Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi. Po tylu latach oczekiwania, mieli do tego prawo

10:57, 11.09.2020 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Powoli nabiera kształtów ul. Kasprzaka w Piaskach. Po konsultacjach z mieszkańcami naniesiono kilka poprawek w projekcie, ale nie wpłyną one na termin wykonania zadania. Teraz przed wykonawcą remont studni kanalizacji sanitarnej i położenie nawierzchni. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, sza półtora miesiąca będzie można przejechać po nowej drodze.

Od dwóch miesięcy trwa modernizacja ul. Kasprzaka, która znajdowała się w fatalnym stanie. Wykonano kanalizację deszczową, krawężniki i ułożono chodniki. Teraz firma przystąpi do remontu studni kanalizacji sanitarnej. - Trzeba je uszczelnić - mówi Witold Furmaniak,  inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych Urzędu Gminy Piaski. Kolejnym krokiem ma być ułożenie podbudowy, a następnie nowej nawierzchni drogi. 

Jakiś czas temu odbyło się spotkanie z mieszkańcami ulicy, którzy nanieśli kilka poprawek do inwestycji. - Dojdzie jedno miejsce parkingowe i odwodnienia liniowe w miejscach, gdzie chodnik czy droga są wyżej niż nawierzchnia posesji. Wszystkie uwagi wniesione przez mieszkańców zostały naniesione na projekt, ale nie wpłyną one na termin wykonania zadania - mówił Witold Furmaniak z Urzędu Gminy w Piaskach.

Przypomnijmy prace na ul. Kasprzaka mają zakończyć się do końca października tego roku. Inwestycję wykonuje lokalna firma, która zobowiązała się wykonać zadanie za kwotę 724.463,21 złotych.

[ALERT]1599818489062[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

hejkahejka

1 4

super, że Kasprzaka nabiera kształtu - bardzo źle jeździło się pod tę górę! Teraz Panie Furmaniak proszę przyjechać do Bodzewa i być może dojdzie Pan do wniosku, że też należy zrobić chodniki (których nie ma, a jeśli są to w fatalnym stanie) i położyć nowy "dywanik", bo ten po montażu kanalizacji jest mocno pofalowany. Kanalizacja deszczowa też wymagałaby przeglądu. Proszę zabrać wójta i starostę - bo w stronę Łodzi jest powiatówka. 18:37, 11.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

T T

3 1

Przejście przez budowę to istna porażka , ludzie młodsi pójdą inna dalsza droga a starsi ? Zabezpieczenie studni tez porażka rzucona paletą i niby ok ? Dzieciaki przyjdą podniosą i tragedia gotowa . 10:07, 12.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

najnaj

0 4

Największą porażką jesteś ty ! 11:47, 12.09.2020


REKLAMA