Zamknij

Nowy proboszcz nie krył zadowolenia. To jego pierwsze tak duże wydarzenie odkąd przybył do Ponieca

10:17, 17.07.2023 PB Aktualizacja: 11:48, 17.07.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Podczas trzeciego dnia miejskich obchodów, setki mieszkańców spotkało się na pikniku parafialnym. Dla nowego proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Bartosza Strugarka było to pierwsze tak duże wydarzenie, odkąd pojawił się w Poniecu. To również doskonałą okazja do lepszego poznania parafian. Wspierał go w tym poprzednik ks. Krzysztof Szymandera. Podczas festynu, sprzedawano też losy, z których dochód zostanie przekazany na zakup nowego konfesjonału.

Podczas tegorocznej “Parafiady”, jak co roku przygotowano wiele konkurencji dla dorosłych i dzieci, które również bawiły się z animatorem. Oprócz tego można było zjeść i napić się czegoś zimnego, bo pogoda tego, podonie jak atmosfera całych Dni Ziemi Ponieckiej była bardzo gorąca. 

[FOTORELACJA]10340[/FOTORELACJA]

Parafiada to czas integracji, wzajemnego bycia ze sobą (...) Piknik jest skierowany dla całych rodzin, to pierwszorzędne zadanie aby parafia była wspólnotą wspólnot. Nie mamy być tylko instytucją, świadczącą usługi dla osób religijnych, ale byśmy rzeczywiście byli żywą wspólnotą, która lubi się, umacnia i szanuje” - mówi proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Poniecu, ks. Bartosz Strugarek, dla którego było to wyjątkowe wydarzenie, bo proboszczem ponieckiej parafii jest od niespełna pół roku.

Jestem zadowolony z obecności wszystkich osób oraz z ich zaangażowania. To praca wiernych w przygotowaniu tego dzisiejszego spotkania, pozwoliła zorganizować to wydarzenie tak sprawnie i dobrze. Przed laty rozkochałem się w Poniecu oraz w tych ludziach. Również w historii tego miejsca, tradycji, kulturze bycia, tradycji religijnej i cieszę się, że mogę tutaj być i posługiwać. Po prostu żyć jako proboszcz właśnie tutaj w Poniecu” - mówi urzędujący od lutego proboszcz. 

O tym, że to właściwa osoba we właściwym miejscu przekonywał poprzedni proboszcz parafii, który po dziewięciu latach posługi w Poniecu, został oddelegowany do innej parafii. 

Bardzo się cieszę z tego wydarzenia, jest nas jak zwykle bardzo dużo. Cieszę się, że mój następca podjął się tego zadania, bycia proboszczem bo to nie jest łatwe zadanie. Ma dużo pomocy, wiele osób go wsparło. Powoli otwiera się, zdobywa sympatię tych ludzi. Jest to człowiek bardzo życzliwy, pracowity, dobry i pobożny. Cieszę się, że jest tutaj proboszczem. - mówi ks. Krzysztof Szymandera. 

O czasie spędzonym w Poniecu, ksiądz Szymandera mówił też jak o dobrym wspomnieniu i bardzo cieszył z zaproszenia na “Parafiadę”. 

Parafianie byli zaskoczeni tym, że odchodzę. To nagła zmiana, dosyć drastyczna. Dla mnie, to również był szok. Ale musiałem dostosować się dla dobra wszystkich. Zmiany są wpisane w styl życia księży i musimy się z tym liczyć. Cieszę się, że tu jestem bo bardzo zżyłem się z mieszkańcami.” - mówił były proboszcz ponieckiej parafii. 

Podczas festynu, były sprzedawane losy, dzięki którym można było zdobyć wiele nagród, w tym hulajnogę elektryczną. A to w ramach trwającej zbiórki pieniędzy na nowy konfesjonał do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Poniecu.

[ALERT]1689581578628[/ALERT]

 

(PB)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

InnaInna

3 2

Poprzednik to Ks Krzysztof Szymandera, tak dla jasności :) 11:02, 17.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NilNil

5 0

Poniec to potrafi. 13:13, 17.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UjUj

2 4

Nawet na konfesjonał żebra 17:10, 17.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TamaTama

1 0

Śliczne te alpaczki były,super pomysł nigdy alpak na paeafiadzie chyba za mnie nie było 🙂 19:39, 17.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasia123Kasia123

0 0

SUPER WYDARZENIE. Ciekawa oprawa, super pomysł że ścianką😀 14:02, 18.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%