Zamknij
REKLAMA

Kuba jest bezpieczny, nie będą go już dręczyć... Trafił do specjalnego ośrodka

12:41, 18.05.2020 | MiS
Skomentuj
Foto: Poniec Moje Miasto
REKLAMA

Kuba urodził się i wychowywał na stawach w Dzięczynie, ale kiedy był jeszcze mały zaplątał się w wędkarską żyłkę i uszkodził skrzydło. Niestety, wypadek uniemożliwił mu latanie, przez co był dręczony przez inne ptaki. Teraz jest już bezpieczny, trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Nowej Soli, gdzie przejdzie leczenie. Wszystko wskazuje też, że zamieszka już tam już na stałe.

Kuba to łabędź, który miał ogromnego pecha. Mając zaledwie miesiąc zaplątał się w wędkarską żyłkę. - Nie było tego widać, ale uszkodził sobie wtedy skrzydełko. Mimo, że próbowałem mu pomóc to skrzydełko nie zrosło się dobrze. Niestety, Kuba nie mógł fruwać, a starsze łabędzie zaczęły go dręczyć - mówił pan Stanisław, opiekun łowiska Dzięczyna. - Wędkarze zgłaszali, że trzeba coś z tym zrobić, więc zadziałaliśmy - dodaje.

Ta historia skończyła się happy endem. Kuba jest już bezpieczny. Wczoraj dzięki pomocy wielu osób i instytucji łabędź trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Nowej Soli, gdzie przejdzie leczenie. - Amputują mu część uszkodzonego skrzydła, żeby mu się zagoiło - mówił pan Stanisław. Łabędź już na stałe pozostanie w ośrodku. - Pani doktor powiedziała, że tam mu będzie dobrze - podkreślał nasz rozmówca.

Tymczasem dziś para łabędzi, która od lat mieszka na dzięczyńskich stawach wyprowadziła kolejne młode. - Jak zawsze przyprowadzili je pod barakowóz, tak jakby chciały się nimi pochwalić - mówił pan Stanisław. - Mnie dopuszczają do siebie, ufają mi, ale innych od razu przegonią - dodaje.

Foto: Poniec Moje Miasto

[ALERT]1589798429719[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

YPSENYPSEN

1 1

Przydało by się parę zdjęć młodzieży 21:33, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rysrys

0 0

panu stasiowi naleza sie podziekowania a w szczegolnosci od prezesa lowiska a nie tylko gdakanie 14:25, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA