Ducha walki im nie brakuje. Walczyli z zawodnikami z całej Polski i pokazali siłę...

13:39, 05.12.2020 M.S Aktualizacja: 13:46, 05.12.2020
Skomentuj Foto: TKKF Tęcza Foto: TKKF Tęcza

Cztery medale przywieźli z Ogólnopolskiego Turnieju XVIII ZDUNY KARATE CUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun, karatecy TKKF "Tęcza". Rywalizacja była spora. O medale walczyło blisko 150 zawodników z całej Polski. - Reprezentacja gostyńskiej "Tęczy", która startowała w zawodach, była widoczna i zaznaczyła swą obecność dobrym występem - komentował występ zawodników Sensei Mieczysław Polewski, pod którego opieką startowali młodzi gostynianie.

Ducha walki młodym karatekom z klubu TKKF "Tęcza" nie brakuje. Udowodnili to podczas Ogólnopolskiego Turnieju XVIII ZDUNY KARATE CUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun. Zawody zgromadziły blisko 150 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Mimo ogromnej konkurencji gostynianie zdobyli aż cztery medale, w tym jeden złoty.

Sensei Mieczysław Polewski – trener gostyńskiego klubu karate TKKF "Tęcza”, pod którego opieką startowali młodzi gostynianie, z zadowoleniem podkreśla, że podopieczni spisali się dobrze i zaprezentowali dobry poziom przygotowania technicznego. - Reprezentacja gostyńskiej "Tęczy", która startowała w zawodach, była widoczna i zaznaczyła swą obecność dobrym występem. Medale zdobyliśmy w silnie obsadzonych konkurencjach juniorskich. Na podium stanęła jedna zawodniczka i pięciu zawodników. Wywalczyliśmy cztery medale: jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy - komentuje Sensei Mieczysław Polewski i dodaje: - Chcę pochwalić waleczność Gabrieli Matyli, startującej w bardzo licznie i silnie obsadzonej konkurencji. Gabrysia zajęła czwarte miejsce, tuż za podium, ale ostatnią walkę przegrała tylko jednym punktem.

Indywidualne sukcesy odnieśli:
1. miejsce - Laura Danielczyk - kata indywidualnym dzieci (do 9 lat);
2. miejsce – Leszek Jakubiak – kata juniorów młodszych;
2. miejsce – Tobiasz Michnowski, Leszek Jakubiak, Piotr Feledziak – kata drużynowe juniorów młodszych;
3. miejsce - Piotr Feledziak – kata juniorów młodszych.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami. Jak podkreśla shihan Wademar Szwedek: - Nieliczna reprezentacja walczyła z zaangażowaniem i poświęceniem, wszystkim należą się słowa pochwały.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF "TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: