Zamknij
REKLAMA

Czasem jeżdżą lepiej niż dorośli

15:35, 15.05.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Ósemki, przejażdżki między pachołkami, slalomy, a potem testy o skrzyżowaniach i bezpieczeństwie na drodze. Tak uczniowie szkół podstawowych walczyli o reprezentowanie powiatu gostyńskiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Policjanci ruchu drogowego z Gostynia wspólnie z firmą ATC Kaczmarek zorganizowali powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, podczas których wyłoniono drużyny ze szkół podstawowych, które będą reprezentować region gostyński na szczeblu wojewódzkim.

Turniej podzielono na część praktyczną i teoretyczną. W pierwszej, uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności na torze przeszkód. Radzili sobie bardzo dobrze. - Na początek standardowa ósemka, potem m.in. przejeżdżanie między pachołkami czy pokonywanie slalomu - mówiła sierż. Marta Ławniczak z Wydziału Ruchu Drogowego. - Sam tor nie sprawił zawodnikom większych przeszkód. W praktyce mogę śmiało powiedzieć - spisali się bardzo dobrze. Jestem z nich dumna - dodała funkcjonariuszka gostyńskiej komendy. W części teoretycznej wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy.

W kategorii szkół podstawowych do 12 lat - pierwsze miejsce zajęła ekipa reprezentująca Szkołę Podstawową w Siemowie w składzie: Kornelia Adamajtis, Marcelina Kostrzewska, Igor Sikora, Mikołaj Śliwiński, drugie miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu ( Mikołaj Janowski, Zofia Ratajczak, Zuzanna Szymczak, Nikolas Wajchert, a trzecie reprezentacja placówki w Pępowie: Nikola Ptak, Weronika Nowacka, Dominik Leśniarek, Szymon Dobrosz.

W kategorii szkół podstawowych powyżej 12 lat zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu: Szymon Hajduk, Kacper Poślednik, Gerard Wenderski, drugie wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej w Goli w składzie: Julia Pietrowiak, Dawid Ruta, Kacper Wojciechowski, a trzecie Szkoła Podstawowa w Starej Krobi w składzie: Korneliusz Antkowiak, Mateusz Łapawa, Paulina Andrzejewska.

Zdaniem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu turniej jest pierwszym ważnym krokiem do zdobycia uprawnień na skuter a później na prawo jazdy kat. B. - Są lepsi i gorsi. Cieszy to, że poziom z roku na rok jest wyższy - mówi asp. Adrian Polerowicz dodając, iż najlepszym dowodem na to, że młodzi ludzie wiedza jak zachować się na drodze są policyjne statystyki. - Wypadki z najmłodszymi to jednostkowe przypadki. Niejednokrotnie młodzi ludzie potrafią zachować się lepiej na drodze niż dorośli, którzy albo wpadają w rutynę albo nabierają jakiś złych nawyków i dochodzi do zdarzeń - wyjaśniał szef gostyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

TrtTrt

0 7

Co za jazda masakra takie rzeczy za rządów PiS 19:54, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KKKK

1 0

Policja i straż miejska bawią się z dzieciakami, a złodzieje w tym czasie opierdala.. mieszkania. :) :) :) 12:21, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA