Zamknij
REKLAMA

Czekają nas chłodne dni i noce.... Synoptycy wydali ostrzeżenie dla całego kraju

09:55, 22.03.2020 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed znacznymi przymrozkami, mogącymi wystąpić na terenie całego kraju. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do czwartku. W tym czasie trzeba liczyć się z nocnymi spadkami temperatury. W dzień pogoda również nie będzie nas rozpieszczać. Czekają nas chłodne dni.

Jak informują synoptycy dziś w nocy na obszarze województwa wielkopolskiego zanotowano ujemne temperatury powietrza zarówno przy powierzchni gruntu jak na wysokości 2 m n.p.g. Temperatura minimalna spadła do: -3,1 st.C w Poznaniu (-5,0 st.C przy gruncie), -3,3 st.C w Lesznie (-7,0 st.C przy gruncie), -3,2 w Kaliszu (-4,0 st.C przy gruncie), -2,3 st.C w Pile (-4,0 st.C przy gruncie).

W dzień temperatura powietrza wzrośnie do ok. 4 st.C, będzie więc wyjątkowo chłodno w porównaniu do poprzednich dni. Kolejne dni również nie będą nas rozpieszczać. -  Prognozuje się spadek temperatury od -6°C do -3°C, a przy gruncie od -8°C do -6°C. Temperatura maksymalna: w poniedziałek do 5°C, we wtorek do 6°C. - informuje Leszek Szaradowski synoptyk IMGW-PIB.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje do środy 25 marca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk synoptycy określają na 85 proc.

[ALERT]1584867112671[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Korona WKorona W

1 1

Niech powiat zorganizuje zbiórke na walkę z przymrozkami. 2-3 wypadki na śliskiej nawierzchni i przymrozek zbierze większe żniwo niż epidemia ;) Niech powiat zorganizuje też zbiörkę pieniędzy na walkę z promieniowaniem uv ze słońca bo rocznie umiera pare tysięcy ludzi na raka skóry. Niech powiat zrobi zbiórke na wszystko ;)
12:37, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA