Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
4
10:46, 10.01.2021
Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarła Róża Jędrosz z Wycisłowa. Była aktywną działaczką lokalną - spełniała się pomagając innym oraz realizując liczne projekty i zadania na rzecz lokalnej społeczności - zwłaszcza  swojej małej ojczyzny Wycisłowa. Była nauczycielką w miejscowej szkole, wieloletnią radną Rady Miejskiej w Borku Wlkp. oraz sołtysem wsi Wycisłowo. Miała 62 lata. W ostatnim czasie zmagała się z chorobą.
4
08:07, 30.12.2020
Czy Twoim zdaniem warto pielęgnować pamięć o Powstaniu Wielkopolskim? Z takim tematem zmierzyła się w etapie wojewódzkim XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, Olga Szczęsna - uczennica Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp. zdobywając wysokie drugie miejsce! Temat powstania jest jej szczególnie bliski, ze względu na historię rodziny.  Na boreckim cmentarzu pochowany jest Michały Szczęsny, brat pradziadka Olgi, który walczył w Powstaniu Wielkopolskim.
1
09:53, 12.12.2020
Jaka jest historia pieniądza w Polsce? Jaka była rola i misja Narodowego Banku Polskiego? Jakie mechanizmy rządzą gospodarką? Te i wiele innych zagadnień było tematem tegorocznej, XV edycji Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów, które zorganizowano w niełatwych pandemicznych warunkach. Jedną z finalistek konkursu była uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim - Wiktoria Łopatka, która jako jedyna reprezentowała Wielkopolskę. 
17
13:07, 11.12.2020
Rozpoczęły się prace remontowe na płycie boreckiego rynku. Powoli znika stara nawierzchnia, a wraz z nią miejsca do parkowania. Z okien ratusza, inwestycji przygląda się burmistrz Marek Rożek i przekonuje, że co się zaczęło należy skończyć
10
10:17, 12.11.2020
Aż pięć firm, zamierza uczestniczyć w przetargu na wymianę nawierzchni płyty rynku w Borku Wlkp. Większość propozycji cenowych mieści się w budżecie jaki samorząd zabezpieczył na wykonanie tego zadania. Jest więc duża szansa, że niebawem poznamy wykonawcę, który zajmie się modernizacją serca miasta.
5
11:59, 05.11.2020
Nadarzyła się okazja, a borecki samorząd zamierza z niej skorzystać. Podczas ostatniej sesji radni podjęli decyzję o przejęciu od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu, dwóch działek. Jest plan, by przeznaczyć  je na tereny rekreacyjne. Co ciekawe na jednej z działek od bardzo dawna stoi już plac zabaw.
6
12:51, 14.10.2020
Plener rzeźbiarski w Borku Wlkp. początkowo planowany był na wiosnę, lecz pandemia pokrzyżowała plany organizatorom. Termin zmieniono na jesienny, ale mało łaskawa okazała się też pogoda. Z założenia plenerowe spotkanie trzeba było przenieść pod dach. To co stworzą artyści będzie można zobaczyć już za kilka tygodni, kiedy w Borku Wlkp. stanie stajenka bożonarodzeniowa.  
18
09:56, 12.10.2020
Od kilku dni obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju na jednej z boreckich ulic. Powód? Droga miała być notorycznie blokowana przez auta należące do mieszkańców pobliskich posesji. I choć zakaz nie obowiązuje na całym odcinku, to jest pewien wyjątek. 
5
13:40, 01.10.2020
Dwa przedszkola w gminie wymagają przebudowy, a odziały przedszkolne w szkole w Borku Wlkp. będzie trzeba zlikwidować. Wszystko przez zmiany w przepisach. Nie oznacza, to jednak, że zabraknie miejsc dla maluchów. Samorząd ma plan "awaryjny" - zamierza rozbudować przedszkole w Karolewie, a wcześniej pozyskać na ten cel dofinansowanie. 
17
12:07, 29.09.2020
Za kilka tygodni mieszkańcy gminy Borek Wlkp. będą mogli korzystać z nowoczesnej salki fitness i siłowni. To gminna inwestycja warta kilkaset tysięcy złotych, do której dostęp będzie darmowy. Na ostatniej sesji radni przyjęli regulamin korzystania z obiektu i urządzeń. Pojawiły się też pytania, między innymi o monitoring. Burmistrz Marek Rożek, jest takiemu rozwiązaniu przeciwny, wyjaśnił dlaczego...boi się procesów sądowych.
7
09:30, 28.09.2020
Wataha bezpańskich psów miała atakować biegaczy i rowerzystów, zagryźć kota i sarnę. Takie informacje przekazał podczas ostatniej sesji jeden z boreckich radnych, czym bardzo zaskoczył burmistrza. Ten w odpowiedzi zagroził wyciągnięciem konsekwencji wobec pracowników, którym sprawa miała być zgłaszana, a po zakończonych obradach osobiście ruszył w teren, by potwierdzić te doniesienia.  
29
10:30, 25.09.2020
Burmistrz Marek Rożek przedstawił wizualizację boreckiego rynku, który już w najbliższych miesiącach ma uzyskać zupełnie nowy wygląd. Zmieni się nawierzchnia i pojawi się więcej zieleni, a jednocześnie nie zniknę żadne miejsce postojowe. - Zachowana zostanie stara funkcja rynku, ale nie będzie to beto nowy świat. - mówił Marek Rożek, burmistrz gminy Borek Wlkp.
2
09:53, 18.09.2020
Burmistrz Borku Wlkp. wręczył stypendia za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia. Do podziału było blisko 13 tys. złotych. pomiędzy 24 uczniów uczęszczających do gminnych szkół. Wszyscy w terminie złożyli wnioski o stypendium i spełniali choć jedno z kryterium kwalifikującego do otrzymania nagrody finansowej.
19
12:30, 09.09.2020
Małżeństwo z gminy Borek Wlkp. odebrało medale "Za zasługi dla obronności kraju" nadane przez Ministra Obrony Narodowej. Państwo Przybylscy dostali je, bo wychowywali dzieci w duchu patriotyzmu. Trzej synowie odbyli zasadniczą służbę wojskową, córka wyszła za mąż za żołnierza i także związała się z armią.
2
15:26, 07.09.2020
Najstarsza mieszkanka gminy Borek Wlkp. świętowała 101 urodziny! O pięknym jubileuszu Stanisławy Pawlik z Celestynowa pamiętała nie tylko najbliższa rodzina. Najserdeczniejsze życzenia złożyli też przedstawiciele lokalnego samorządu. Redakcja Gostyn24 również życzymy dużo zdrowia i pogody ducha na kolejne lata.
REKLAMA