Zamknij

Wśród mężczyzn pierwszy na metę dobiegł mieszkaniec Gostynia, a wśród pań równych nie miała sobie mieszkanka Michałowa w gminie Piaski.

15:43, 15.12.2021 NK Aktualizacja: 16:06, 15.12.2021
Skomentuj Foto: Facebook Karol Janicki Triathlete Foto: Facebook Karol Janicki Triathlete

Niespełna tysiąc uczestników wzięło udział w V Biegu Fartucha i Bieg Fartuszka, który odbył się w Krzywiniu. Do rywalizacji stanęli również miłośnicy nordic walking, a wydarzeniu towarzyszył jarmark świąteczny oraz występy artystyczne. Wśród mężczyzn pierwszy na metę dobiegł mieszkaniec Gostynia, a wśród pań równych nie miała sobie mieszkanka Michałowa w gminie Piaski.

Bieg Fartucha i Bieg Fartuszka odbył się po rocznej przerwie w niedzielę 12 grudnia br. Pięciokilometrowa trasa wiodła ulicami Krzywinia, a start i meta znajdowały się przy miejscowej hali sportowej. Uczestnicy biegali w fartuchach lub mikołajkowych strojach.

Najszybszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Karol Janicki z Gostynia z czasem 16:40, który fartucha nie założył. Dlaczego? - Uznałem, że wolę skupić się na biegu niż na fruwających rzeczach, ale uważam, że inicjatywa bardzo fajna i gdybym biegł rekreacyjnie, to założyłbym na pewno - powiedział portalowi ekoscian.eu
Drugi był Tomasz Musiał z Rydzyny, a trzeci Paweł Łączny z Czempinia. Natomiast wśród pań najlepsza okazała się Karolina Bielecka z Michałowa z czasem 19:28.

- Start był formą sprawdzenia aktualnej dyspozycji, ale też sposobem spotkania się ze znajomymi. Możliwość kolejnej rywalizacji dała mi dalszą chęć do działania. Podczas biegu miałem kontrolę od samego startu aż do końca. Wszystko wyszło według założeń, a wynik zgadzał się co do sekundy z tym, który sobie założyłem – wyjaśnia Karol Janicki.

Wyniki w poszczególnych kategoriach można sprawdzić na: https://plus-timing.pl/wyniki.

Źródło: koscianiak.pl

(NK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%