Zamknij
NEWS

Rafał Nowak, strażak z OSP zamierza przebiec dystans ponad 300 km. Chce spotkać się z prezydentem RP Andrzejem Dudą i wręczyć mu list...

14:06, 24.05.2022 Aktualizacja: 15:26, 27.05.2022
Skomentuj Foto; FB/Rafał Nowak/300 km dla Zuzi/Canva/Fotomontaż/Gostyn24 Foto; FB/Rafał Nowak/300 km dla Zuzi/Canva/Fotomontaż/Gostyn24

Rafał Nowak, strażak z OSP Tarce zamierza przebiec dystans ośmiokrotnie dłuższy od maratonu... w trzy dni. Start w Smogorzewie - meta Pałac Prezydencki w Warszawie. Ma nadzieje spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, by osobiście przekazać mu list z prośbą o pomoc od rodziców Zuzi Suleckiej i przekazać mu petycję... 

Strażak z sąsiedniego powiatu jarocińskiego postanowił nagłośnić sytuację chorej na SMA Zuzi Suleckiej, ponieważ zdaje sobie sprawę, jak ogromnej kwoty potrzeba na leczenie dziewczynki.

- Zaczęło się od zaproszenia do grupy licytacyjnej dla Zuzi i z dnia na dzień zacząłem się angażować coraz bardziej, aż wpadłem na pomysł, by zrobić coś niecodziennego, dużego, aby zwrócić uwagę ludzi na sytuację Zuzi - mówi Rafał Nowak z OSP Tarce. - Potrzeba jest duża kwota. Za chwilę będzie rok od kiedy rozpoczęła się zbiórka, a potrzeba jeszcze bardzo dużo pieniędzy. Mam nadzieję, że tym niecodziennym wydarzeniem uda się zainteresować szersze grono ludzi i zebrać jak najszybciej potrzebną kwotę. Zuzia nie może czekać - mówi Rafał Nowak. 

Pan Rafał zdecydował się na ekstremalny, ponad 300 km bieg, ze startem w Smogorzewie i metą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Ma nadzieję, że uda mu się spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą i przekazać mu list od rodziców Zuzi oraz petycję dotyczącą najdroższego leku na świecie. 

- To będzie ponad 300 km. Chce wręczyć panu prezydentowi, jeśli będzie taka możliwość - list od rodziców Zuzi i petycję z prośbą pomoc w walce o najdroższy lek świata, dla wszystkich chorujących dzieci - wyjaśnia Rafał Nowak. - Prezydent to w końcu najbardziej znana i wpływowa osoba w Polsce - dodaje

Trasę biegu Rafał Nowak planuje pokonać w trzy dni. Co więcej pobiegnie w mundurze OSP. Start zaplanował 1 czerwca, a więc w Dniu Dziecka. Nie obawia się wyzwania, ponieważ od kilku lat biega także po górach i uczestniczy w ekstremalnych wydarzeniach sportowych.

- Data jest symboliczna - to Dzień Dziecka, a więc radosny dzień i oby był szczęśliwy dla Zuzi. W mundurze, bo chcę zaznaczyć, że działalność OSP to nie tylko udział w zdarzeniach losowych, ale także takie akcje, by pokazać, że pomagamy w inny sposób - mówi strażak OSP Tarce, który ma wprawę w pokonywaniu długich dystansów.

- Biegam od kilku lat, również po górach, w ekstremalnych wydarzeniach sportowych. Jestem więc pełen nadziei i wierzę, że się uda, choć nie wykluczam, ze bieg z różnych przyczyn może potrwać np. dzień dłużej. Istotne są choćby warunki pogodowe - wyjaśnia Rafał Nowak i dodaje. - Wytrwałość będzie kluczem... - 

Po drodze Rafał Nowak planuje odpoczynek w remizach OSP i PSP.  

Więcej o zbiórce pieniędzy na rzecz chorej Zuzi można przeczytać -TUTAJ-. Przypomnijmy, po 16 maja, zgodnie z decyzją o zniesieniu stanu epidemii na terenie kraju, zniknęły “covidowe” ulgi. W związku z tym cena leku Zolgensma, którego potrzebuje Zuzia, zwiększyła się o kwotę 8% VAT. To oznacza, że trzeba zebrać dodatkowe  710 tysięcy złotych. Wszystko razem tworzy 10 milionów!

