Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
4
13:13, 25.03.2019
Po zamieszaniem z kierownikiem Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie – Grzegorzem Marszałkiem, który przez lata kierował jednostką bez właściwego wykształcenia, głos zabrali sami pracownicy ZAZ-u. Chcieliby powrotu "starego" kierownika". Twierdzą, że zrobił dla nich wiele dobrego. Padają mocne słowa i podziękowania. Co na to burmistrz?
4
14:33, 22.03.2019
Legalny alkohol na rynku czy w świetlicy wiejskiej? Uchwała pozwalająca na swobodne spożywanie napojów wyskokowych w gminie Borek Wlkp...nie uzyskała akceptacji radnych, którzy domagali się wprowadzenia pewnego zapisu. Dlaczego? - Pani walczy z alkoholem, a my wytyczamy miejsca, gdzie można go pić... - mówił nieco poirytowany radny Michał Dopierała do pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w boreckim samorządzie.
10
08:46, 22.03.2019
Ile trzeba mieć w sobie nienawiści, żeby zgotować zwierzęciu taki los? Kilkuletni psiak, w typie dobermana padł ofiarą zwyrodnialca, który wykastrował go na żywca. Zwierzę błąkało się w okolicach Borku Wlkp. i ostatecznie trafiło na stół operacyjny. W mediach społecznościowych zawrzało. Poszukiwany jest sprawca tego bestialskiego czynu, za którego wskazanie wyznaczono nagrodę
4
14:08, 21.03.2019
Są łącznikiem między władzą a mieszkańcami, choć o ich wyborze często decyduje garstka zainteresowanych mieszkańców. Potwierdzają to wybory osiedlowe w Borku Wlkp. Skład rady drastycznie się nie zmienił, ale włodarz gminy może być pewien, że łatwo nie będzie. Jak stwierdził stary-nowy przewodniczący będzie burmistrza...ścigał. Pytanie za co?
49
10:41, 19.03.2019
Czy w Borku Wlkp. powstanie mini-galeria handlowa? Mówi się o tym głośno w całej gminie. Wszystko wskazuje na to, że coś w tym jest... Boreccy radni podczas posiedzenia wspólnego komisji Rady Miejskiej debatowali nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie jednego z marketów.
72
14:55, 14.03.2019
Po zamieszaniu dotyczącego kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie Grzegorza Marszałka jakie miało miejsce pod koniec lutego, sprawa jakby trochę ucichła.... W ostatnich dniach burmistrz powołał nowego kierownika zakładu, ale jak zaznacza tylko tymczasowo.
8
13:22, 14.03.2019
- Czy to już stawiają kopułę? - takie pytania zadawali nam dziś czytelnicy z Borku Wlkp. W godzinach porannych przy sanktuarium na Zdzieżu pojawił się ogromny dźwig. Trwają też intensywne prace nad składaniem drewnianej konstrukcji. Do postawienia nowej kopuły jednak daleka droga...
1
13:19, 06.03.2019
Śledzik – to słowo na boreckiej biesiadzie było odmieniane przez wszystkie przypadki. Borkowianie śledzika wiązali, konsumowali , łowili i świetnie się przy tym bawili. Śpiewali też biesiadne piosenki, a "śledzikowe" karaoke okazało się prawdziwym hitem imprezy
32
09:30, 28.02.2019
Kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości, które od pewnego czasu obowiązuje przy boreckim cmentarzu. Nadal jeżdżą bardzo szybko doprowadzając do wielu niebezpiecznych sytuacji. Świadkiem jednej z nich był radny Michał Dopierała, dlatego podczas sesji zwrócił się z prośbą o częstsze patrole policji w ty rejonie.
226
14:07, 22.02.2019
Czy Grzegorz Marszałek przez lata pełniący funkcję kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie robił to bez uprawnień? Sprawa ujrzała światło dzienne podczas trwającego w urzędzie audytu, a wykonana ekspertyza prawna potwierdziła te przypuszczenia. Burmistrz Marek Rożek poinformował o tym radnych podczas wczorajszej sesji. Było nerwowo. Padło wiele gorzkich słów i oskarżeń...Co o całej sprawie sądzi sam Grzegorz Marszałek?
2
10:27, 15.02.2019
Te Walentynki na długo pozostaną w pamięci mieszkańców Borku Wlkp. To co się działo w tamtejszym GOK-u niektórych mogło wprawić w osłupienie. Na moment wyłączono też czujniki dymu. Wszystko przez eksperymenty chemiczne, których motywem przewodnim była... miłość.
14:36, 04.02.2019
Gołębie, kury i króliki najróżniejszych ras można było podziwiać na wystawie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Ci, którzy zamierzają postawić pierwsze kroki w hodowli, mogli porozmawiać z ich właścicielami i poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych gatunków.
10
08:46, 21.01.2019
Kiedyś w powszechnym używaniu były książki telefoniczne, bez których trudno było się obejść. Świat poszedł jednak do przodu i zamiast książek z numerami można zadzwonić jeden konkretny numer, by zamówić sobie do domu książkę... przez telefon. Biblioteka Publiczna w Borku Wielkopolskim wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców miasta oraz gminy. Po raz kolejny rusza z bezpłatną akcją ,,Książka na telefon’’ skierowaną do osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych.
2
14:03, 18.12.2018
Ponad siedemdziesięciu osamotnionych mieszkańców gminy Borek Wlkp. i członków klubu seniora zasiadło do wigilijnego stołu Spotkanie świąteczne po raz kolejny zorganizował Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z władzami gminy. Oprócz tradycyjnej wieczerzy, na przybyłych czekały też prezenty
1
14:15, 16.12.2018
Do tanga trzeba dwojga - śpiewała niegdyś Budka Suflera. W Borku Wielkopolskim poszli nieco dalej i zaprosili Trio Taklamakan w składzie Jan Romanowski, Andrzej Trzeciak i Michał Karasiewicz. Tak powstały Tangonalia, impreza nawiązująca do Międzynarodowego Dnia Tanga - święta muzyki, tańca i kultury prosto z Buenos Aires
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone