Zamknij

Brakuje im kasy, więc wzięli sprawy w swoje ręce. Chcą zbudować czerwony rydwan

10:03, 19.11.2023 mis
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krobi, od pół roku biorą udział w projekcie "Czerwony Rydwan" - Równać Szanse. Wyjeżdżali na wycieczki, brali udział w spotkaniach integracyjnych. Jednym z elementów projektu jest też budowa melexa - mini wozu strażackiego. Młodym strażakom cały czas brakuje funduszy na ten cel, dlatego postanowili zorganizować "Dzień otwarty w remizie OSP". Przygotowali mnóstwo atrakcji, trwała zbiórka złomu i makulatury i sprzedaż ciast, a puszki zapełniały się gotówką. 

Sobotnie drzwi otwarte w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krobi były jedynie elementem projektu, w którym druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krobi, uczestniczą od czerwca tego roku. Przedsięwzięcie pn. "Czerwony Rydwan" realizują ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu "Równać Szanse 2023".

- Główny cel, to nauka samodzielności, czy nabycie umiejętności jaką jest praca w zespole - mówi Milena Matuszak, opiekun MDP Krobia.

Dotąd w ramach projektu, na który udało się pozyskać 40 tys. złotych, młodzież wzięła udział w wycieczkach, spotkaniach, biwakach. Elementem jest też budowa... czerwonego rydwanu, a konkretnie małego wozu strażackiego na bazie melexa. 

- Części otrzymaliśmy od jednego z przedsiębiorców z Krobi, pana Olejniczaka. Naszym zadaniem jest współpracować i zbudować mały wóz strażacki -mówi Zofia Huchrak z MDP Krobia, który liczy ponad 20 członków. - My będziemy go składać, współpracować w grupie, a w razie potrzeby poprosić o pomoc - kontynuowała. - 

Młodym ludziom brakuje jednak środków na wykonanie czerwonego rydwanu, około 10 tys. złotych. Postanowili zorganizować "Dzień otwarty w remizie OSP".

- Na początku miała to być zbiórka makulatury i złomu, który następnie zostanie sprzedany, ale stwierdziliśmy, ze zrobimy coś więcej. - mówili jednym głosem Zofia Huchrak i Oliwia Poślednik z MDP Krobia.

[FOTORELACJA]10729[/FOTORELACJA]

Druhny i druhowie z MDP Krobia zaprosili mieszkańców do kawiarenki strażackiej. Można było zjeść coś ciepłego, cos słodkiego i napić się czegoś gorącego. Były pokazy pierwszej pomocy i kącik dla malucha. Młodych strażaków wspierali ci nieco starsi - ochotnicy z OSP Krobia. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem czerwony rydwan zawita na festynach, czy manifestacjach w połowie przyszłego roku. Natomiast projekt młodych strażaków będzie miał finał w lipcu 2024 roku. 

[ALERT]1700334760208[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%