Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10
12:06, 18.09.2019
W połowie czerwca ich właściciel przywiązał je do ciągnika i pozostawił w jednym z gospodarstw na terenie Gębic. Sms-em poinformował o tym pośrednika od którego kupił zwierzęta i odjechał jakby nigdy nic się nie stało. O sprawie zrobiło się głośno, ale jest ciąg dalszy, bo zwierzęta zniknęły i nikt nie wie, gdzie się obecnie znajdują.
10
11:46, 10.09.2019
Bocian spacerujący od kilku dni przy drodze w Pępowie wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Ptak jak sugeruje nasza czytelniczka może być chory lub ranny. Urzędnicy przekonują, że monitorują sytuację i w razie potrzeby nie pozostawią go bez pomocy.
23
09:47, 27.08.2019
Miejsca te pełnią istotną rolę w życiu mieszkańców. Tyle, że na wsiach jest ich znacznie mniej. Chodzi o place zabaw, świetlice wiejskie czy wydzielone tereny do rekreacji. Kto by przypuszczał, że dostępność do nich może się stać elementem sporu. Tak przynajmniej jest Wilkonicach, gdzie jedna z mieszkanek wzięła sprawy w swoje ręce.
1
14:42, 26.08.2019
Motywem przewodnim tegorocznych dożynek gminno – parafialnych w Pępowie był miód i wszystko co z nim związane. Nic dziwnego. Okolica słynie z pszczelarstwa, a zaradne gospodynie potrafią dobrze go wykorzystać. Na stoiskach królowały ciasta z dodatkiem miodu, nalewki czy owoce oblane złotym skarbem natury. Były tez pokazy miodobrania, bigos na miodzie i miód pod każda postacią. Zwieńczeniem najsłodszej tego dnia imprezy w powiecie był koncert Rudiego Schuberta i jego największe przeboje – Córka rybaka czy Monika, dziewczyna ratownika
11
12:12, 25.08.2019
Dobiega końca peregrynacja obrazu kopii Matki Bożej Częstochowskiej w regionie gostyńskim. Wczoraj dotarła ona do Pępowa, gdzie oprócz wiernych i proboszcza miejscowej parafii, Matkę Boską witały dzieci, młodzież, a także przedstawiciele rodzin i władz samorządowych.
38
14:12, 13.08.2019
Na tej drodze zginęło już wiele osób. Ostatnią ofiarą jest 19-letnia Dagmara. Straciła życie, po tym jak samochód, w którym jechała jako pasażer uderzył w przydrożne drzewo. Po artykule który ukazał się na Gostyn24 od razu pojawiły się głosy, że droga ta jest bardzo niebezpieczna i nie można wykluczyć, że kiedyś znów dojdzie tam do tragedii.
14
14:06, 19.07.2019
Przez blisko trzy tygodnie pozostawali anonimowi. Wielu zastanawiało się kim są ludzie, którzy bez chwili wahania ruszyli z pomocą poszkodowanej w wypadku rodzinie. Skąd znaleźli w sobie tyle odwagi? Dziś już wiemy, to małżeństwo z Pępowa.
6
12:29, 09.07.2019
Modernizacja "Franciszka" na półmetku...Po kilku tygodniach prowadzenia prac rozbiórkowych przystąpiono do jego odtwarzania. Najtrudniejszym momentem była wymiana tzw. mącznicy. Gdyby belkę umieszczono w złym miejscu, konstrukcja mogłaby się rozpaść, niczym domek z kart. W oczach rośnie również stanica rowerowa.
4
13:58, 02.07.2019
Odpoczynek nad wodą - to dla wielu osób idealny sposób na spędzanie lata. Niestety w naszym powiecie jest tylko jeden zbiornik wodny, gdzie można legalnie pływać. To kąpielisko na pępowskiej cegielni, które 1 lipca zostało otwarte. Chętnych do zażywania kąpieli nie brakuje. Do dyspozycji mieszkańców jest plaża, przebieralnie i toalety, a ratownicy pilnują, by nikomu nic się nie stało.
10:27, 01.07.2019
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwinowie obchodzili jubileuszu 50-lecia powstania jednostki. Z tej okazji, przy miejscowej remizie odbyły się oficjalne uroczystości. Świętowanie rozpoczęła mszy święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. Wręczono medale i odznaczenia strażackie, a także podziękowania. Młodzieżówka otrzymała nowe kaski, a w strażackiej remizie niebawem stanie nowa motopompa. Miłym akcentem było wprowadzenie do OSP Ludwinowo nowych strażaków, a także poświęcenie figury Św. Floriana, którą ufundowała społeczność lokalna
1
15:01, 25.06.2019
Mieszkanka Pępowa świętowała 100. urodziny. Z tej okazji odebrała liczne życzenia i gratulacje od najbliższej rodziny, przedstawicieli samorządu, sąsiadów i proboszcza. Jubilatka zdradziła też swoją receptę na długowieczność, która, choć prosta okazała się dość rygorystyczna.
16:43, 24.06.2019
Ta noc na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Pępowa. Widowisko z okazji Nocy Kupały pt. "Sobóteczka mała nocka" przeniosło publiczność do czasów, gdy czczono jeszcze słowiańskie bóstwa. Widzowie z wielkim zaciekawieniem śledzili losy miłości dwojga młodych ludzi i podziwiali zaangażowanie aktorów. Nie brakowało śpiewów, przejmującej muzyki i dziewcząt puszczających wianki na wodzie.
12:02, 23.06.2019
To była wyjątkowa uroczystość. Jubileusz 50-lecia powstania świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Pasierbach, gmina Pępowo. Uroczystości zainaugurowała msza święta. Po nabożeństwie przyszedł czas na wręczenie medali, odznaczeń i podziękowań. Nie brakowało też życzeń i ciepłych słów kierowanych do druhów z OSP, a także prezentów, które z pewnością przydadzą się podczas akcji. Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na piknik strażacki, z wieloma atrakcjami i pyszną grochówką. Byliśmy tam z kamerą.
10
11:27, 16.06.2019
Czy był to przypadek? Trudno powiedzieć. Drugi dzień święta Ziemi Pępowskiej rozpoczął taniec...przywołujący deszcz. Najwyraźniej podziałało. Z każdą godziną chmur przybywało, aż w końcu rozpętała się potężna ulewa. To jednak nie przeszkadzało najwierniejszym fanom disco polo w dobrej zabawie.
13:37, 27.05.2019
Jak przekonać dzieci, że świat wirtualnych gier nie może się równać z zabawą w rzeczywistym świecie? Organizatorom Dnia Dziecka w Pępowie udało się to znakomicie. Zapewnili mega atrakcję zarówno dzieciom jak i dorosłym paintball laserowy, okazał się strzałem w dziesiątkę.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone