Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
08:30, 07.01.2019
Święto Trzech Króli jest bardzo ważnym wydarzeniem w kalendarzu chrześcijańskim. W wielu miejscach w Polsce odbywają się orszaki, takowy miał miejsce również w Pępowie. W parafii pod wezwaniem św. Jadwigi odbyła się msza Święta, krótka inscenizacja i przejście pod stajenkę.
56
16:21, 03.01.2019
Był ostatni dzień 2018 roku. Mieszkańcy dwóch bloków poczuli w mieszkaniach dym dlatego wezwali pomoc. Przybyli na miejsce strażacy potwierdzili obecność tlenku węgla, którego powodem miała być wadliwa instalacja grzewcza. Dla bezpieczeństwa zamknięto kotłownię, a ludzie pozostali bez ogrzewania i ciepłej wody. Lokatorzy mają obawy, że sytuacja się powtórzy. Niektórzy zarzucają zarządowi spółdzielni, której podlegają , że nie robi nic, aby tego uniknąć.
8
11:19, 28.12.2018
W niezwykły sposób mieszkańcy Pępowa uczcili historyczną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po mszy i złożeniu kwiatów w miejscu pamięci, zgromadzili się u zbiegu ulicy poświęconej bohaterom, gdzie zaprezentowano okazałą, bo blisko 40-metrową flagę.
09:49, 15.12.2018
Takich przyjaciół można tylko pozazdrościć. Od 30 lat pomagają samotnym i mniej sytuowanym mieszkańcom gminy Pępowo, przywożąc paczki z żywnością, sprzęt rehabilitacyjny i prezenty dla dzieci. W tym roku było podobnie. Holendrzy z zaprzyjaźnionej gminy Neder-Betuwe wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych Pępowa zasiedli przy wigilijnym stole dzieląc się opłatkiem z podopiecznymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
1
08:27, 13.12.2018
Wielu mieszkańców naszego powiatu wciąż nie wyobraża sobie tygodnia, bez wizyty na targowisku. I choć warunki ( zwłaszcza zimą )w jakich odbywa się handel pozostawiają wiele do życzenia, nie przeszkadza to ludziom w robieniu zakupów. Narzekają za to handlarze, których obroty z roku na rok spadają. W Pępowie napisali petycję do wójta o obniżenie opłaty targowej, którą uważają za zbyt wysoką
17:05, 10.12.2018
Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Mikołajkowy festyn połączony z odpaleniem świątecznej choinki przerodził się w charytatywną imprezę, a mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Jedni kwestowali, inni piekli ciasta, a jeszcze inni licytowali obrazy na aukcji. Przez kilka godzin udało się zebrać aż 11 tys. złotych
1
18:52, 03.12.2018
Sporym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się tegoroczny kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany w Pępowie. Od progu sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury witali gości święty Mikołaj i jego pracowita Śnieżynka częstując wszystkich słodyczami. W tegorocznej imprezie udział wzięło ponad czterdziestu wystawców prezentujących wysokiej jakości wyroby rękodzielnicze.
10:56, 29.11.2018
Ile będzie zarabiał nowy wójt gminy Pępowo? Podczas drugiej sesji nowej kadencji, radni jednogłośnie i bez dyskusji przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Włodarz obiecał, że dołoży wszelkich starań, aby to były dobrze zainwestowane pieniądze
10:28, 27.11.2018
Na scenie pępowskiego ośrodka kultury wystąpił kabaret, ale co warto zaznaczyć, po raz pierwszy tzw. "z górnej półki". Mieszkańców bawiła zielonogórska formacja "Ciach". Artyści z minuty na minutę, coraz bardziej nakręcali karuzelę śmiechu, a publika wprost zrywała boki słuchając zabawnych gagów
2
16:23, 26.11.2018
Minął tydzień od zaprzysiężenia Grzegorza Matuszaka na wójta gminy Pępowo. Nowy włodarz gminy nie zamierzał w tym czasie próżnować. Zdążył dokonać w urzędzie małej reorganizacji. Zwolnień nie było, nie przyjęto też nowych pracowników. Co więc się wydarzyło za drzwiami wójtowskiego gabinetu?
2
08:50, 20.11.2018
Rada Gminy Pępowo oficjalnie rozpoczęła działalność w nowej kadencji. Piętnastu rajców odebrało zaświadczenia o wyborze i złożyło ślubowanie. Zaprzysiężony został również nowy wójt Pępowa Grzegorz Matuszak. - Pierwsze emocje opadły. Czas zabrać się za realizację programu wyborczego - powiedział dziennikarzom Gostyn24
15:54, 12.11.2018
To był zdecydowanie dzień niepodległej Polski. Nic nie przyćmiło narodowego tryumfu sprzed stu lat. Mieszkańcy Pępowa podczas pięknej uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości pożegnali też odchodzącego wójta, z którym związani byli przez wiele lat.
11:13, 23.10.2018
Bilety na ten koncert sprzedały się błyskawicznie. Zapewne ci, którzy je kupili, doskonale wiedzieli, że koncert zespołu Blue Party to zawsze przepis na udaną zabawę. Nie mogło więc być inaczej na sobotnim koncercie w pępowskim ośrodku kultury. Z przesympatycznym trio śpiewała cała sala.
13:20, 14.10.2018
Wszystko zaczęło się w 1988 roku. Choć od tamtej pory zmieniły się czasy i ludzie, a cywilizacyjna przepaść dzieląca obydwa narody stała się wspomnieniem, przyjaźń przetrwała. Mieszkańcy gminy Pępowo wspólnie z gośćmi z holenderskiego Neder-Betuwe świętowali 30-lecie współpracy
13:54, 11.10.2018
Październik to miesiąc, który należy do seniorów! Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w całym regionie organizują spotkania z okazji Dnia Seniora. Nie inaczej było w Pępowie. W miejscowej restauracji pojawiło się ponad sto osób. Po oficjalnej części, podczas, której wręczono specjalne odznaczenia, miała miejsce kolacja i zabawa do późnych godzin wieczornych.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone