Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
2
09:39, 11.11.2019
Choć Narodowe Święto Niepodległości przypada 11 listopada, to mieszkańcy Pępowa obchodzili je dzień wcześniej. Uroczystości zainaugurowała Msza święta w intencji ojczyzny, po której wszyscy przeszli pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie odsłonięto tablicę z kolejnymi nazwiskami osób biorących udział w tym ważnym dla Polski wydarzeniu. Dalszą część obchodów kontynuowano w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wójt Grzegorz Matuszak wygłosił okolicznościowe przemówienie, a na scenie wystąpili soliści scen poznańskich...
5
11:33, 07.11.2019
Grube miliony inwestuje gmina Pępowo w największą inwestycję od lat związaną z rozbudową oczyszczalni ścieków. Po miesiącach wykonywania robót przygotowawczych, ziemnych i konstrukcyjnych widać już pierwsze efekty prac, które można oglądać z lotu ptaka. Samorząd poniósł również pierwsze wydatki związane z zadaniem.
2
11:45, 30.10.2019
Z trudnym tematem przyszło zmierzyć się władzom gminy Pępowo. Podczas sesji radni ostatecznie zgodzili się na podwyżki podatków. Wójt Grzegorz Matuszak, który zabrał głos tuż przed głosowaniem projektu, przekonując, że to konieczność. Wskazywał m.in.na niższe wpływy z podatku PIT, podwyżkę płacy minimalnej, czy największą w gminie od lat inwestycję...
12:04, 29.10.2019
Samorząd gminy Pępowo złożył wniosek w programie „Szatnia na medal”, o dofinansowanie modernizacji budynku szatniowo – sanitarnego na stadionie przy ul. Sportowej w Pępowie. Udało się. W ubiegłym tygodniu, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano stosowną umowę
1
12:25, 27.10.2019
Wszyscy święci balują w niebie... - śpiewała kiedyś legendarna Budka Suflera. Tymczasem w Pępowie Bal Wszystkich Świętych odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Impreza miała być alternatywą dla krytykowanego coraz głośniej przez środowiska konserwatywne Halloween. Uczestnicy korowodu przeszli z miejscowego kościoła do głównej sali M-GOK, by śpiewać, tańczyć i wspólnie zabawić. Wielu przebrało się za świętych i błogosławionych.
10
12:09, 15.10.2019
Działają niespełna rok, a już odnoszą sukcesy, kojąc podniebienia smakoszy. Mowa o "Farmie Seronada" z Babkowic, którą wyróżniono podczas "Wielkiego SERwowania" we Wrocławiu. Ser ich produkcji zajął pierwsze miejsce w kategorii serów dojrzewających twardych, a zarazem Grand Prix kulinarnego wydarzenia.
11:49, 26.09.2019
Gwiazdy śląskiej estrady wystąpiły na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie. Zainteresowanie koncertem Karpowicz Family było ogromne, a atmosfera wyjątkowo gorąca. Wszyscy doskonale bawili się przy folkowych rytmach.
3
12:53, 23.09.2019
Zabytkowy koźlak "Franciszek" dostał nowe życie. Wiatrak, któremu groziła katastrofa budowlana prezentuje się dziś bardzo okazale. Wszystko dzięki odważnej decyzji władz gminy i przy wsparciu funduszy zewnętrznych. W ramach inwestycji powstała również stanica rowerowa, która ma być miejscem spotkań mieszkańców. Podczas uroczystego otwarcia, do zwiedzania wiatraka ustawiały się kolejki. Wzruszenia nie kryli potomkowie dawnych właścicieli.
26
12:06, 18.09.2019
W połowie czerwca ich właściciel przywiązał je do ciągnika i pozostawił w jednym z gospodarstw na terenie Gębic. Sms-em poinformował o tym pośrednika od którego kupił zwierzęta i odjechał jakby nigdy nic się nie stało. O sprawie zrobiło się głośno, ale jest ciąg dalszy, bo zwierzęta zniknęły i nikt nie wie, gdzie się obecnie znajdują.
10
11:46, 10.09.2019
Bocian spacerujący od kilku dni przy drodze w Pępowie wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Ptak jak sugeruje nasza czytelniczka może być chory lub ranny. Urzędnicy przekonują, że monitorują sytuację i w razie potrzeby nie pozostawią go bez pomocy.
23
09:47, 27.08.2019
Miejsca te pełnią istotną rolę w życiu mieszkańców. Tyle, że na wsiach jest ich znacznie mniej. Chodzi o place zabaw, świetlice wiejskie czy wydzielone tereny do rekreacji. Kto by przypuszczał, że dostępność do nich może się stać elementem sporu. Tak przynajmniej jest Wilkonicach, gdzie jedna z mieszkanek wzięła sprawy w swoje ręce.
1
14:42, 26.08.2019
Motywem przewodnim tegorocznych dożynek gminno – parafialnych w Pępowie był miód i wszystko co z nim związane. Nic dziwnego. Okolica słynie z pszczelarstwa, a zaradne gospodynie potrafią dobrze go wykorzystać. Na stoiskach królowały ciasta z dodatkiem miodu, nalewki czy owoce oblane złotym skarbem natury. Były tez pokazy miodobrania, bigos na miodzie i miód pod każda postacią. Zwieńczeniem najsłodszej tego dnia imprezy w powiecie był koncert Rudiego Schuberta i jego największe przeboje – Córka rybaka czy Monika, dziewczyna ratownika
11
12:12, 25.08.2019
Dobiega końca peregrynacja obrazu kopii Matki Bożej Częstochowskiej w regionie gostyńskim. Wczoraj dotarła ona do Pępowa, gdzie oprócz wiernych i proboszcza miejscowej parafii, Matkę Boską witały dzieci, młodzież, a także przedstawiciele rodzin i władz samorządowych.
38
14:12, 13.08.2019
Na tej drodze zginęło już wiele osób. Ostatnią ofiarą jest 19-letnia Dagmara. Straciła życie, po tym jak samochód, w którym jechała jako pasażer uderzył w przydrożne drzewo. Po artykule który ukazał się na Gostyn24 od razu pojawiły się głosy, że droga ta jest bardzo niebezpieczna i nie można wykluczyć, że kiedyś znów dojdzie tam do tragedii.
14
14:06, 19.07.2019
Przez blisko trzy tygodnie pozostawali anonimowi. Wielu zastanawiało się kim są ludzie, którzy bez chwili wahania ruszyli z pomocą poszkodowanej w wypadku rodzinie. Skąd znaleźli w sobie tyle odwagi? Dziś już wiemy, to małżeństwo z Pępowa.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone