Choć najmłodszy uczestnik miał zaledwie dwa latka, a najstarsi właśnie kończą szkołę podstawową, wszystkich łączyło jedno – chęć wspólnej zabawy i aktywnego świętowania. W Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbył się kolejny Bieg Patrona, który tradycyjnie przyciągnął wielu młodych sportowców – od tych zupełnie malutkich aż po ósmoklasistów.
Bieg Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu to tradycja, która mimo krótkiej przerwy spowodowanej pandemią, wciąż ma się świetnie i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodszych i starszych uczniów.
– Na starcie stanęli uczniowie od najmłodszych klas aż po tych, którzy za chwilę opuszczą szkolne mury. Co ważne, udział w biegu był całkowicie dobrowolny – nikt nikogo nie zmuszał do startu – mówił Damian Kabała, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 5. – Im młodsze dzieci, tym więcej chętnych. Biegacze są dzisiaj naprawdę mali. Najmłodszy urodził się w 2023 roku – przyznał nauczyciel. – W starszych klasach, szczególnie wśród dziewcząt z klas 7–8, mobilizacja jest już większym wyzwaniem.
Tegoroczna edycja miała być symboliczna.
– Gdyby nie pandemia, dziś świętowalibyśmy okrągłą, dwudziestą edycję biegu. Jednak trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, by uczcić tę wyjątkową rocznicę, dziś 18. edycja - mówił mówił Damian Kabała, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 5.
[FOTORELACJA]13064[/FOTORELACJA]
Frekwencja dopisała. W internetowych zapisach zgłosiło się aż 169 osób, a w dniu biegu dołączyło jeszcze około 20 uczestników. Organizatorzy, jak co roku, byli przygotowani na przyjęcie nawet 200 młodych biegaczy.
Choć każdy uczestnik, który pojawił się dziś przed południem na gostyńskim stadionie, starał się dać z siebie wszystko, nie rywalizacja była tu najważniejsza, a radość z biegania i wspólnego spędzania czasu.
– Tak jak kiedyś Pierre de Coubertin mówił - nie zwycięstwo, lecz udział się liczy. I my dokładnie w tym duchu organizujemy nasz bieg – podkreślał Damian Kabała.
Bo w SP 5 sport to nie tylko wynik, ale przede wszystkim sposób na zdrowie, dobrą zabawę i budowanie szkolnej wspólnoty.
[ZT]78796[/ZT]
[ZT]78793[/ZT]
[ZT]78788[/ZT]
[ALERT]1745742434293[/ALERT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz