Zamknij
REKLAMA

Niech żyje Król!

15:43, 12.05.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

- Niech żyje!, niech żyje! - skandowali na część nowego Króla Bractwa Kurkowego w Poniecu uczestnicy najważniejszego w całym roku strzelania. Eforia braci jest tym bardziej uzasadniona, że  w dziesięcioletniej historii bractwa to najmłodszy Król Kurkowy po reaktywacji Bractwa w 2009 roku

Dwa intensywne dni mają za sobą Bracia Kurkowi z Ponieca. Po piątkowej Gali 390 lecia, w sobotę po uroczystej mszy świętej przyszedł czas na tradycyjne strzelanie. - Frekwencja dopisała, są z nami bracia z Krobi, Rydzyny, Rawicza, Włoszakowic, Raszkowa, Jutrosina. Osiągane wyniki są bardzo dobre - mówił Dariusz Kędziora, prezes Bractwa Kurkowego w Poniecu.

Oczywiście najważniejsze było strzelanie o godność Króla Kurkowego A.D. 2019. - Każdy chciałby ten tytuł zdobyć - mówił Dariusz Kędziora. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Bractwo, każdy  mógł oddać tylko jeden strzał. Ten najcelniejszy należał w tym roku do 27-letniego Jakuba Kędziory. - Przyszedłem z nastawieniem, że ta tarcza będzie moja. Zawsze przychodziłem z takim nastawieniem, ale nie zawsze miałem szczęście wygrać...Dzisiaj jestem zadowolony, udało się! - mówił najmłodszy Król Bractwa Kurkowego w Poniecu. - Cały czas ćwiczymy z bratem ii z tatą. Opłaciło się trenować - kontynuował. - Co prawda w dziesiątkę nie strzeliłem – była to taka mocna siódemka, nieco słabsza ósemka - mówił Jakub Kędziora.

Królewskiemu strzeleniu towarzyszyły  strzelania m.in. do Kura, do tarczy Króla ustępującego Brata Piotra Kuropki, o Ryngraf Brata Jarosława Glonka, do tarczy Brackiej Jubileuszowej i do tarczy burmistrza Ponieca. - Najbardziej nas cieszy, że są dzieci, bo to jest przyszłość dla naszego bractwa - mówił Dariusz Kędziora.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali okazałe nagrody. Potem przyszedł czas na wspólną biesiadę.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

sylwosylwo

0 0

no nieźle co roku to samo napinanie się ... masakra 16:31, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz