Zamknij
REKLAMA
4
15:55, 18.01.2023
Na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Poniecu, a poza pracą opiekuje się chorą mamą i każda wolna chwilę poświęca na treningi trójboju siłowego. Starszy sierżant Adam Szymanowski tą dyscyplinę trenuje od blisko dekady i to z dużymi sukcesami. Ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie. Podczas mistrzostw, które odbyły się w Puławach pięciokrotnie stanął na podium zdobywając łącznie pięć medali!
3
12:27, 10.01.2023
- Dzisiaj nie ma przegranych, wszyscy są wygrani i każdy z was dostanie złoty medal - zwrócił się prezes Krystian Juśkiewicz, do uczestników Festynu Mikołajkowego PKS Piast Poniec. Z poślizgiem, ale imprezę udało się zorganizować. Był to świetny moment nie tylko na dobrą zabawę, podziękowania, ale przede wszystkim na prezentacje poszczególnych sekcji dzieci i młodzieży działających w klubie.
10:49, 22.12.2022
Spotkania wigilijne klubu Sporty Walki Gostyń to już tradycja. Przy stole zasiedli zawodniczki i zawodnicy, rodzice, trenerzy, działacze, a także zaproszeni goście. Tegoroczne wydarzenie miało szczególny charakter, bo klub obchodził swoje 10-lecie. Był tort, wspólne zdjęcie i czas na podsumowanie. Nie zabrakło też Mikołaja, który przyniósł prezenty dla najmłodszych.
14:10, 10.12.2022
Zdobywali cenne doświadczenie podczas walk sparingowych oraz pojedynków punktowanych - mowa o bokserach, którzy przyjechali na drugą w tym roku Sobotę Bokserską w Gostyniu. Zjechali zawodnicy głównie z Wielkopolski. Nie zabrakło silnej reprezentacji klubu Sporty Walki Gostyń. To właśnie zawodnik gostyńskiego klubu zdobył Puchar Burmistrza Gostynia
3
12:30, 09.12.2022
Początkowo mieli walczyć w zupełnie innych warunkach - ponad 300 metrów pod ziemią. Ostatecznie stanęli w ringu jednej z hal sportowych w Zabrzu. Zawodnicy klubu Sporty Walki Gostyń wywalczyli trzy medale podczas Mistrzostw Polski seniorek i seniorów w boksie, ale niedosyt pozostaje. Nie spełni się marzenie Mikołaja Mańki o kwalifikacji na olimpiadę. 
11:58, 05.12.2022
W weekend ruszyło gostyńskie lodowisko. Łyżwiarski sezon zainaugurowały mikołajkowe zabawy, których termin zmieniono z dnia na dzień z uwagi na niedzielny mecz Polaków na Mundialu. Kto się nie załapał imprezę nic straconego. D o końca sezonu nie zabraknie cyklicznych imprez, ponadto dzieci mogą brać udział w doskonaleniu jazdy z gostyńską drużyną hokejową.
2
15:59, 04.12.2022
Fantastyczna atmosfera, widowiskowe walki zakończone przed czasem oraz mnóstwo sportowych emocji. Tak w skrócie można opisać drugą edycję gali Strefa Walki Poniec, która do hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. ppłk dr Bernarda Śliwińskiego przyciągnęła tłumy fanów mieszanych sztuk walki z całego regionu.
10
14:17, 25.11.2022
Dwa lata temu wspólnie połączyli siły i stworzyli klub, dzięki któremu dziś młodzi zawodnicy mają szansę uczyć się od najlepszych graczy w ekstraklasie.  Efekt współpracy widoczny jest gołym okiem i świadczy o tym nie tylko miejsce w ligowej tabeli, ale również udział w półfinale Pucharu Polski, w którym młodzi futsalowcy z Ponieca postawili się znacznie bardziej doświadczonym rywalom. 
3
13:28, 23.11.2022
Pięściarze z Gostynia nie zwalniają tempa. W ubiegłym tygodniu wzięli udział w I Pucharze Polski w Boksie. Turniej w Ciechocinku ściągnął do miasta ponad 270 zawodników. Reprezentantka Klubu Sporty Walki Gostyń wróciła do domu ze złotym medalem.
5
13:07, 20.11.2022
Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą pożary i pomagają poszkodowanym w zdarzeniach, ale też kopią piłkę i to całkiem dobrze. Sześć drużyn zmierzyło się w etapie powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego. Najlepsi w tym starciu okazali się strażacy z OSP Niepart, którzy będą reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim.
4
14:52, 14.11.2022
Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy KS Start Gostyń podczas jubileuszowego Memoriału Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego w gostyńskiej kręgielni, a konkurencja była całkiem spora. W kilkudniowych rozgrywkach udział wzięło blisko 200 zawodników z kraju i reprezentacja z Czech. 
7
16:49, 11.11.2022
Finały rządzą się swoimi prawami. Tak też było podczas decydującego spotkania o Puchar Polski strefy leszczyńskiej. Na stadionie przy ulicy Sportowej w Gostyniu, gdzie miejscowa Kania podejmowała drużynę Orkana Chorzemin nie brakowało piłkarskich emocji, które opadły dopiero po ostatnim gwizdku sędziego. Mecz zakończył się remisem a o zwycięstwie decydował konkurs rzutów karnych.
6
15:11, 11.11.2022
Nie brakowało chętnych, by aktywnie spędzić narodowe święto 11 listopada. Po raz kolejny formułę Masowego Biegu Gostyńskiego połączono z Biegiem Niepodległości. Na starcie liczącej blisko 5 km trasy stanęło niemal 300 biegaczy w różnym wieku, wielu ubranych w koszulki w narodowych barwach albo trzymało w rękach flagi.
5
11:14, 11.11.2022
Narodowe Święto Niepodległości można kultywować na wiele sposobów. Wywieszając narodową flagę, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach czy uczestnicząc w kulturalnych wydarzeniach. W Pępowie drugi rok z rzędu zorganizowano Bieg Niepodległości, ale to tegoroczna edycja przejdzie do historii powiatu, bo biegacze wyruszyli na trasy po zmroku. 
3
13:47, 09.11.2022
Wyrzeczenia, ciężka praca i godziny spędzone na treningach - tak wyglądały przygotowania bokserów klubu Sporty Walki Gostyń do Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Opłaciło się. Wrócili do domu z trzema medalami. 
REKLAMA