Chociaż do kalendarzowej zimy jeszcze daleko, to dzisiejszy poranek w powiecie gostyńskim wygląda tak, jakby właśnie nadeszła i rozgościła się wszędzie. Nocne opady przykryły region grubą warstwą śniegu, która utrudnia normalne funkcjonowanie w wielu miejscach.
Już wczoraj na Gostyn24 informowaliśmy, że w naszym regionie mogą pojawić się intensywne opady śniegu i ta prognoza w pełni się potwierdziła. Od rana na niektórych drogach i chodnikach zalega gruba, ponad 10 centymetrowa warstwa śniegu, czego dawno nie widzieliśmy w Gostyniu zwłaszcza o tej porze roku na 26 gdy formalnie wciąż trwa kalendarzowa jesień. Śnieg nadal pada, więc warunki mogą się jeszcze pogarszać.
Od rana sprawdzaliśmy sytuację na drogach w różnych częściach miasta. Główne trasy wyglądają wyraźnie lepiej niż boczne odcinki, ale i tam jazda wymaga ostrożności, bo nawierzchnia jest śliska. Kierowcy, którzy nie zmienili do tej pory opon na zimowe, mogą mieć dziś problem z bezpiecznym poruszaniem się.
Mamy też pierwsze zgłoszenia o kolizjach. Jedna z nich , jak informuje nasz czytelnik miała mieć miejsce w okolicach Grabonogu. To wyraźny sygnał, że trzeba mieć się dzisiaj na baczności, a kto nie musi wyjeżdżać z domu autem, ten niech lepiej...
Wczoraj zarówno Starostwo Powiatowe w Gostyniu, jak i urzędnicy z gostyńskiego ratusza zapewniali, że służby są przygotowane na taki scenariusz, ale z taką ilością śniegu nie będzie łatwo sobie poradzić. Zapewne przez całą noc, drogowcy robili co mogli, ale... Synoptycy zapowiadają dalsze opady śniegu w Wielkopolsce, a w regionie wydano nawet Alert RCB, który nie obejmuje jednak powiatu gostyńskiego, tylko powiaty położone na wschód od nas.
Dzisiejszy poranek to jasny sygnał, że przy takich opadach służby mogą być przygotowane, ale i tak mają przed sobą bardzo ciężki dzień. Śnieg cały czas pada, więc na drogach decyduje przede wszystkim rozsądek. I tylko dzieci pewnie będą się cieszyć, bo tak obfitego śniegu w listopadzie, to w Gostyniu dawno nie było.
[ALERT]1764135638788[/ALERT]
[ZT]85011[/ZT]
[ZT]85002[/ZT]
Powiat zasypany! Są pierwsze kolizje. Kto nie zmienił..
Informacje i alerty pogodowe jakimś cudem nie trafiają do osób odpowiedzialnych za dysponowaniem sprzętem do utrzymania ruchu w okresie zimowym.
Oporowie
07:11, 2025-11-26
Powiat zasypany! Są pierwsze kolizje. Kto nie zmienił..
Drogowcy zaskoczeni, a kierowcy wkurzeni jak co roku. Pomimo licznych ostrzeżeń synoptyków o opadach śniegu drogi w stanie tragicznym w centrum miasta, nie chce myśleć jak wygląda sytuacja na wioskach. Wstyd! Ślizgawka jak na lodowisku. W tych czasach śnieg pada bardzo sporadycznie, a drogi wyglądają gorzej niż kilka lat wstecz, gdy śnieg to nie było zaskoczenie. Co się dziwić, na czymś w końcu trzeba uciąć budżet.
Kierowca
07:08, 2025-11-26
Pożar w zakładzie produkcyjnym! Jedna osoba poparzona
standardowe czyszczenie lakierni hehe.smiech na sali.pracowalem dawno dawno temu tam i wiem jak jest dzisiaj z opowieści innych pracowników którzy tam nadal charuja.powiem tak nie warto nie polecalam.ta firma schodzi na same dno.wlasciciel traktuje pracowników jak ludzi w obozie auschwitz.wstyd i hanba na gminę.Ta firma prędzej niż później zniknie w mgnieniu oka.wiem co pisze bo się przekonałem.
dawny pracownik
00:39, 2025-11-26
Zakład stoi, firma zwalnia pracowników! Czy to koniec..
No i 60 dodatkowych bezrobotnych. Brawo dla władz samorządowych za uratowanie tych miejsc pracy.
Samorząd dno
00:25, 2025-11-26
1 0
Drogowcy zaskoczeni, a kierowcy wkurzeni jak co roku. Pomimo licznych ostrzeżeń synoptyków o opadach śniegu drogi w stanie tragicznym w centrum miasta, nie chce myśleć jak wygląda sytuacja na wioskach. Wstyd! Ślizgawka jak na lodowisku. W tych czasach śnieg pada bardzo sporadycznie, a drogi wyglądają gorzej niż kilka lat wstecz, gdy śnieg to nie było zaskoczenie. Co się dziwić, na czymś w końcu trzeba uciąć budżet.
1 0
Informacje i alerty pogodowe jakimś cudem nie trafiają do osób odpowiedzialnych za dysponowaniem sprzętem do utrzymania ruchu w okresie zimowym.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz