- Ostrzegałem i stało się. Droga się rozpadła – mówi radny Krobi Jan Mikołajczak. Na ponad 200-metrowym odcinku drogi powiatowej Potarzyca - Chwałkowo trudno aktualnie przejechać czymkolwiek. Po obu stronach drogi są ogromne wyrwy i głębokie kałuże. Powiat zapewnia, że zajmie się łataniem, ale trzeba na to zaczekać. Pogoda opóźnia realizację bieżących napraw.
Na listopadowym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Krobi Jan Mikołajczak apelował o szybkie działania doraźne związane z remontem odcinka drogi Potarzyca - Chwałkowo. Ostrzegał, że do wiosny ta droga ulegnie całkowitemu zniszczeniu.
- Niestety nie myliłem się. Już widać, że 200 -metrowy odcinek po prostu rozpadł się w oczach. Strach tam przejechać czymkolwiek – mówi dziś radny Krobi. Odcinek między Potarzycą a Chwałkowem trudno aktualnie nazwać drogą. Po obu stronach powstały wyrwy o szerokości miejscami prawie 2 metrów. Dziury są na tyle głębokie, że grożą uszkodzeniem zawieszenia pojazdów.
Drogą administruje powiat gostyński. - Jesteśmy w trakcie wykonywania remontów dróg na terenie powiatu gostyńskiego, jednakże niesprzyjające warunki pogodowe wydłużają termin realizacji zadania. W pierwszej kolejności wykonujemy remonty na drogach pierwszej kategorii ważności. To te, które łączą siedziby gmin z powiatem. Następnie wykonamy prace na pozostałych odcinkach dróg – zapewnił nas we wtorek 21 lutego Tomasz Langner z Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gostyniu.
Na razie nie podano jednak żadnego wiążącego terminu wykonania tych napraw. - Mieszkańcy wiedzą, że tam można urwać zawieszenie, więc jeżdżą powoli, ale w końcu ktoś pewnie będzie miał pecha, bo o to nie trudno – dodaje radny Mikołajczak. Powiat, jak każdy samorząd, posiada specjalną polisę drogową, z której pokrywane są wszystkie koszty napraw uszkodzonych pojazdów. Każdy taki przypadek powinno się (zaraz po zdarzeniu, najlepiej z miejsca zaistnienia szkody) zgłaszać policji. Spisany protokół jest pomocny w dochodzeniu odszkodowania w przypadku uszkodzenia samochodu.
(m)
nnn19:56, 21.02.2017
już nie tylko tam bo wszędzie się to robi po wioskach
LOB09:31, 22.02.2017
Panie Janie, wyjdż pan poza czubek własnego nosa i zauważ pan choćby coś poza Chwałkowem. Przecież jest pan radnym gminy a nie tylko Chwałkowa, jak przez 20 lat był pan Marian Szpurka.
gość11:35, 22.02.2017
Przez 30 lat to była najlepsza gminna para. Marian i jego kopara.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nie rozglądał się, nie zsiadł z roweru, jeszcze ...
Ciekawe jak spodoba ci sie szpital frajerze 😠😠
Ree
02:35, 2025-08-03
Rząd potwierdził termin wypłat "czternastki"
Wtedy wszystko dostaniesz na maxa. Kto długo pracuje i odprowadza podatki, do tego zainwestowal w siebie kosztem wielu wyrzeczeń, temu 14 nie należy się lub jest mocno okrojona. Czy nie powinno być odwrotnie?
Nie pracuj
22:19, 2025-08-02
Nie rozglądał się, nie zsiadł z roweru, jeszcze ...
Sytuacja z dnia dzisiejszego z godz. ok. 20ej z przejścia dla pieszych przy dworcu a ul. poznańską. Uczestniczą ojciec i dwie córki jadą rowerami. Ojciec schodzi z roweru, a córki przejeżdżają przez przejście dla pieszych. Na zwróconą uwagę ojciec odpowiada "odpier.... się , nie masz problemów? Jak chcesz, to możesz zaraz je mieć". Tak to wygląda na ulicach. Pora aby policja przestała upominać, lecz zaczęła karać zgodnie z kodeksem wykroczeń.
Zbyszek
21:39, 2025-08-02
Przez dwa dni będą sprawdzać promieniowanie w ...
Pić na wodę, nikt nie pozwoli bysie wydało, że jest to szkodliwe w dłuższym czasie.
Hhh
21:28, 2025-08-02