Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
81
13:32, 16.01.2021
Miłośnicy skoków narciarskich żyją dziś tylko Pucharem Świata w Zakopanem. Z uwagi na pandemie koronawirusa osobiście nie mogą dopingować naszych skoczków pod Wielką Krokwią, ale każdy mógł umieścić biało-czerwoną flagę na trybunach. I tu pojawia się problem. Na jednej z takich pojawił się napis, który jak zauważają dziennikarze Sportowych Faktów,  jest co najmniej niesmaczny. "Jo zawsze tu stołym. Pępowo Wlkp." 
12
11:13, 12.01.2021
Początek nowego roku dla Stowarzyszenia Sportatut - Trójboiści Siłowi z Krobi nowe wyzwania. Aż czwórka zawodników klubu znalazła się na liście Kadry Narodowej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Będą reprezentowali Polskę, ale też Krobię na arenie międzynarodowej, biorąc udział w Mistrzostwach Europy i Świata. - Jestem dumny z powołań, wszyscy zapracowali na to ciężką pracą. - mówił Mariusz Fórmanowski, trener  w Stowarzyszeniu Sportatut - Trójboiści Siłowi Krobia. 
9
09:29, 03.01.2021
Wzorem lat ubiegłych,  gostyńscy karatecy klubu karate-do shotokan TKKF "TĘCZA" spotkali się na noworocznym treningu. Jak tradycja nakazuje ćwiczyli w ciemnościach, milczeniu, a na koniec poddali się próbie ognia. 
5
09:27, 28.12.2020
To wydarzenie zgromadziło w Warszawie mistrzów karate z całej Polski. Nie zabrakło na nich reprezentantów klubu karate-do shotokan TKKF "TĘCZA" w Gostyniu. Seminaria, w którym wzięli udział trzej gostynianie poprowadził jeden z najlepszych trenerów karate - Sensei Robert Sworek (8. Dan) z Shotokan Word Organisation.
8
09:52, 16.12.2020
Warunki w jakich przyszło im się przygotowywać nie były łatwe, a mimo to pokazali, że stać ich na bardzo wiele. Zawodnicy klubu SPORTATUT Krobia wrócili z Mistrzostw Polski w Puławach z kilkoma medalami i pobili kilka rekordów Polski. - Bardzo jestem zadowolony i dumny z moich zawodników, są to bardzo młodzi ludzie przed którymi jeszcze bardzo dużo do osiągnięcia - komentuje trener Mariusz Fórmanowski.
5
12:14, 09.12.2020
Po raz dwunasty TKKF "TĘCZA” zorganizował Mikołajkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży.  Młodzi adepci karate zmagali się w konkurencji kata, demonstrowali techniki symulujące walkę z kilkoma przeciwnikami. Doszło do kilku zaciętych dogrywek, które ostatecznie ustaliły miejsca w rankingu.
21
12:35, 08.12.2020
Zawodnicy klubu Sporty Walki Gostyń tym razem rozbili bank! Podczas Mistrzostw Młodziczek i Młodzików w Sokółce młodzi bokserzy zdobyli aż trzy złote medale i jeden srebrny, osiągając absolutnie najlepszy wynik i zdobywając tytuł "Najlepszego klub bokserskiego w Polsce w najmłodszej grupie wiekowej". Dumy i satysfakcji nie kryje trener Tomasz Dylak i jego mistrzowscy podopieczni,  którzy swoją przygodę z boksem rozpoczynali kilka lat temu. W Gostyniu koledzy i koleżanki z klubu też powitali ich po mistrzowsku. 
1
11:46, 08.12.2020
Tylko w tym roku - Adam Nowicki - zdobył trzy medale Mistrzostw Polski. Ostatni w miniony weekend podczas maratonu w Oleśnie, gdzie osiągnął drugi wynik na mecie. Niestety, do minimum potrzebnego by wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio trochę zabrakło, dlatego czuje niedosyt, ale... nie poddaje się. - Teraz czas na roztrenowanie, polepszenie zdrowia i w kwietniu kolejna próba maratońska - komentuje Adam Nowicki.
13:39, 05.12.2020
Cztery medale przywieźli z Ogólnopolskiego Turnieju XVIII ZDUNY KARATE CUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun, karatecy TKKF "Tęcza". Rywalizacja była spora. O medale walczyło blisko 150 zawodników z całej Polski. - Reprezentacja gostyńskiej "Tęczy", która startowała w zawodach, była widoczna i zaznaczyła swą obecność dobrym występem - komentował występ zawodników Sensei Mieczysław Polewski, pod którego opieką startowali młodzi gostynianie.
16
12:00, 23.11.2020
W połowie października rząd premiera Morawieckiego po raz kolejny w tym roku zdecydował o zamknięciu basenów. Już wiadomo, że przez najbliższe tygodnie obiekty będą nieczynne. Dyrekcja gostyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji postanowiła wykorzystać ten czas na remonty. Z basenowych niecek spuszczono wodę, co ma pozwolić również na oszczędności.
3
09:56, 21.11.2020
Spacerowanie to wbrew pozorom nie tylko chodzenie. Przechadzać się można, a spacerowanie jest sztuką popularniejszą niż bieganie. Spacer to nie tylko promocja czystego powietrza. To przede wszystkim bezpieczna forma ruchu. I to zdecydowana zaleta, która spacerom daje pierwszeństwo przed bieganiem.
11:04, 13.11.2020
- Radość nie do opisania, a gdy usłyszałem Mazurka Dąbrowskiego ogromne wzruszenie i łzy - tak wspomina swój występ na Mistrzostwach Świata 2020 Federacji IFBB w Santa Susanna Waldemar Biernacki. Gostynianin wrócił ze słonecznej Katalonii z dwoma złotymi medalami! Jak mówi to sukces okupiony ogromnym poświęceniem, wyrzeczeniami i treningami.  
3
12:00, 26.10.2020
Zwodnicy klubu Sporty Walki Gostyń mają na swoim koncie kolejne mistrzowskie tytuły. Żaklinie Kociołek i Krystianowi Barskiemu niewiele brakowało, by stanąć na najwyższym stopniu podium, oboje musieli jednak uznać wyższość przeciwników w finałowych pojedynkach. Większe powody do radości ma za to Natalia Graś, która wróciła ze złotem i powiększyła zacne grono Mistrzów Polski wśród zawodników SWG. 
2
10:36, 25.10.2020
Zawodnicy gostyńskiego Kolarskiego Klubu Sportowego zakończyli tegoroczny sezon na torze w Pruszkowie. Mogą być z siebie zadowoleni. Kacper Majewski wywalczył dwa medale i tytuł Mistrza Polska, a jego klubowy kolega Tomasz Andrzejczak wrócił  z wicemistrzostwem w wyścigu punktowym na 60 okrążeń.
11
13:02, 22.10.2020
Spróbował raz i wkręcił się na całego. Krzysztof Brylczak ze Starego Gostynia pasjonuje się dość nietypowymi konkurencjami biegowymi - np. po schodach czy skoczniach narciarskich. Ostatnio podczas mistrzostw Polski, w nieco ponad 8 minut wdrapał  się na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle.