Zamknij
REKLAMA

Kiedy sami prosili o wsparcie zawsze je dostawali. Teraz chcą się odwdzięczyć...

10:41, 08.12.2020 | M.S
Skomentuj Foto: Piast Poniec
REKLAMA

Pomysł zrodził się kilka miesięcy temu, ale dopiero wczoraj udało się go zrealizować. Dzięki inicjatywie miejscowego klubu sportowego w Poniecu stanęły dwa wielkie czerwone serca - metalowe konstrukcje, do których każdy może wrzucać plastikowe nakrętki. Nie przez przypadek stanęły przy tamtejszym przedszkolu i hali sportowej.

Pomysł zrodził się podczas jednego z letnich zebrań klubu Piast Poniec. - Stwierdziliśmy, że poprzez zakup serc na nakrętki możemy zmobilizować lokalne społeczeństwo do zrobienia wspólnie czegoś dobrego - powiedział prezes klubu Krystian Juśkiewicz. - Na co dzień rywalizujemy o ligowe punkty i trofea. Sukcesy sportowe w halach, czy na stadionach cieszą, ale dookoła nas są osoby, które toczą zupełnie inną rywalizację. Walczą o swoje zdrowie, życie - dodał prezes ponieckiego klubu.

Lokalizacja miejsc, w których stanęły serca nie jest przypadkowa. Piast to klub, który zrzesza blisko 300 członków. Najmłodsi reprezentanci są dopiero w wieku przedszkolnym, a siedziba klubu mieści się w hali widowiskowo sportowej, gdzie trenują i rywalizują zawodnicy. - To miejsca, które identyfikują się z Piastem, to miejsca, z którymi identyfikuje się także Piast - podkreśla prezes Juśkiewicz.

Mile zaskoczona pomysłem był dyrektorka ponieckiego przedszkola która podkreślała, że placówka chętnie przyłącza się do inicjatyw, które mogą pomóc potrzebującym. - Przedszkolaki od kilkunastu lat uczestniczą w akcji zbierania nakrętek. Wpajamy im i staramy się kształtować takie wzorce, aby miały świadomość, jak ważna w życiu jest pomoc i potrzeba szerzenia dobra. Pomysł, aby nasi wychowankowie i ich rodzice włączyli się do pomocy wpisuje się do tego, co staramy się zaszczepić od najmłodszych lat - mówił Romualda Maćkowiak.

Zadowolenia nie krył także dyrektor szkoły podstawowej Ryszard Godziewski. - Z Piastem współpracowaliśmy niejednokrotnie przy okazji najrozmaitszych przedsięwzięć głównie o charakterze sportowym. Teraz wspólnie zagramy o coś ważniejszego niż współzawodnictwo. Uczniowie naszej szkoły wiedzą doskonale jak ważna jest pomoc bliźniemu i z chęcią przyłączą się do akcji. Myślę też, że lokalizacja serca sprawi, że będzie ono ogólnodostępne i mieszkańcy z zaangażowaniem włączą się do wspólnej inicjatywy - komentował szef ponieckiej Szkoły Podstawowej.

Zdaniem prezesa Juśkiewicza zakup serc to także odwzajemnienie za pomoc, którą otrzymuje klub od władz samorządowych i lokalnych firm. - Zawsze, kiedy prosiliśmy o wsparcie, otrzymywaliśmy je. Dziś chcemy odwdzięczyć się i zaprosić wszystkich do wspólnego zrobienia czegoś pożytecznego. Zbierając nakrętki wesprzemy potrzebujących i zrobimy coś dobrego dla naszego środowiska, gdyż zostaną one poddane recyklingowi - zakończył prezes Krystian Juśkiewicz.

Na tym nie koniec serduszkowej akcji w gminie Poniec. Kolejne serca mają stanąć przy przedszkolu w Łęce Wielkiej i szkole podstawowej w Żytowiecku O tym do kogo trafi pomoc, wspólnie zadecydują przedstawiciele jednostek, przy których staną serca i którzy będą nadzorować proces zbierania nakrętek.

[ALERT]1607420447994[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Wesoło Wesoło

0 0

Bardzo ładne połączenie inicjatywy z estetyka otoczenia. Brawo! 22:24, 08.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%