Zamknij
NEWS

Zjechali z całej Polski! To największa dotąd operacja w... Zaczęli od parady

10:25, 05.08.2023 Aktualizacja: 10:52, 05.08.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Za nami pierwszy dzień jednej z najbardziej widowiskowych imprez w naszym powiecie. Widzowie mieli okazję doświadczyć prawdziwej przygody i poczuć oddech historii na własnej skórze. Była parada zabytkowych pojazdów wojskowych i teren obozowiska otwarty dla zwiedzających. 

Chodzi o "Operację Poniec", wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz ponieckich imprez plenerowych. Tradycyjnie już zainicjowała je uroczysta parada wokół rynku w Poniecu. Ucestniczyli w niej detektoryści oraz rekonstruktorzy ubrani w stroje z epoki oraz mundury żołnierzy wywodzących się z wielu armii, a za nimi jechały pojazdy historyczne.

- Witamy was bardzo serdecznie - witał rekonstruktorów i detektorystów Eugeniusz Nowak, wiceburmistrz gminy Poniec. - Myślę, że wasza obecność na rynku - tak liczna wskazuj na to, że ta operacja, która trwa od 4 lat idzie w dobrym kierunku i rozwija się - dodał Eugeniusz Nowak.

[FOTORELACJA]10371[/FOTORELACJA]

Słowa uznania dla rekonstruktorów oraz detektorystów skierował również Piotr Kaźmierczak "Kruszyna" komentujący paradę.

- Przypominam, że oprócz takich wydarzeń, podczas których władze gminy pomagają nam w naszej działalności, ludzie zajmujący się odkrywaniem historii na różne sposoby - mówię tu o detektorystach i rekonstruktorach - czyni to na własny koszt. Oni nie są sponsorowani przez nikogo. To są ludzie, którzy swoją pasję, swoje zainteresowania przekuwają dla siebie i innych właśnie w takich widowiskach - mówił Piotr Kaźmierczak "Kruszyna". - Odwiedzajcie ich dioramy i pytajcie - zachęcał komentator.

Gdy uczestnicy parady dotarli na teren parku przy ul. Szkolnej, otwarto teren Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznej. Swoje obozy rozbiło tam 31 grup z całej Polski. Publiczność zachwyciły kolekcje uzbrojenia i oporządzenia oraz wierne odwzorowania obozowisk z różnych epok. Były też stroje z różnych epok.

[WIDEO]1232[/WIDEO]

Dziś drugi dzień Operacji Poniec i okazja, by przeżyć wspaniałą przygodę i jedyną w swoim rodzaju lekcję historii na żywo. Grupy rekonstrukcyjne oraz wystawa sprzętu wojskowego otwarta zostanie dla zwiedzających w godz. 10:00 - 20:00. Na godzinę 16:00 przewidziano widowisko historyczne "West 1944 - za linią wroga."

Choć pogoda nie napawa optymizmem, warto wybrać wybrać się do Ponieca, choć na chwilę. Naprawdę warto.

Szczegóły na plakacie poniżej.

[ALERT]1691175440643[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!
(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

ObserwatorObserwator

2 5

Trochę dziwna ta impreza, gdy za granicą wojna Rosji z Ukrainą....!!!!!

20:23, 05.08.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

5 1

Zawsze możesz się udać do najbliżej placówki dyplomatycznej Ukrainy i zgłosić się na ochotnika 🙂🙂🙂

08:48, 06.08.2023

OnOn

1 1

Super widowisko!!!
Dziękujemy

09:43, 06.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%