Zamknij
REKLAMA
12
12:01, 14.04.2021
W ostatnich tygodniach mocno ograniczona jest działalność obiektów sportowych. Nie wszyscy jednak respektują rządowe obostrzenia. W ostatnim czasie na jednym z gostyńskich orlików zdewastowano ogrodzenie. Wszystko po to, by nielegalnie korzystać z obiektu. - Nic nie usprawiedliwia aktów wandalizmu oraz łamania obowiązujących przepisów - napisano w komunikacie opublikowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu.
10
07:01, 07.04.2021
Ten bieg organizowany był od wielu lat i cieszył ogromną popularnością nie tylko wśród zawodników z naszego powiatu. Brali w nim udział także biegacze z Ukrainy czy Kenii. Niestety trwająca pandemia, po raz kolejny pokrzyżowała plany organizatorom.
40
07:59, 17.03.2021
Korona Piaski to zespół z 75-letnią tradycją. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw w Pucharze Polski WZPN, a w tegorocznym sezonie umacnia się na pozycji lidera V ligi, radząc sobie najlepiej w powiecie. Zespół ma ogromną szansę na awans, ale jest problem który może zaprzepaścić te plany. I wcale nie chodzi ducha do walki, bo tego z pewnością im nie brakuje. Największym bolączką stanowi dziś od lat popadające w ruinę klubowe zaplecze. Piłkarzom brakuje porządnej szatni, co może ich zdyskwalifikować w przypadku awansu do IV ligi.
17
13:47, 26.02.2021
Zainteresowanie gostyńskim basenem po ponownym otwarciu przerosło oczekiwania wszystkich. Jak informują nasi czytelnicy, działająca w zmienionych godzinach pływalnia jest wręcz oblężona, dlatego zastanawiają się z jakiego powodu skrócono godziny jej funkcjonowania?. - Potem się dziwią, że tyle zakażeń, a ludzie mogliby się rozproszyć jeżdżąc, w różnych godzinach - tłumaczył jeden z naszych rozmówców. Dyrektor OSiRu wyjaśnia o co chodzi.
11
16:33, 19.02.2021
Tydzień temu rząd zdecydował o poluzowaniu części obostrzeń związanych z pandemią, zezwalając na ponownie uruchomienie m. innymi basenów. Zamknięta od kilku miesięcy kryta pływalnia "Na Fali" w Gostyniu ruszyła na nowo, w pełnym reżimie sanitarnym. Mieszkańcy z entuzjazmem przyjęli wiadomość o ponownym otwarciu basenu. Świadczy o tym pełne obłożenie od pierwszego dnia. Zarządzający obiektem obawiają się jednak, że po długich przygotowaniach, przyjdzie im ponownie zamknąć basen , w związku z informacjami o trzeciej fali koronawirusa. Póki co kryta pływalnia „Na Fali” w Gostyniu znów tętni życiem, a miłośnicy pływania cieszą się z namiastki powrotu do normalności.
89
13:32, 16.01.2021
Miłośnicy skoków narciarskich żyją dziś tylko Pucharem Świata w Zakopanem. Z uwagi na pandemie koronawirusa osobiście nie mogą dopingować naszych skoczków pod Wielką Krokwią, ale każdy mógł umieścić biało-czerwoną flagę na trybunach. I tu pojawia się problem. Na jednej z takich pojawił się napis, który jak zauważają dziennikarze Sportowych Faktów,  jest co najmniej niesmaczny. "Jo zawsze tu stołym. Pępowo Wlkp." 
13
11:13, 12.01.2021
Początek nowego roku dla Stowarzyszenia Sportatut - Trójboiści Siłowi z Krobi nowe wyzwania. Aż czwórka zawodników klubu znalazła się na liście Kadry Narodowej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Będą reprezentowali Polskę, ale też Krobię na arenie międzynarodowej, biorąc udział w Mistrzostwach Europy i Świata. - Jestem dumny z powołań, wszyscy zapracowali na to ciężką pracą. - mówił Mariusz Fórmanowski, trener  w Stowarzyszeniu Sportatut - Trójboiści Siłowi Krobia. 
