Zamknij
REKLAMA

Nie wiedzą czy w szpitalach wystarczy miejsc, dlatego zrobili o jeden krok dalej...

15:05, 22.03.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Poniec to kolejny samorząd, który zdecydował o wsparciu finansowym gostyńskiego szpitala w walce z epidemią. Radni przekazali na ten cel 50 tys. złotych, ale w budżecie zabezpieczyli znacznie więcej, gdyby okazało się, że to jednak za mało. - Wychodzimy do przodu, bo nie wiemy jak sytuacja będzie się rozwijała i czy będziemy w stanie spotkać się na tej sali - mówił Jacek Widyński, burmistrz gminy Poniec.

Radni gminy Poniec spotkali się na sesji nadzwyczajnej, aby wesprzeć szpital w walce z koronawirusem. Chcąc jak najlepiej przestrzegać "narodowej kwarantanny", każdy zasiadł w osobnej ławce, w odległości co najmniej jednego metra. Na nagraniu z sesji widać, że przynajmniej jeden z rajców ma na dłoniach rękawiczki ochronne.

Rajcy jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu funduszy w wysokości 50 tys. na złotych zakup respiratorów, kardiomonitorów, urządzeń do pomiaru rzutu serca oraz środków ochrony osobistej. Co więcej, samorząd w razie potrzeby, jest gotów przekazać kolejne środki na walkę z COVID-19. Podczas sesyjnego posiedzenia zabezpieczono dodatkowe 50 tys. złotych w budżecie, gdyby zaszła taka potrzeba. Wszystko z nadwyżki budżetowej za 2019 rok. - Wychodzimy do przodu, bo nie wiemy jak sytuacja będzie się rozwijała i czy będziemy w stanie spotkać się na tej sali - wyjaśniał Jacek Widyński, burmistrz gminy Poniec podkreślając, że sytuacja jest wyjątkowa. - Nie wiemy co będzie za tydzień, dwa tygodnie, miesiąc. Nie wiemy jak ta choroba będzie postępowała i nie wiemy czy nie zabraknie miejsc w szpitalach wyznaczonych do leczenia chorych na koronwirusa - mówił burmistrz Jacek Widyński podkreślając, że to działanie prewencyjne samorządów całego powiatu gostyńskiego. - Celem wójtów, burmistrzów i dyrektor jest taki abyśmy działali na przyszłość, bo co będzie jak zabraknie tych miejsc dla mieszkańców powiatu, gminy Poniec. Doszliśmy do wniosku, że musimy patrzeć w przyszłość i przedłożyć w swoich gminach projekt dofinansowania dla powiatu, aby szpital został wyposażony w niezbędne urządzenia, które posłużą w walce z koronawirusem - wyjaśniał włodarz gminy Poniec.

Swoje zdanie wyraził także wiceprzewodniczący RM w Poniecu, Dariusz Kieliś jak przekonywał, ma nadzieję, że powiat dostrzeże dobrą wolę gminy Poniec i w przyszłości, będzie pozytywnie odpowiadał na drogowe bolączki samorządu. - Jesteśmy mieszkańcami nie tylko gminy Poniec, ale powiatu gostyńskiego - odpowiedział na to włodarz gminy Poniec.

Z kolei radny Mariusz Nowak dopytywał o skutki finansowe dla budżetu gminy jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa oraz ewentualna pomoc dla mieszkańców i przedsiębiorców. Włodarz nie był w stanie odpowiedzieć radnemu, bo jak zaznaczył wszystko dzieje się bardzo szybko. - Skutki epidemii koronawirusa dotyczą wszystkich. (...) Trudno powiedzieć jakie będą skutki finansowe. Budżet nie jest zagrożony na dziś z uwagi na to, że mamy do dyspozycji środki  z ubiegłego roku, które nie są jeszcze rozdzielone przez Radę. (...) Nad naszymi mieszańcami też będziemy musieli się w pewnym momencie pochylić. (...) Wszyscy tracą. - mówił burmistrz gminy Poniec Jacek Widyński.

[ALERT]1584882326350[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Obserwator Obserwator

12 1

Bardzo piękna, szlachetna postawa. Solidarność, hojność i odpowiedzialność!!! TERAZ należy się bardzo dokładnie przyjrzeć, na co te pieniądze będą wydane... Oby udało się kupić sprzęt wysocespecjalistyczny. Normalnie na taki sprzęt czeka się kilka miesięcy..! 17:56, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Starsza osobaStarsza osoba

6 1

Dziękuję samorządowi Ponieca za szlachetną postawę. Zawsze podkreślam, że jest to gmina prężnie działająca. Dobro powraca ze zdwojoną siłą. 21:43, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FcfcfFcfcf

4 1

Ukłony dla Was kochani rajcy❤️❤️❤️❤️ 23:58, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone