Zamknij
REKLAMA

Zrobili to po raz pierwszy

12:25, 27.10.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Wszyscy święci balują w niebie... - śpiewała kiedyś legendarna Budka Suflera. Tymczasem w Pępowie Bal Wszystkich Świętych odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Impreza miała być alternatywą dla krytykowanego coraz głośniej przez środowiska konserwatywne Halloween. Uczestnicy korowodu przeszli z miejscowego kościoła do głównej sali M-GOK, by śpiewać, tańczyć i wspólnie zabawić.  Wielu przebrało się za świętych i błogosławionych.

Po raz pierwszy, z inicjatywy miejscowej parafii, w Pępowie zorganizowano Bal Wszystkich Świętych. - To alternatywa do nadchodzącego Halloween i dobra okazja, aby poznać lepiej świętych i wspólnie się bawić - mówiła s. Sancja Winiarska ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Pępowie. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy w kościele św. Jadwigi. Stamtąd barwny korowód skierował się w stronę Gminnego Ośrodka Kultury. - Dzieci jak widać chętnie przebrały się za świętych. Mamy św. Jadwigę patronkę naszego kościoła, św. Jana Pawła II, św. Franciszka, Matkę Bożą, mnóstwo aniołów...Całą plejadę świętych. Organizując to wydarzenie zależało nam na promowaniu świętych i świętości - mówiła s. Sancja.

Bal Wszystkich Świętych dostarczył jego uczestnikom wielu pozytywnych emocji. - Bardzo podoba mi się ten pomysł. Wkrótce mamy święto Wszystkich Świętych i warto uczyć dzieci, że święci są wśród nas - mówiła jedna z mam. Główna sala ośrodka kultury została tego dnia specjalnie przystrojona i wypełniła się ogromną energią. Były śpiewy i tańce, nie zabrakło też konkursów.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ARAR

1 0

Dobry pomysł! Trzymam kciuki dla organizatorów. 21:37, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone