Zamknij
REKLAMA

Królowa pokazała klasę! Napisali list i... przyszła odpowiedź z pałacu Buckingham

13:48, 10.02.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: SP 2 Gostyń

Pod okiem nauczycieli języka angielskiego napisali list do królowej. Trochę o sobie, trochę o Gostyniu, o zwierzętach i hobby. Do listu dołączyli portret Elżbiety II i jej psów, a także szkice zabytków Londynu. Po trzech miesiącach przyszła odpowiedź prosto z Pałacu Buckingham. Królowa pokazała klasę...

Dla uczniów gostyńskiej Szkoły Podstawowej nr 2 nauka angielskiego to nie tylko słówka. Chętnie poznają język mieszkańców Wysp, ich zwyczaje i kulturę, a nieodłącznym elementem świata Brytyjczyków jest rodzina królewska. Uczniowie postanowili napisać list do najbardziej znanej koronowanej głowy na świecie – królowej Elżbiety II.

List uczniowie klasy 6C i 7A wrzucili do skrzynki mniej więcej trzy miesiące temu. Jego treść pomogła im stworzyć nauczycielka języka angielskiego Paulina Szperlik. - Uczniowie wspomnieli w nim o tym, że lubią uczyć się języka angielskiego i poznawać fakty na temat rodziny królewskiej oraz Zjednoczonego Królestwa. Napisali kilka słów o sobie, swoim hobby, zwierzętach jakie posiadają, mieście Gostyń i szkole. Część uczniów wykonało piękne prace, które zostały dołączone do listu, m.in. portrety królowej, jej psów oraz szkice zabytków Londynu. Całość została zwieńczona życzeniami dla królowej i brytyjskiej rodziny królewskiej - czytamy na stronie internetowej placówki.

Ogromna była radość uczniów, kiedy otrzymali odpowiedź z Pałacu Buckingham. - W ostatnich dniach naszą szkołę spotkał duży zaszczyt. Otrzymaliśmy bowiem list od jednej z dam dworu (Lady-in-Waiting), który został napisany w imieniu królowej Elżbiety II...(...) Jej Wysokość wyraziła wdzięczność za życzliwy list oraz doceniła znakomite prace uczniów. Otrzymana korespondencja została napisana w bardzo podniosłym i jednocześnie życzliwym tonie, a do listu zostały dołączone ulotki informacyjne z ciekawostkami o królewskich zwierzętach, Pałacu Buckingham oraz opis dnia z życia królowej Elżbiety II. Odpowiedź monarchini sprawiła dzieciom ogromną radość oraz z pewnością będzie motywacją do pisania kolejnych listów i nauki języka angielskiego - czytamy w informacji zawartej na stronie placówki.

Odwagę uczniów chwali dyrektor placówki Waldemar Minta. - Jest to na pewno coś fajnego, co może kiedyś będzie procentowało odwagą wśród tych dzieciaków - nie będą miały barier, żeby zwracać się do ludzi tak zacnych i znaczących. - komentuje dyrektor Waldemar Minta z SP 2 w Gostyniu. - Widziałem olbrzymią radość tych uczniów, że taką odpowiedź dostali...Chyba się nawet tego nie spodziewali, ale to dobrze świadczy o drugiej stronie, która zareagowała na list uczniów gostyńskiej szkoły i udzieliła odpowiedzi...To budujące - podsumował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BoboBobo

5 9

To teraz list do Kim Dzong Una:) A w odpowiedzi ulotki rakiet haha 18:23, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gostyniak2020Gostyniak2020

10 0

Brawo młodzieży tak trzymać!!!! 20:12, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Już Nie Uczeń.Już Nie Uczeń.

6 0

Dyrektor Minta niech nie spija pianki po owocnej pracy nauczycielki języka angielskiego i jej uczniów. Dla pana Minty nie liczy się nauka angielskiego czy matematyki lecz tylko i wyłącznie sport. Wszystko inne ma w głębokim poważaniu. 00:29, 11.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

4 0

Brawa dla młodzieży i brawa dla pani Pauliny!taki nauczyciel to skarb! 16:12, 11.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone