Zamknij
REKLAMA

O miejscach na podium decydowały często różnice jednej dziesiątej punktu

12:14, 09.12.2020 | M.S
Skomentuj Foto: TKKF Tęcza
REKLAMA

Po raz dwunasty TKKF "TĘCZA” zorganizował Mikołajkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży.  Młodzi adepci karate zmagali się w konkurencji kata, demonstrowali techniki symulujące walkę z kilkoma przeciwnikami. Doszło do kilku zaciętych dogrywek, które ostatecznie ustaliły miejsca w rankingu.

Rozgrywki przeprowadzono w trzech kategoriach: kata "pierwszy krok”, kata kadetów i kata juniorów. Poziom turnieju był dobry i wyrównany. Doszło do kilku zaciętych dogrywek, które ostatecznie ustaliły miejsca w rankingu.

- Młodzi adepci karate pokazali, że mimo utrudnień i przerw w treningach, związanych z epidemią koronawirusa, cały czas utrzymują dobrą formę. Walki sportowe młodych zawodników i zawodniczek były bardzo zacięte. O miejscach na podium decydowały różnice jednej dziesiątej punktu. - komentował sensei Mirosław Sobkowiak. -Turniej potwierdził wysoką formę zawodników i udowodnił, że nieprzypadkowo niektórzy z nich zdobywali ostatnio medale na zawodach ogólnopolskich. Na wyróżnienie zasługują też Ci młodzi zawodnicy, którzy pierwszy startowali w wyższej grupie: Laura Danielczyk, Bartosz Kurpisz czy Aleksander Karczewski. Mimo, że nie udało im się wejść na podium, które wywalczyli trochę bardziej zaawansowani koledzy i koleżanki, to ich starty były bardzo dobre, a w przypadku Bartka czy Olka – najlepsze, jakie zademonstrowali do tej pory. Gratuluję Wszystkim, którzy wystartowali! - podsumował Mirosław Sobkowiak, wiceprezes klubu karate TKKF "TĘCZA".

Medaliści otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy zawodnicy dyplomy i mikołajkowe słodycze. Organizację XII Mikołajkowego Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży wsparli: Gmina Gostyń, Powiat Gostyński i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Wyniki
Kata "pierwszy krok":
1.Ada Kuzia, 2. Marta Jakubowska, 3. Jędrzej Misiaczyk; miejsca 4 - 7 zajęli: Kacper Jakubiak, Nadia Staszak, Julia Rączkiewicz i Nikodem Staszak.
Kata kadetów:
Gabriela Matyla, 2. Zuzanna Chuda, 3. Julita Fabian; miejsca 4 - 8 zajęli: Laura Danielczyk, Adam Walkowiak, Olaf Rybakowski, Aleksander Karczewski i Bartosz Kurpisz.
Kata juniorów:
1.Piotr Feledziak, 2. Leszek Jakubiak, 3. Tobiasz Michnowski, 4. Maksymilian Pawłowski.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:
-dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
- samoobrona kobiet – w soboty o 17.00.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan)

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

EdekEdek

2 1

Jak widać wszyscy w maseczkach i zachowując odległość ... 16:24, 09.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hhp3 Hhp3

3 1

Doinformuj się kiedy można być bez, maseczkowy fanatyku 20:45, 09.12.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA