Zamknij
REKLAMA

Będzie pozytywnie...

12:26, 24.07.2018 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Wiemy, co pojawi się na ścianie gostyńskiej Dwójki. Planowany mural na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie będzie - tak jak zapowiadano - szablonowym motywem, ale radosnym obrazem. Pomysł został już zaakceptowany przez komisję z Narodowego Centrum Kultury.

Sto maków - taki mural zostanie wymalowany na ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Koncepcję opracowano podczas warsztatów plastyczno-historycznych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Zielona Kohorta w ramach projektu Murale Polskiej Niepodległości. - Już przystępując do pisania projektu, wiedzieliśmy, że chcemy uniknąć szablonowych i tradycyjnych motywów patriotycznych. Chcieliśmy, żeby nasz mural był świeży, radosny, a jednocześnie symboliczny i atrakcyjny wizualnie. Tak powstało 100 maków na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncepcję opracowywałam ja, konsultując pomysł z osobami zaangażowanymi. Taka forma muralu została także bardzo pozytywnie przyjęta przez komisję z Narodowego Centrum Kultury - mówi malarka Aleksandra Adamczak, która prowadziła warsztaty plastyczne.

Ponadto uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach ze street artu i malowania murali prowadzonych przez artystkę Beatę Pflanz oraz gawędach patriotycznych i historycznych o niepodległości prowadzonych przez historyka Damiana Płowego.

Malowidło ma pojawić się w centrum miasta we wrześniu. Na realizację projektu Stowarzyszenie Zielona Kohorta otrzymało dofinansowanie w kwocie 15 800 złotych.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ciekawyciekawy

3 0

pytanie - ten mural bedzie na tym pomaranczowym murze czy moze wyżej w miejscu tych reklam?

mam nadzieje ze w miejscu tych reklam jednak.... 14:35, 24.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA