Zamknij
REKLAMA

Po tym co ich spotkało, marzą wyłącznie o jednym. Sami nie dadzą sobie rady...

12:55, 02.03.2021 | M.S
Skomentuj Archiwum Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Rodzina Bartkowiaków z Krobi z dnia na dzień straciła niemal wszystko. Kilka tygodni temu pożar zniszczył im mieszkanie wraz z wyposażeniem, a także garaż będący jednocześnie miejscem pracy. Przez lata to oni często pomagali innym, dziś sami potrzebują wsparcia. Ich marzeniem jest, by cała rodzina mogła wrócić do domu i do normalnego życia

O pożarze, który wybuchł  w budynku przy ul. Zachodniej w Krobi informowaliśmy 8 lutego br. Spłonęło wówczas  wyposażenie garażu wraz z samochodem, a do tego odymione zostały wszystkie pomieszczenia części mieszkalnej znajdującej się nad obiektem. Żeby ratować swoje życie jedna z domowniczek musiała skakać z okna. Straty wstępnie oszacowano wówczas na około 150 tys. złotych!  

Pożar sprawił, że rodzina Bartkowiaków z dnia na dzień straciła niemal wszystko.... -. Dzieci mojej siostry to tegoroczni maturzyści, którzy potrzebują laptopa, książek, swoich notatek i spokoju, a zostało im to zabrane przez pożar. Garaż, w którym wybuchł pożar był miejscem pracy mojego szwagra. W tym momencie stracił on dosłownie wszystkie narzędzia pracy. Temperatura i sadza spowodowały, że wszystko nadaje się wyrzucenia. - napisała Lidia Frydryszak. - Moja siostra, która jest wspaniałą, ciepłą osobą, bardzo dba o dom i zawsze jej zależy na porządku, aby w domu było czyściutko i przytulnie. Teraz nie ma o co zadbać, nawet o kwiatki, które się spaliły. Siostra jest przede wszystkim osobą bezinteresowną i zawsze pomaga ludziom i zwierzętom. Nigdy nie odmówiła nikomu pomocy, tak jak i pozostali członkowie rodziny. Podczas pożaru jedna osoba musiała skakać z okna, aby uratować swoje życie. Szczęśliwie skok był udany i skończyło się na kilku szwach i stłuczonych żebrach. - relacjonuje pani Lidia, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy, chcąc w ten sposób pomóc stanąć im na nogi...

Organizatorzy zbiórki byliby bardzo szczęśliwi gdyby, by im się uzbierać 50 tys. złotych, tymczasem dotąd na konto wpłynęło nieco ponad 3 tys. Dzięki nam może się to jednak zmienić  - Celem zbiórki jest zebranie funduszy na odbudowę i wyposażenie domu oraz garażu, zniszczonych przez pożar. Marzeniem, aby cała rodzina mogła wrócić do swojego domu oraz normalnego życia. - napisała Lidia Frydryszak, inicjatorka zrzutki. Jak podkreśla remont mieszkania i wartość utraconego dobytku znacznie przekraczają finansowe możliwości rodziny.

W opisie zbiórki  pani Lidia podkreśla, że na Bartkowiaków przez lata mogli liczyć znajomi, przyjaciele i sąsiedzi. Zawsze wspierali innych dobrym słowem, umiejętnościami, a czasem dachem nad głową i pieniędzmi. Teraz jest dobry moment, by pomóc im w odzyskaniu choćby części tego co stracili.

Aby wesprzeć rodzinę Bartkowiaków z Krobi wystarczy kliknąć -TUTAJ- do czego wszystkich zachęcamy

[ZT]50768[/ZT]

[ALERT]1614685857640[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%