Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
14:43, 30.03.2020
Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, rozbudowa oczyszczalni ścieków w Pępowie idzie pełną parą. Prace są już na półmetku. Zgodnie z planem zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września tego roku. - Musimy dmuchać na zimne, dzisiaj nietrudno, aby wirus się pojawił, a potem zarządzono kwarantannę w firmie wykonującej zadanie - mówi Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo.
1
15:46, 11.03.2020
Koncert zespołu wokalno-rozrywkowego Szafa Gra w Pępowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Publiczność doskonale bawiła się słuchając znanych muzycznych kawałków. Przez pępowską scenę dosłownie przepłynął korowód artystów znanych z polskich i światowych scen.
1
10:33, 25.02.2020
Złote, polskie i niezapomniane przeboje wybrzmiały w "Klubie na Piętrze" Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie. Tego dnia sala wypełniła się po brzegi. Niektórzy nawet na stojąco słuchali ponadczasowych utworów w wykonaniu absolwentek miejscowych szkół. Nie zabrakło piosenek Anny Jantar, Ewy Bem, Alicji Majewskiej czy Grażyny Łobaszewskiej oraz wielu innych, znanych wykonawców.
10
15:08, 18.02.2020
Wójt gminy Pępowo Grzegorz Matuszak będzie zarabiał więcej. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji. Propozycja została przyjęta jednogłośna, a towarzyszyły jej uśmiechy radnych, które nie umknęły uwadze przewodniczącego. Chętnych do dyskusji jednak brakowało. Od teraz portfel włodarza będzie grubszy o ponad stówkę.
16:29, 28.01.2020
Wyjątkowy koncert noworoczny w GOK w Pępowie z udziałem trzech tenorów, stał się dopełnieniem wyników pierwszego pępowskiego plebiscytu "Laur Aktywności Społecznej w Gminie Pępowo". Decyzją mieszkańców, wyróżnienie w kategorii "Organizacja Społeczna" otrzymało OSP Pępowo, w kategorii "Działacz" Mirosława Bigaj, w kategorii "Lider Przedsiębiorczości" - Sebastian Koncewicz, w kategorii "Sportowiec" po zaciętej rywalizacji Ewa Roszak. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zapraszając jednoczesnie do obejrzenia reportażu z imprezy.
20:02, 06.01.2020
Tegoroczne obchody święta Trzech Króli w Pępowie miały wyjątkowy charakter. Nie orszak, ale "Jasełka" według Kaspra Miaskowskiego – poety ze Smogorzewa, zrobiły na uczestnikach największe wrażenie. Twórcy mają nadzieję, że z czasem spektakl będzie odgrywany również w innych rejonach powiatu, by rozsławić imię zapomnianego poety.
09:18, 12.12.2019
Seniorzy z Pępowa od lat pielęgnują tą piękną tradycję. Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić opłatkiem. W tym roku klimat nadchodzących świąt udzielił się wszystkim. Szefowa koła Anna Pośpiech wyrecytowała wiersze o charakterze świątecznym, seniorzy śpiewali też wspólnie kolędy.
52
15:14, 10.12.2019
Prywatne samochody zastawiają wyjazd z remizy. Z takim problemem zmagają się strażacy ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie. - Tak stojące samochody można zaobserwować praktycznie codziennie - pisze jeden z druhów i na potwierdzenie przesyła kilka zdjęć. To bardzo niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili strażacy mogą zostać wezwani do akcji.
3
10:10, 10.12.2019
"Ludzie stają się dobrzy przez ćwiczenie i praktykowanie dobroci" – to hasło przyświecało mieszkańcom gminy Pępowo podczas II Mikołajek Gminnych, połączonych z charytatywna zbiórką na rzecz dwójki mieszkańców. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania udało się zebrać pokaźną sumę, a przy okazji poczuć klimat zbliżających się świąt, kiedy w centrum Pępowa odpalono choinkę.
2
10:53, 02.12.2019
Sezon mikołajkowy zainaugurowany...w Krzyżankach, gmina Pępowo. W niedzielne popołudnie Święty Mikołaj zawitał do miejscowej świetlicy, by obdarować maluchy prezentami. Oczywiście wcześniej zapytał – Czy są tu grzeczne dzieci? Wszyscy niemal chórem – choć może i nie do końca było to prawdą – odpowiedzieli z wyjątkową pewnością w głosie, że - tak!
5
13:01, 24.11.2019
Martyna Sarbinowska, Eryk Andrzejewski i Tomasz Kopciński, to najlepsi tegoroczni maturzyści z gminy Pępowo. Tak przynajmniej wynika z ich świadectwa. W dowód uznania za wyniki z egzaminu dojrzałości, z rąk wójta Grzegorza Matuszka otrzymali nagrody pieniężne, a także listy gratulacyjne.
09:54, 22.11.2019
Zasłużonych w tej gminie raczej nie brakuje, co dostrzegają władze samorządowe. Chcąc uhonorować najaktywniejszych, dlatego ogłosili plebiscyt " Laur Aktywności Społecznej w Gminie Pępowo" nominując w każdej kategorii po trzy osoby bądź organizacje. Kto zdobędzie prestiżową statuetkę? O tym zdecydują mieszkańcy w głosowaniu, które potrwa do 20 grudnia.
2
09:39, 11.11.2019
Choć Narodowe Święto Niepodległości przypada 11 listopada, to mieszkańcy Pępowa obchodzili je dzień wcześniej. Uroczystości zainaugurowała Msza święta w intencji ojczyzny, po której wszyscy przeszli pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie odsłonięto tablicę z kolejnymi nazwiskami osób biorących udział w tym ważnym dla Polski wydarzeniu. Dalszą część obchodów kontynuowano w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wójt Grzegorz Matuszak wygłosił okolicznościowe przemówienie, a na scenie wystąpili soliści scen poznańskich...
6
11:33, 07.11.2019
Grube miliony inwestuje gmina Pępowo w największą inwestycję od lat związaną z rozbudową oczyszczalni ścieków. Po miesiącach wykonywania robót przygotowawczych, ziemnych i konstrukcyjnych widać już pierwsze efekty prac, które można oglądać z lotu ptaka. Samorząd poniósł również pierwsze wydatki związane z zadaniem.
2
11:45, 30.10.2019
Z trudnym tematem przyszło zmierzyć się władzom gminy Pępowo. Podczas sesji radni ostatecznie zgodzili się na podwyżki podatków. Wójt Grzegorz Matuszak, który zabrał głos tuż przed głosowaniem projektu, przekonując, że to konieczność. Wskazywał m.in.na niższe wpływy z podatku PIT, podwyżkę płacy minimalnej, czy największą w gminie od lat inwestycję...
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone