Zamknij
REKLAMA

W szpitalu wojewódzkim w Poznaniu zatruło się ok 80 osób. Szukają winnych...

11:26, 16.02.2020 | PAP
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Kierownik Oddziału Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska przekazała w piątek PAP, że najprawdopodobniej, któryś z pracowników szpitalnej kuchni nie dochował odpowiedniej staranności higienicznej. - Badanie próbek żywnościowych potwierdza zanieczyszczenie bakteryjne. Wydamy odpowiednie zalecenie sanitarne dla kuchni w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków sanitarno-higienicznych -  powiedziała.

Dodała, że do zanieczyszczenia posiłków mogło dość także w trakcie przewożenia żywności do pacjentów. W poniedziałek i wtorek objawy chorobowe takie jak biegunka i sporadycznie wymioty wystąpiły u ok. 80 pacjentów różnych oddziałów rozmieszczonych w kilku budynkach szpitala. wojewódzkiego w Poznaniu - Podejrzewamy, że do zatrucia doszło po spożyciu potraw podawanych z niedzieli na poniedziałek -  wskazała.

Dyrekcja szpitala poinformowała sanepid o zatruciu w środę. - Ponieważ zachorowania wystąpiły w jednym czasie, w kilku oddziałach, podejrzewaliśmy, że mogą być związane ze szpitalną kuchnią i przygotowywanymi tam posiłkami -  powiedziała Pawłowska dodając, że inspektorzy brali też pod uwagę zatrucie wirusowe lub wystąpienie bakterii salmonelli.

Pawłowska wyjaśniła, że inspektorzy sanitarni nie wydali decyzji o zamknięciu kuchni, ponieważ na wstępnym etapie kontroli nie było ku temu dostatecznych podstaw. - Na szczęście przebieg zachorowań był dość łagodny, a objawy u pacjentów szybko ustąpiły -  zaznaczyła.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

zaskoczonazaskoczona

3 3

Gdzie, jak gdzie, ale w szpitalu zatrucie pokarmowe? Dziwne rzeczy dzieją się ostatnio nawet w takich placówkach. 13:32, 16.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrawoPrawo

0 3

Bezwzględne więzienie dla winnych. 17:56, 16.02.2020


SzpitalniakSzpitalniak

3 0

To jest tekst który nas ma wyczulic nasza pplske służbę zdrowia. Ze trzebasoe tam samemu żywić! ??? 21:17, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone