgromadziła w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury tłumy mieszkańców. Ten, kto nie załapał się na bilety niech żałuje. Dwie godziny śląskiego humoru zafundował uczestnikom jeden z lepiej rozpoznawalnych artystów kabaretowych ze Śląska Grzegorz Stasiak, któremu na scenie towarzyszyła grupa "Fest".
5
09:36, 01.10.2017
Dzieci, młodzież i dorośli borkowianie - blisko czterdzieści osób, wszyscy zakasali rękawy, biorąc udział we wspólnym sadzeniu drzewek. Dzięki ich zaangażowaniu młode sadzonki lip pojawiły się przy drodze Bruczków - Skoków. Każde z drzewek zostało oznaczone certyfikatem - imieniem i nazwiskiem osoby, która je posadziła.
00:00, 28.09.2017
O konieczności remontu tej ulicy mówiono od bardzo dawna. Budżet gminny nie jest jednak studnią bez dna i ma pewne ograniczenia, dlatego inwestycję odwlekano w czasie. W tym roku udało się zabezpieczyć środki i po kilku przetargach wybrać firmę. Asfalt nie zostanie jednak położony na całej długości ulicy. Dlaczego tak się stało, wyjaśnia burmistrz Marek Rożek.
1
13:23, 21.09.2017
Plotki, jakie krążą wśród mieszkańców gminy Borek Wlkp., stały się tematem dyskusji podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Chodziło o... pieniądze. Niektórzy z poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy twierdzili, że muszą zwrócić zasiłek "klęskowy" otrzymany od gminy. Burmistrz i kierownictwo Ośrodka Pomocy Społecznej zaprzeczają. - Niepotrzebnie siany jest ferment - twierdzi Dorota Dutkowiak, kierownik boreckiego OPS.
3
09:58, 13.09.2017
Nauka się opłaca, bo za dobrą naukę można otrzymać nie tylko wysokie oceny, ale też i stypendia. Przekonali się o tym najzdolniejsi uczniowie ze szkół z terenu gminy Borek Wlkp. Blisko czterdzieści osób odebrało z rąk burmistrza gratulacje i finansowe gratyfikacje.
14:03, 12.09.2017
Gminie Borek Wlkp. udało się sprzedać nieużywany autobus szkolny. Do drugiego przetargu, po obniżeniu ceny wywoławczej stanęło kilku chętnych. Nabywcą okazał się mieszkaniec boreckiej gminy, który na co dzień zajmuje się demontażem pojazdów, dlatego los wysłużonego pojazdu jest już raczej przesądzony
REKLAMA
1
13:49, 04.09.2017
Dożynki to jeden z najpiękniejszych obrzędów dziękczynnych od wieków kultywowanych na polskich ziemiach. To niezwykłe wydarzenie będące zwieńczeniem całorocznej pracy rolników i podziękowaniem za udane zbiory. W minioną niedzielę podczas dożynek gminno-parafialnych świętowali mieszkańcy Borku Wlkp.
09:07, 03.08.2017
Ruszył sezon dożynkowy. W gminie Borek Wlkp. niebawem przy wjeździe do niektórych wiosek pojawią się tzw. witacze. Słomiane cuda mają zachęcić do udziału w dożynkowych imprezach. Te sołectwa, które zdecydują się na ich ustawienie, dodatkowo mogą zgarnąć nagrody. Wystarczy, że zgłoszą swój udział w konkursie na "Najciekawszy witacz dożynkowy".
12:17, 28.07.2017
Borecki Ośrodek Pomocy Społecznej nie zamierza rezygnować z poszukiwania osoby na stanowisko asystenta rodziny. Właśnie zakończył się pierwszy nabór, ale chętnych brak. - Nikt nie zadzwonił, nikt nie złożył dokumentów - mówi Dorota Dutkowiak, kierownik MGOPS w Borku Wlkp. Dla ośrodka to ogromny problem, bo rodzin wymagających pomocy w ostatnim czasie przybyło.
08:09, 28.07.2017
Nieco ponad siedem ton całkiem dobrej jakości złomu albo po naprawie silnika szkolny autobus, jak ktoś chce. Urząd Miejski w Borku Wlkp. pozbywa się swojej własności - 18-letniego jelcza, który jeszcze do niedawna woził dzieci do szkoły. Cena wywoławcza nie jest wygórowana...
12:12, 20.07.2017
Można już jeździć wyremontowaną drogą łączącą ul. Dworcową z ul.Powstańców Wlkp. oraz korzystać z miejsc postojowych przy hali sportowej. To spore zmiany dla kierowców i pieszych, które kosztowały grubo ponad milion złotych.
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017