Zamknij

Nie zabrakło silnej reprezentacji klubu Sporty Walki Gostyń. To właśnie zawodnik gostyńskiego klubu zdobył Puchar Burmistrza Gostynia

14:10, 10.12.2022 mis Aktualizacja: 14:43, 10.12.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Zdobywali cenne doświadczenie podczas walk sparingowych oraz pojedynków punktowanych - mowa o bokserach, którzy przyjechali na drugą w tym roku Sobotę Bokserską w Gostyniu. Zjechali zawodnicy głównie z Wielkopolski. Nie zabrakło silnej reprezentacji klubu Sporty Walki Gostyń. To właśnie zawodnik gostyńskiego klubu zdobył Puchar Burmistrza Gostynia.   

Po raz drugi w tym roku Klub Sporty Walki Gostyń zorganizował turniej pod nazwą Sobota Bokserska o Puchar Burmistrza Gostynia. Walczyło ponad trzydziestu zawodników, głównie z wielkopolskich klubów m.in. Olimpia Poznań, KS Polonia Leszno, KKS SW Poznań, Respect Świdnica, czy Boxing Trzemeszno. Nie we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych udało się zestawić walki. 

- Chętnych było więcej początkowo, ale nie wszyscy dotarli. Dla przykładu jeden z zawodników z Poznania otrzymał powołanie z wojska, inni nie dojechali z bardziej odległych rejonów Polski. Jest koniec roku i klubu nie mają już takich środków finansowych na wyjazdy - mówił Krzysztof Wojtkowiak, prezes  Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. 

[FOTORELACJA]9870[/FOTORELACJA]

Nie zabrakło oczywiście reprezentacji gostyńskiego klubu. Walki stoczyli: Igor Stężycki, Maria Gorzelanna, Alan Nadoski, Piotr Bukowski, Patrycja Gubańska, Natan Kierzek.

- Bokserzy w sposób ćwiczą. Pracują nad sobą, uczę się panowania nad sobą w ringu - mówi Krzysztof Wojtkowiak, prezes  Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. 

Turniej podzielono na sparingi, przedwalki i walki główne, w tym starcie o Puchar Burmistrza Gostynia. Natan Kierzek (SWG) pokonał Wlada Michajlenko (Olimipia Poznań). W sumie odbyło się szesnaście starć w ringu. 

Głównym organizatorem sobotniej imprezy o puchar burmistrza Gostynia był Klub Sporty Walki Gostyń.

[ALERT]1670677782474[/ALERT]

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%