Zamknij

REKLAMA
3
10:07, 12.07.2020
Zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego z Gostynia, podczas pandemii ostro trenowali i nie zwalniają też tempa na zwodach. Mają za sobą pierwsze wyjazdy na wyścigi, a ich wyniki pokazują, że są w dobrej formie. Obecnie przebywają w Zamościu biorąc udział w Pucharze Polski w Kolarstwie Szosowym.
5
14:16, 06.06.2020
Po raz piąty kluby sportowe otrzymały  dofinansowanie w ramach rządowego programu „KLUB – innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów ” Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Sportu. Organizacje z makroregionu leszczyńskiego otrzymają w tym roku prawie pół miliona złotych.
6
11:22, 26.05.2020
W poniedziałkowy wieczór wątpliwości kibiców Unii Leszno, których wielu jest także w naszym powiecie zostały do końca rozwiane. Czołowy zawodnik, a zarazem kapitan leszczyńskiej drużyny poinformował, że w sezonie 2020 będzie uczestniczył w rozgrywkach z bykiem na plastronie. Piotr Pawlicki przekazał tę informację online, podczas rozmowy z Gabrielem Waliszko.
15
10:51, 16.05.2020
Mażoretki ZSR Grabonóg mogą pochwalić się kolejnym dużym sukcesem. Tym razem zdobyły trzy tytuły mistrzyń świata mażoretek organizowanych w trybie online. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaplanowana na czerwiec impreza w Chorwacji nie mogła się odbyć w tradycyjnej formule.
7
10:04, 05.05.2020
Po kilku tygodniach ruszają ponownie niektóre obiekty sportowe w gminie Gostyń. Chodzi o bieżnię oraz boiska zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pograć i pobiegać będzie można bez maseczki, trzeba za to pamiętać o przestrzeganiu pewnych ograniczeń. Osoby, które nie będą respektować zasad, zostaną wyproszone z obiektów.
22
09:48, 27.04.2020
Mimo pandemii, niektórzy znajdują sposób, by ze sobą konkurować.  Mażoretki ZSR Grabonóg zdobyły aż pięć złotych medali podczas Mistrzostw Polski online Federacji Mażoretek EMA&WAMT. Dziewczyny wysłały pięć nagrań, które w każdej kategorii zrobiły największe wrażenie na sędziach
6
08:42, 09.03.2020
Reprezentująca powiat gostyński, drużyna Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego, działająca przy ZSR w Grabonogu wzięła udział w Finale Mistrzostw Wielkopolski LZS w piłce siatkowej chłopców. W turniej, który odbył się w Nietążkowie , udział wzięło 9 zespołów, walczących o możliwość startu w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych.
27
15:46, 05.03.2020
Wielkimi krokami zbliża się największa w powiecie gostyńskim impreza sportowa - Runaway Polski Uciekinier! To już pewne tegoroczna edycja będzie miała dwudniową formułę. Według szacunków organizatorów może w niej uczestniczyć nawet 2 tys. osób! Impreza odbędzie się w Pępowie w dniach 27-28 czerwca. Dziś starosta Robert Marcinkowski, razem z wójtem gminy Pępowo Grzegorzem Matuszakiem i organizatorami wydarzenia Krzysztofem Zmysłowskim oraz Tomaszem Gruetzmacherem podpisali porozumienie w tej sprawie. Przy okazji zdradzili niektóre szczegóły.
1
13:56, 01.03.2020
Morsy z całej Wielkopolski poczuły dobroczynny wpływ zimnej wody cichowskiego jeziora. W ten sposób postanowili hartować ducha i ciało, a przy okazji zrobić coś dobrego. Fundusze zebranego podczas "wpisowego" przekazali na leczenie i rehabilitacje Moniki Rodzoch z Gostynia, która w wyniku zatrucia doznała uszkodzenia mózgu. Jak informują organizatorzy, do wody weszło około 150 osób, które świetnie się bawiły. Zresztą sami zobaczcie.
12
13:24, 01.03.2020
Trzeci rok z rzędu na gostyńskim lodowisku rozegrano miniturniej hokeja. Na sztucznej tafli rywalizowały dzieci i młodzież z gostyńskiego klubu "Tygrysy Gostyń" oraz zaprzyjaźnionych zespołów z Wrocławia i Poznania. Emocje dorównywały tym rozgrywanym podczas meczów NHL.
6
12:44, 26.02.2020
To były bardzo pracowite i emocjonujące dni dla gostyńskich kręglarzy. Sukcesy odnieśli zarówno seniorzy jak i młodsi zawodnicy. Największymi osiągnięciami mogą pochwalić się Jakub Osiewicz, który zakończył turniej na najwyższym stopniu podium i Zuzanna Lisiecka, zostając rekordzistką Polski
09:47, 22.02.2020
W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się krokomierze, zarówno te w formie opasek na rękę, jak i te w postaci aplikacji w telefonie. Wszystkie one mają jeden cel - zachęcić nas do ruchu. Wiele z tych urządzeń ustawionych jest tak, że zachęca do zrobienia 10 tysięcy kroków dziennie. Osiągnięcie tego wyniku ma pozwalać nam poprawić swój ogólny stan zdrowia, zachować sprawność, uniknąć przybierania na wadze, a nawet pozbyć się nadprogramowych kilogramów.
9
12:10, 19.02.2020
Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch i tym razem nie miał sobie równych. Drugi rok z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium podczas Regionalnych Zawodów Samorządowych w Tenisie Stołowym. Pokonał startujących w jego kategorii posłów, wójtów, burmistrzów i starostów.
1
13:46, 11.02.2020
VI Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej przeszły do historii. Przez pięć dni w hali gostyńskiego liceum mecze rozgrywało blisko czterdzieści drużyn z całego kraju. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji z naszego regionu, ale tym razem żadnej nie udało się stanął na podium. Jak burza przez fazę pucharową przeszedł za to zespół Car-Zone Wrocław zdobywając tytuł Mistrza Polski 2020 roku. Imprezie jak co roku towarzyszyła akcja charytatywna, która w tym roku okazała się rekordowa. Na konto 2-letniego Dawidka zebrano 40 tys. zł, do których dołożyli się sami piłkarze wrzucając pieniężne nagrody do puszek. Szacun! Patronat medialny nad Mistrzostwami objęła w tym roku redakcja Gostyn24
4
10:34, 11.02.2020
Był sołtysem, radnym, działaczem sportowym. Jak mówi córka Agnieszka, zawsze lubił działać dla lokalnego społeczeństwa. Trzynaście lat temu Jan Dopierała zmarł, jednak pamięć o nim trwa, dzięki turniejom kopa, które kiedyś zapoczątkował. W tym roku wzięło w nim udział 120 zawodników.