10
09:29, 03.01.2021
Wzorem lat ubiegłych,  gostyńscy karatecy klubu karate-do shotokan TKKF "TĘCZA" spotkali się na noworocznym treningu. Jak tradycja nakazuje ćwiczyli w ciemnościach, milczeniu, a na koniec poddali się próbie ognia. 
5
09:27, 28.12.2020
To wydarzenie zgromadziło w Warszawie mistrzów karate z całej Polski. Nie zabrakło na nich reprezentantów klubu karate-do shotokan TKKF "TĘCZA" w Gostyniu. Seminaria, w którym wzięli udział trzej gostynianie poprowadził jeden z najlepszych trenerów karate - Sensei Robert Sworek (8. Dan) z Shotokan Word Organisation.
8
09:52, 16.12.2020
Warunki w jakich przyszło im się przygotowywać nie były łatwe, a mimo to pokazali, że stać ich na bardzo wiele. Zawodnicy klubu SPORTATUT Krobia wrócili z Mistrzostw Polski w Puławach z kilkoma medalami i pobili kilka rekordów Polski. - Bardzo jestem zadowolony i dumny z moich zawodników, są to bardzo młodzi ludzie przed którymi jeszcze bardzo dużo do osiągnięcia - komentuje trener Mariusz Fórmanowski.
5
12:14, 09.12.2020
Po raz dwunasty TKKF "TĘCZA” zorganizował Mikołajkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży.  Młodzi adepci karate zmagali się w konkurencji kata, demonstrowali techniki symulujące walkę z kilkoma przeciwnikami. Doszło do kilku zaciętych dogrywek, które ostatecznie ustaliły miejsca w rankingu.
21
12:35, 08.12.2020
Zawodnicy klubu Sporty Walki Gostyń tym razem rozbili bank! Podczas Mistrzostw Młodziczek i Młodzików w Sokółce młodzi bokserzy zdobyli aż trzy złote medale i jeden srebrny, osiągając absolutnie najlepszy wynik i zdobywając tytuł "Najlepszego klub bokserskiego w Polsce w najmłodszej grupie wiekowej". Dumy i satysfakcji nie kryje trener Tomasz Dylak i jego mistrzowscy podopieczni,  którzy swoją przygodę z boksem rozpoczynali kilka lat temu. W Gostyniu koledzy i koleżanki z klubu też powitali ich po mistrzowsku. 
1
11:46, 08.12.2020
Tylko w tym roku - Adam Nowicki - zdobył trzy medale Mistrzostw Polski. Ostatni w miniony weekend podczas maratonu w Oleśnie, gdzie osiągnął drugi wynik na mecie. Niestety, do minimum potrzebnego by wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio trochę zabrakło, dlatego czuje niedosyt, ale... nie poddaje się. - Teraz czas na roztrenowanie, polepszenie zdrowia i w kwietniu kolejna próba maratońska - komentuje Adam Nowicki.
13:39, 05.12.2020
Cztery medale przywieźli z Ogólnopolskiego Turnieju XVIII ZDUNY KARATE CUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun, karatecy TKKF "Tęcza". Rywalizacja była spora. O medale walczyło blisko 150 zawodników z całej Polski. - Reprezentacja gostyńskiej "Tęczy", która startowała w zawodach, była widoczna i zaznaczyła swą obecność dobrym występem - komentował występ zawodników Sensei Mieczysław Polewski, pod którego opieką startowali młodzi gostynianie.
16
12:00, 23.11.2020
W połowie października rząd premiera Morawieckiego po raz kolejny w tym roku zdecydował o zamknięciu basenów. Już wiadomo, że przez najbliższe tygodnie obiekty będą nieczynne. Dyrekcja gostyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji postanowiła wykorzystać ten czas na remonty. Z basenowych niecek spuszczono wodę, co ma pozwolić również na oszczędności.