Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12
12:45, 07.04.2021
Samorząd Pępowa przymierza się do kupna ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostka podlega pod  Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, dlatego w każdej chwili może zostać skierowana do akcji na terenie całego powiatu. Gmina  Pępowo jest obecnie jedynym samorządem w regionie,  który nie posiada takiego samochodu.
8
16:58, 17.03.2021
Parafia św. Jadwigi w Pępowie podczas drugiej fali ubiegłorocznej pandemii straciła dwóch szanowanych proboszczów - ks. Kazimierza Małka i ks. kanonika Henryka Szwarca. Dla wielu mieszkańców tej niewielkiej miejscowości była to niepowetowana strata, dlatego postanowili upamiętnić kapłanów wydając książkę "Anieli! W niebo nieście mnie śmiało", której autorką jest Mirosława Bigaj, nauczycielka, działaczka społeczna i radna powiatu gostyńskiego.
5
13:10, 16.03.2021
Fotowoltaika to dziedzina, która coraz częściej wykorzystywana jest przez samorządy. Jak choćby  w Pępowie, gdzie już niebawem kilka obiektów zostanie zasilanych przez energię słoneczną.  Chodzi o budynek szatni, stanicy, a także oświetlenie jednej z dróg. Wszystko to ma zostać podłączone do instalacji fotowoltaicznej. Koszty inwestycji będą się zwracać przez kilka lat, lecz z ekologicznego punktu widzenia, to bardzo dobrze wydane pieniądze.
1
15:08, 15.03.2021
- Zadzwoniłem do kolegi adwokata i to pismo mu przeczytałem. Powiedział, że mam sobie tym wytrzeć pewną część ciała - komentował podczas sesji Rady Gminy Pępowo radny Józef Śląski. Co go tak zbulwersowało? Okazuje się, że pismo jakie otrzymał z Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich. Dokumenty o tej samej treści odebrali też inni mieszkańcy bloków, a wszystko przez...liczniki.
1
11:36, 24.02.2021
Za kilka dni Gminny Ośrodek Kultury w Pępowie przestanie istnieć.., ale tylko z nazwy. Zgodnie z podjętą przez radnych uchwałą, zmieni on nazwę na Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Dyrektor placówki Leszek Żelazny nie ma żadnych obaw,  a wręcz przeciwnie - cieszy się ze zmian,  bo oferta Ośrodka zostanie poszerzona.
17
12:59, 15.02.2021
Wszystko wskazuje na to, że część zabytkowych budynków, zlokalizowanych na wjeździe z Gostynia do centrum Pępowa zyskać może nowy blask.  Jak udało się nam ustalić, jeden z pępowskich przedsiębiorców zamierza wybudować tam centrum handlowo-mieszkaniowe. Wójt przekonuje, że sprawa w zasadzie jest pewna. 
6
11:50, 14.02.2021
Dziś Walentynki - Święto Zakochanych, doskonały dzień, by wyrazić swoje uczucia najbliższym sobie osobom. Tymczasem, nieco na przekór, pępowski samorząd przygotował poradnik - jak nie należy wyrażać uczuć. Skierowany jest do tych, którzy dewastują napisami miejscową stanicę. Jednocześnie samorząd zachęca "młodych artystów" do udziału w zajęciach orgaznizowanych przez miejscowy GOK, podczas których będą mogli realizować swoje... bez szkody dla gminnego mienia.
2
14:54, 03.02.2021
Oczyszczalnia ścieków w Pępowie powoli nie dawał już rady, dlatego, to samorząd podjął decyzję o modernizacji obiektu. Dzięki tej inwestycji,  będzie możliwe dalsze kanalizowanie gminy. Chodziło głównie, o to by zwiększyć przepustowość ścieków oraz moc obsługiwać kolejne miejscowości. Zadanie o wartości ponad 11 mln złotych udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu, które stanowiło około 50 proc. wartości inwestycji. Materiał o oczyszczalni ścieków wyemitowany zostanie dziś w TVP3 Poznań o godz. 17.30 w "Teleskopie z Powiatów"
3
12:05, 27.01.2021
To jedna z największych inwestycji jaką przeprowadzono w tej gminie. Niestety samorządowcy mogą dziś tylko na nią popatrzeć z daleka i cieszyć się że działa pełną parą. Mowa o oczyszczalni ścieków w Pępowie, którą z lekkim poślizgiem oddano użytku. Z przecięciem wstęgi przyjdzie jednak trochę poczekać.
27
08:52, 18.01.2021
Po namowie najbliższych poddała swój wokalny talent ocenie...Takiego wyniku się nie spodziewała i dziś jest bardzo szczęśliwa. Aleksandra Nowacka z Pępowa postanowiła spróbować swoich sił w organizowanym przez stację RMF FM konkursie "Twoje 5 minut w RMF FM". Do rywalizacji zgłosiła swoją muzyczną interpretację utworu "No Sory", który w oryginale wykonuje Sanah. Głosowanie prowadzone w miniony piątek dało jej pewną wygraną! 
3
10:55, 30.12.2020
Powoli dobiega remont Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie. Po wymianie dachu przyszedł czas na podbitkę wraz z elementami płyt akustycznych. Dyrektor Leszek Żelazny nie kryje zadowolenia, ale ma jeszcze jedno wielkie marzenie.
12
09:58, 08.12.2020
Parafia św. Jadwigi w Pępowie ma nowego proboszcza. Został nim ks. Andrzej Drobiński. Uroczyste wprowadzenie odbyło się podczas mszy św. w minioną niedzielę. Duchowny zastąpił zmarłego kilka tygodni  temu ks. Kazimierza Małka. - Księże proboszczu życzymy wszelkiego dobra na lata pracy w naszej parafii, dużo zdrowia, pomyślności byś czuł się dobrze w naszej społeczności nie jako gość, ale jako domownik - mówili przedstawiciele parafian. 
4
09:09, 04.12.2020
Dęby rosnące  w gminie Pępowo uznane zostały za pomniki przyrody. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli radni. Z podjętą inicjatywą zgłosili się do Nadleśnictwa Krotoszyn, które uczestniczy w akcji "100 pomników przyrody na 100-lecie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu". Drzewa mają już swoje imiona.
11
09:22, 03.12.2020
Wójt Pępowa - Grzegorz Matuszak, po dwóch latach urzędowania podjął decyzję o powołaniu swojego zastępcy. Został nim jego imiennik, obecny kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Wydziału Spraw Obywatelskich - Grzegorz Wabiński. Jak przekonywano nie będzie to jednak zastępca z prawdziwego zdarzenia. Co włodarz miał na myśli? 
14
10:10, 02.12.2020
Śmierć proboszczów z parafii św. Jadwigi w Pępowie - ks. Kazimierza Małka i ks. kanonika Henryka Szwarca, to niepowetowana strata dla parafian. Pojawiła się inicjatywa, która ma upamiętnić zmarłych kapłanów w formie publikacji. Każdy może pomóc w jej powstaniu opisując swoje wspomnienia ze spotkania z kapłanami.
REKLAMA