Zamknij
REKLAMA

Nie tylko uroczyście. Zachwycił też koncert i wystawa pełna pasji...

10:24, 12.11.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Piasków uczcili Dzień Niepodległości w patriotycznych nastrojach.  Po nabożeństwie w intencji Ojczyzny złożono kwiaty i znicze w miejscach pamięci. Było nie tylko uroczyście, ale też radośnie szczególnie podczas popołudniowego koncertu i otwarcia wystawy fotograficznej jednego z mieszkańców.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w miejscowej parafii, po której  przedstawiciele samorządu złożyli kwiaty w miejscach pamięci, m. in. przy odsłoniętej w ubiegłym roku tablicy na piaskowskim rynku upamiętniającej wymarsz mieszkańców do walk w Powstaniu Wielkopolskim.

Z kolei w Gminnym Ośrodku Kultury na mieszkańców czekały dwa wydarzenia - koncert oraz otwarcie wystawy fotograficznej. - Moja mała ojczyzna" - to wystawa Tomka Piecucha, o którym powiedzieć, że to pasjonat fotografii to za mało, o którym powiedzieć, że to mieszkaniec naszej gminy zafascynowany pejzażami i widokami to też za mało. Tomka znamy jaka przemierza wzdłuż i wszerz nasz powiat – fotografuje imprezy i przyrodę - mówił Sebastian Nowak, dyrektor GOK Piaski.

Na wystawie zaprezentowano tylko niewielką część dorobku piaskowianina - zdjęcia przyrody i budowli,  ukazanych podczas czterech pór roku. Wystawę można oglądać w małej salce GOK Piaski do 24 listopada. - Mam nadzieję, że ta wystawa to dobry początek i częściej będziemy pokazywać pasje naszych mieszkańców - mówił Sebastian Nowak.

Na scenie GOK-u wystąpił też Witek Łukaszewski z koncertem "Norwid nasz codzienny". Było nie tylko patriotycznie, ale też radośnie. Poezja śpiewana przeplatała się z rockiem i flamenco, a do tego artysta miał świetny kontakt z publicznością. Między kolejnymi utworami chętnie wplatał anegdoty ze swojego życia i wspominał przyjaciół. Publiczność była zachwycona występem, wielokrotnie dziękując artyście oklaskami.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Olga5678Olga5678

1 1

A na zdjęciu jest pan Tomek? Bo to on był najwazniejszy 16:21, 12.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone