Zamknij
REKLAMA

Po trzech latach mają problem z głowy... Liczyli na więcej, ale i tak są na plusie

12:31, 06.10.2020 | M.S
Skomentuj Zdjęcie poglądowe/fotolia/archG24/fotomontaż
REKLAMA

Po trzech latach od zamknięcia, gminie udało się sprzedać budynki po Szkole Podstawowej w Sarbinowie Samorząd zarobił na tym, ale mniej niż początkowo zakładano. Powód? Nabywca nie zdecydował się na kupno całego terenu. 

Szkoła w Sarbinowie została zlikwidowana za zgodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty 31 sierpnia 2017 roku. Powodów było kilka - niż demograficzny, a także wprowadzana reforma oświaty. Osiem miesięcy później nieruchomość po raz pierwszy wystawiono na sprzedaż w trybie przetargu nieograniczonego. Cena wywoławcza wynosiła wówczas 580 tys. złotych (zwolniona z podatku VAT). Dwie osoby zdecydowały się wpłacić wadium, ale żadna nie podjęła się licytacji.

W kolejnych latach przetargi ponowiono kilkukrotnie, przeprowadzono nawet rokowania. Chętnych niestety nie było zbyt wielu - W sumie na sprzedaż nieruchomości odbyły się 4 przetargi - ustne nieograniczone oraz przetargi pisemne. Dwa razy przeprowadzone zostały rokowania - informuje Marcin Pazdaj, sekretarz gminy Poniec.

Po raz ostatni obiekt trafił pod młotek 10 lipca br. W przetargu udział wzięła tylko jedna osoba. Nie udało się jednak sprzedać całej nieruchomości. - Została sprzedana część zabudowana budynkami byłej Szkoły Podstawowej w Sarbinowie. Cena ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego wynosiła ponad 206.000 zł. Ostatecznie nieruchomość udało się sprzedać za 210.080 zł (zwolnione z podatku VAT). Sprzedaż nie obejmowała niezabudowanego terenu przyległego do nieruchomości sprzedanej tak jak w poprzednich przetargach - Marcin Pazdaj, sekretarz gminy Poniec. 

[ALERT]1601983692356[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA