Zamknij
REKLAMA

Na wszelki wypadek... Kosztowało sporo, ale ze "swoich" nie musieli wykładać

08:57, 08.09.2020 | M.S
Skomentuj Foto: PCPR Gostyń
REKLAMA

Laptopy z oprogramowaniem, środki ochrony osobistej i wyposażenie do walki z epidemią,  to tylko niektóre zakupy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Wszystko po to, by wesprzeć rodziny zastępcze oraz domy dziecka w czasie epidemii, a także ułatwić dzieciom naukę w razie powrotu do zdalnego nauczania. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zakupiło dla dzieci i młodzieży niezbędny sprzęt ułatwiający naukę na wypadek powrotu do nauczania zdalnego. Za pozyskane fundusze placówka nabyła m.in. laptopy wraz z pełnym oprogramowaniem dla 88 dzieci oraz dodatkowo rzutniki i głośniki.

Ponadto zakupiono środki ochrony indywidualnej i wyposażenie do bezpośredniej walki z epidemią (w tym m.in.: maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcyjne) a także łóżka w razie kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej.

Działaniami objęto 35 dzieci z placówek, 71 dzieci z pieczy rodzinnej, 55 rodzin zastępczych oraz kadrę placówek - łącznie 312 osób. Sprzęt edukacyjny oraz środki ochrony osobistej trafiają już do osób i placówek objętych wsparciem - informuje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu. 

Wartość zakupów to blisko 250 tys. złotych, z czego 210 013,96 złotych pochodzi ze środków Unii Europejskiej, a 39 172,04 złotych ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

[ALERT]1599548143055[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA