Zamknij
REKLAMA

Pojechali, zobaczyli i odpuścili... Nie chcą "drewnianego żłobka" Mają inny pomysł

10:55, 10.06.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Gmina Pępowo przygotowuje się do budowy żłobka. Samorząd zrezygnował jednak z formy modułowej i postawił na tradycyjne budownictwo. Zlecono już projekt i podjęto działania w celu pozyskania środków z rządowego programu Maluch+.

W ramach "Polskiego Ładu" rząd zapowiedział start programu "Żłobek w każdej gminie." W pępowskim samorządzie temat budowy żłobka pojawił się przy okazji opracowywania założeń do nowej strategii rozwoju gminy. Przeprowadzono badanie ankietowe na grupie potencjalnie zainteresowanych rodziców. - Rozmawiałem też z 2-3 mamami, które pytały czy gmina myśli o budowie takiego żłobka. Wiadomo, że dziś rodzice chcą iść do pracy, chcą pracować, ale są przypadki, gdy nie mają z kim zostawić dziecka - mówił wójt Grzegorz Matuszak. 

Początkowo gmina chciała postawić modułowe przedszkole, ale wycofała się z tego projektu.  - Początkowo mieliśmy plan budowy przedszkola modułowego, ale wycofaliśmy się z tego pomysłu. Byliśmy w Gdańsku obejrzeć jak wyglądają takie obiekty przedszkolne i żłobek w Gdańsku. Stwierdzam, że w Wielkopolsce jesteśmy jednak tradycjonalistami i zostaniemy przy tradycyjnym budownictwie - mówił wójt Grzegorz Matuszak. na początek do żłobka miałyby uczęszczać 24 dzieci.

Kiedy powstanie nowy budynek tego nie wiadomo, ale samorząd zdecydował o podjęciu prac przygotowawczych. Miałby on stanąć w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gmina zleciła już wykonanie projektu. Samorząd stara się też o pozyskanie funduszy na budowę żłobka z rządowego programu "Maluch+". - Według szacunków budowa żłobka to koszt ok. 1,8 mln złotych, a być może nawet 2 mln złotych. Liczymy na dotacje w wysokości ok. 750 tys. złotych na budowę, a resztę musimy zabezpieczyć z gminnego budżetu. Mamy też nadzieję na fundusze na funkcjonowanie obiektu - wylicza włodarz gminy Pępowo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa żłobka ruszy z początkiem 2022 roku. 

[ALERT]1623318495894[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

NoNo

5 2

No proszę, w Pępowie powstanie żłobek za dwa miliony a w Piaskach parking przy bazylice - można? 13:38, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%