Zamknij
REKLAMA

Po morderczych wyścigach troje młodych kolarzy KKS Gostyń stanęło na podium

10:08, 07.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Facebook KKS Gostyń
REKLAMA

Za zawodnikami Kolarskiego Klubu Sportowego bardzo intensywny i udany weekend. W finale Pucharu Polski aż trójka z nich, po morderczych wyścigach stanęła na podium. Najwyższe z nich należało tym razem do młodzika Mikołaja Listwonia.   

Za kolarzami KKS Gostyń udział w Finale Pucharu Polski, jaki miał miejsce w Chrzypsku Wielkim. Reprezentanci Gostynia startowali w wyścigach ze startu wspólnego oraz jeździe na czas. W sobotę w indywidualnej czasówce najlepiej zaprezentował się Tomasz Andrzejczak, który 17 kilometrowy etap ukończył na trzeciej pozycji z czasem 0:22:24 tracąc do zwycięzcy zaledwie kilka sekund - To dobry występ Tomka - mówił Waldemar Minta, trener klubu KKS Gostyń.

Ponadto w kategorii junior młodszy Tomasz Listwoń zajął 4. miejsce, a jego brat Mikołaj Listwoń był  5. w kategorii młodzików. Nieźle zaprezentowała się także Julia Biskup (juniorka) zajmując 10. pozycję, podobnie  jak Jan Mróz (młodzik) również 10. miejsce. Z kolei 17. lokatę zajął Marcel Kożyczak (junior młodszy) i jego klubowa koleżanka Nikola Szajbel (juniorka młodsza), Jao 19. na mecie zameldował się Jakub Biernacki (junior młodszy), 25. był Jakub Banaszkiewicz (junior), a Jakub Dudkowiak (junior młodszy) zajął 31. miejsce.

Podczas niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego najlepiej zaprezentował się młodzik Mikołaj Listwoń, który stanął na najwyższym stopniu podium, przejeżdżając 54 kilometrową trasę w czasie 1:45:10. - To była jego trzecia wygrana w tym roku, więc potwierdza swoje umiejętności. - mówi trener Waldemar Minta i dodaje, że miał pewną nadzieję na drugi medal w tej kategorii. - Liczyłem na Jana Mroza, który ładnie pojechał w Górskich Mistrzostwach Polski - dodaje trener KKS z Gostynia. Ostatecznie Jan Mróz zajął 27. pozycję.

Świetny wynik osiągnęła za to jadąca w kategorii juniorek Julia Biskup, która 81 kilometrową trasę wyścigu pokonała z czasem  2:26:27. - Po Górskich Mistrzostwach Polski Julka była 5., a teraz trzecia pozycja, potwierdziła w tym starcie, że jest w dobrej formie, bo przyjechała w czołówce - mówi trener Waldemar Minta.

Ponadto w wyścigu ze startu wspólnego Nikola Szajbel (juniorka młodsza) zajęła 6.miejsce,  Marcel Kożyczak (junior młodszy) 6. miejsce, Tomek Listwoń (junior młodszy) 8. miejsce, Jakub Biernacki (junior młodszy) 20 miejsce, Mikołaj Skorupiński (junior młodszy) 21, Olga Domachowska (juniorka młodsza) 27, Tomek Andrzejczak (junior) 27. pozycja, Jakub Banaszkiewicz (junior) 39 , Jakub Dudkowiak (junior młodszy) 40. pozycja.

[ALERT]1631002063687[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%