Link do petycji -TUTAJ-

[ALERT]1653390070066[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(15)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


 Xz Xz

9 2

Panie Rafale czy godny pochwały

14:37, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Xx Xx

12 2

Piękny wyczyn z Pana strony dla Zuzi

14:39, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

grzesgrzes

10 1

BRAWO dla tego strazaka-dowod ze ludzie oddolnie potrafią sie zmobilizowac. Tylko czy ENDRIU poswieci mu chociaz chwile rozmowy(chyba tylko w blasku fleszy).CHORY jest cale NFZ-wydają miliardy na durne pomysly a dla chorych ewentualnie ^cieple slowo"-tym sie nie wyleczy dzieci

14:40, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Ja Ja

10 0

Gratuluję piękny gest

14:42, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PpppPppp

15 8

Zamiast pieniędzy wydanych na organizację dni Gostynia przekazać te pieniądze dla Zuzi więcej z tego dobrego

15:05, 24.05.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AksAks

13 1

Bez przesady chleba nie kupuj oddaj też Zuzi nie karaj wszystkich za Zuzi chorobę na dniach Gostynia rodzina zbierze więcej niż te dni Gostynia kosztują

15:33, 24.05.2022

 Jan Jan

17 6

Gdzie jest to państwo na ukrainców pieniądze są na chore dzieci zbiórki trzeba organizować

15:38, 24.05.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KilKil

3 2

Co ci ukraincy przeszkadzają? Codziennie milion euro polska placi kary za decyzje tego .... rządu. Juz uzbierali miliard kary wiec do tych de.... miej pretensje bo to nie ich pieniadze tylko nas wszystkich. Ilu ludzi za te kary mozna by uratowac? Ale po co mozna przeciez kilku sedziow trzymac na stolkach i glosowac za durnymi pomyslami

23:20, 24.05.2022

 Do Jana Do Jana

6 5

Co mają wspólnego uchodzcy na Zuzię wcześniej zbierane były pieniądze

15:53, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Nn Nn

8 0

To jest chory NZW miliardy wydają na durne pomysły a na chore dzieci nie ma pieniędzy

15:59, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

T T

12 2

Niech każdy ( jeśli może z powiatu przy okazji dni Gostynia wpłaci symboliczna 5 to będzie coś

17:11, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

4 4

HMMMM.... Chce zaistnieć!!!!!

21:24, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AśkaAśka

2 2

Co się porobiło z tymi Polakami wciąż tylko jakieś zbiórki pieniędzy.....

21:25, 24.05.2022
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Kil Kil

2 0

Z jednej strony masz racje, z drugiej jak popatrzysz to rodzice tego dziecka nie maja wyjscia. Nie powinno byc zbiórek, chorych powinno sie leczyc bezwarunkowo. Moze zamiast organizowac zbiorki zorganizowac marsz aby pokazac pewnej grupie z wawy gdzie ich miiejsce.

23:26, 24.05.2022

do kildo kil

2 1

Państwo leczy ,tylko innym lekiem znacznie droższym niż terapia .Gdyby terapia miała potwierdzenie medyczne ,że skutkuje to też by była refundowana.Nikt was nie chce poinformować a tym ważnym szczególe.Ze strony fundacji i rodziców jest to mocno nie w porządku ,że nie mówią całej prawdy na tema leczenia.

08:20, 25.05.2022

Leć chłopie lećLeć chłopie leć

0 2

Brawo panie Rafale. I jak to się ma do wywalania grubej kasy na &$#@?* jubileusze tak jak w Poniecu?

21:37, 24.05.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RafaRafa

1 0

Odwal się odPonieca.Poniec zawsze Zuzi paga

23:15, 27.05.2022

MillerMiller

0 0

*%#)!&

21:55, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MambaMamba

2 0

Moim skromnym zdaniem powinien pobiec do Ministerstwa zdrowia, po co do prezydenta. I jeszcze jedno, podobna akcja była zorganizowana przez chorych na mukowiscydoze, tylko że wtedy biegacze zimą pobiegli do Warszawy z listami od setek chorych. I leki są zrefundowane , tylko że nie ma na nie pieniędzy, tak wyglada życie w naszym kraju.

23:07, 24.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%