Zamknij
REKLAMA

Ziścili tysiące dziecięcych marzeń. Teraz chcą spełnić kolejne... w naszym powieci

12:31, 20.10.2021 | M.S
Skomentuj Foto: wishsurfing.pl
REKLAMA

Mały Alex był bardzo wyczekiwanym dzieckiem, a wiadomość, że przyjdzie na świat przyniosła całej rodzinie wiele radości. Tuż przed porodem okazało się, że chłopiec może być chory na zespół Downa. Świat całej rodziny przewrócił się do góry nogami, pojawiły się też obawy, jak poradzi sobie w przyszłości. Miłość pozwala jednak przezwyciężyć wszystko. Rodzice Alexa robią więc wszystko, żeby dać synkowi szansę na samodzielność.

Trwa zbiórka dla 2-letniego Alexa Pawlaka z Krobi na zakup laptopa ze specjalnym programem zorganizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja. 

- Na co dzień spełniamy fantazje chorych dzieci. Dziś nasi podopieczni potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Właśnie dlatego uruchomiliśmy charytatywną platformę, dzięki której spełnianie marzeń stało się dużo prostsze. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie - informuje Agata Krystosiak, koordynator projektów w Fundacji Dziecięca Fantazja.

Chłopczyk wymaga kompleksowej opieki ze strony wielu specjalistów, m.in. stałej kontroli kardiologa ze względu na niedomykalność zastawki, ma też problemy ze wzrokiem i przyjmuje leki na tarczycę.

- Dopiero niedawno nasz Podopieczny zaczął stawiać swoje pierwsze kroki. Największy problem stanowi jednak komunikacja. Alex pracuje nad rozwojem swojej mowy metodą krakowską. Rodzice robią wszystko, żeby dać synkowi szansę na jak największą samodzielność. Żeby Alex mógł poczynić możliwie duże postępy, potrzebuje ćwiczeń nad mową również w domu. Z tego powodu niezbędny jest laptop wraz z zestawem płyt z programami logopedycznymi, dzięki czemu chłopiec będzie mógł kontynuować terapię po zajęciach i utrwalać to, co już wypracował. Czas jest tutaj kluczowy i daje nadzieję na to, że naszemu Podopiecznemu uda się opanować mowę i tym samym wyrażać swoje myśli oraz emocje. - czytamy w opisie zbiórki -TUTAJ-

Wartość potrzebnego sprzętu to 4200 złotych. Na ten moment udało się zebrać 810 złotych. Wsparcia może udzielić każdy, udostępniając zbiórkę bądź wpłacając drobną kwotę przez portal wishsurfing.pl. Wystarczy kliknąć w link, który zamieściliśmy -TUTAJ-

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. - Naszymi podopiecznymi są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 roku, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało nam się spełnić ponad 7500 wyjątkowych marzeń - informuje fundacja.

[ALERT]1634725869307[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Świadek historiiŚwiadek historii

6 1

💖 22:31, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%