Zamknij
REKLAMA

Pierwszy rekord już padł, kolejne przed nami... Gostyński Finał nabiera rozpędu!

18:19, 11.01.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Już jutro, po raz 28. największa akcja charytatywna na świecie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbierane będą pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji . Jednak finałowe granie w Gostyniu zaczęło się już dzisiaj.  Maluchy występowały na scenie, a na kręgielni pobito zeszłoroczny rekord...

Tylko w zeszłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dzięki ludziom dobrego serca zebrała 175 938 717,56 złotych. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord? Wszystko zależy tylko od nas. Każdy gorsz zebrany do puszek zostanie przekazany na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. - Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia - czytamy na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co roku Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają również mieszkańcy powiatu gostyńskiego. W Gostyniu finałowe granie rozpoczęło się już dziś – koncertem przedszkolaków w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik. Na scenie wystąpili maluchy z kilku przedszkoli: Przedszkole „Zielona Zatoka”, Przedszkole Miejskie Nr 4, Przedszkole „Piotruś Pan", Przedszkole Miejskie nr 7, Przedszkole Miejskie Nr 1, Przedszkole „Kubuś Puchatek”, Przedszkole „Dziecięcy Raj”, „Domowe Przedszkole”, Przedszkole „Bajka”, a także Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK „HUTNIK”, Grupo Capoeira Brasil. Na występy przybyły całe rodziny. Ponadto w trakcie koncertu przedszkolaków były sprzedawane gadżety WOŚP i dary od Gostynian. Była też kawa i herbata od sympatycznych wolontariuszy.

Oprócz występów w Hutniku, również w  kręgielni odbył się Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP. - Gramy i będziemy grać, to już 28 lat - mówił Andrzej Zagata, współorganizator wydarzenia w gostyńskiej kręgielni. - Pomaga nie tylko środowisko kręglarzy, bo przyjadą do nas zawodnicy z Poznania, Leszna, Mosiny, Pleszewa, ale przede wszystkim nasi mieszkańcy, którzy dziś przyszli na kręgielnie – grali i licytowali, by pomagać dzieciom - mówił Andrzej Zagata. W sumie udało sie uzbierać 9.520,40 złotych. - Pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Zebraliśmy blisko 2 tys. złotych więcej - dodaje Andrzej Zagata.

Darów było całkiem sporo. - Jak zawsze mamy ogromne wsparcie i mnóstwo, najróżniejszych rzeczy na licytacje, z których dochód zostanie przekazany na leczenie dzieci - mówiła Violetta Kolendowicz, współorganizatorka kręglarskiego finału WOŚP w Gostyniu.  

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Strażacy z OSP w GolStrażacy z OSP w Gol

5 0

Zapraszamy na nasz Finał - szczegóły na http://gola.powiatgostyn.pl/WOSP,16630.html 20:46, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

2 1

Brawo orkiestra WOŚP!!!!!! 17:25, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

InnyInny

0 0

A gdzie hocki klocki, śpią 17:36, 12.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone