Zamknij
REKLAMA

Oby paskudne jędze, pozamieniały się w owieczki, a w oczach mądre łzy stanęły...

09:18, 12.12.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

Seniorzy z Pępowa  od lat pielęgnują tą piękną tradycję. Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić opłatkiem. W tym roku klimat nadchodzących świąt udzielił się wszystkim. Szefowa koła Anna Pośpiech wyrecytowała wiersze o charakterze świątecznym, seniorzy śpiewali też wspólnie kolędy.

Członkowie koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów co roku świętują w swoim gronie nadejście Bożego Narodzenia. Tradycją jest opłatkowe spotkanie w Gościńcu Pępowo, na które zapraszane są władze gminy, przewodniczący PZERiI z Gostynia oraz przedstawiciele duchowieństwa.

W tym roku zebranych powitała przewodnicząca miejscowego koła Anna Pośpiech, składając świąteczno-noworoczne życzenia i recytując wiersze o tematyce świątecznej. Między innymi wiersz ks. Jana Twardowskiego "Pomódlmy się w Noc Betlejemską". - Pomódlmy się w Noc Betlejemską, w noc szczęśliwego rozwiązania, by wszystko się nam rozplatało, węzły, konflikty, powikłania. Oby się wszystkie trudne sprawy, porozkręcały jak supełki, własne ambicje i urazy, zaczęły śmieszyć jak kukiełki. Oby w nas paskudne jędze, pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły, jak na choince barwnej świeczki
 - mówiła Anna Pośpiech.

Z kolei Mirosław Maćkowiak, przewodniczący gostyńskich struktur PZERiI dziękował pępowskim seniorom za liczną obecność. - Jesteśmy jedną rodziną. Integrujemy się, spotykamy się żeby porozmawiać - mówił Mirosław Maćkowiak, który przekazał również życzenia od honorowego przewodniczącego PZERiI Andrzeja Starosty. Do wielu ciepłych słów dołączył się przewodniczący rady Gminy Pępowo Zenon Rogala. Po odczytaniu fragmentu pisma świętego przez s. Teodozję zebrani podzieli się opłatkiem. Była też okazja do wspomnień przy kawie i słodkim poczęstunku oraz wspólnego śpiewania kolęd.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone