Zamknij

Przychodząc nie wiedzieli..."Marynia" ze Święciechowy nie dała im większego wyboru

14:16, 05.06.2023 mis Aktualizacja: 16:22, 05.06.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Tym razem nie w biskupiańskim stylu, ale staropolskim polonezem, mieszkańcy wsi Stara Krobia rozpoczęli międzypokoleniowa imprezę pod  wiatą. Co ciekawe, wcześniej nie wiedzieli, że będą mieli taką okazję. - Rewelacyjnie się tańczyło. (...) Wróciły wspomnienia ze studniówki - komentowali uczestnicy wydarzenia.

W Starej Krobi w miniony weekend mieszkańcy spotkali się na imprezie, która była połączeniem kilku wydarzeń. "Powitaniu lata" towarzyszył Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca, ale też Dzień Seniora.

- Pamiętaliśmy o wszystkich - mówiła Sylwia Jakubowska, przewodnicząca KGW Stara Krobia, współorganizatorka wydarzenia.

Przez cały dzień nie brakowało atrakcji dla każdego, a wieczorem wszyscy chętni zasiedli przy stołach pod wiata. Najpierw zjedli wspólna kolację, a następnie ruszyli na parkiet z zespołem Pieśni i Tańca "Marynia" ze Święciechowy. Zawodowi tancerze zaprezentowali się w strojach z epoki i pokazali układ staropolskiego poloneza, którym kiedyś rozpoczynano wszystkie duże imprezy. Następnie członkowie zespołu poprosili do tańca mieszkańców. 

- Mieszkańcy nie wiedzieli, że zostaną zaproszeni do tańca - mówiła Sylwia Jakubowska, przewodnicząca KGW Stara Krobia. - Pomysł na taki taniec pojawił się dlatego, że lubimy wyzwania i zaskakiwać naszych mieszkańców. Górują u nas biskupiańskie tradycje, ale przecież zawsze warto spróbować czegoś nowego, innych tańców - dodała nasza rozmówczyni.

[FOTORELACJA]10228[/FOTORELACJA]

Odważnych do odtańczenia poloneza nie brakowało. Łącznie zatańczyło około 100 osób!

Rewelacyjnie się tańczyło (...) - mówiła jedna z mieszkanek

- Super, bardzo fajnie. Ładne partnerki. Nie tańczyłem wcześniej poloneza, był to pierwszy raz i uważam, że było super. - komentował mieszkaniec Starej Krobi.

- Wróciły wspomnienia ze studniówki - komentowała kolejna uczestniczka wydarzenia.

Organizatorem międzypokoleniowego spotkania były m.in. KGW Stara Krobia, Kółko Rolnicze i sołtys.

[ALERT]1685967396028[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%