Problem z dojazdem do posesji zgłosił jeden z mieszkańców Sułkowic. Jak przekonuje drogą ciężko jest przejechać, szczególnie po opadach deszczu, gdy samochody bywają całe oblepione błotem. W gminnym planach póki co nie zapisano przebudowy tego odcinka, ale jak twierdzi pan Paweł nie o to chodzi. Mieszkańcom zależy na wyrównaniu nawierzchni, by można było po niej normalnie jechać.
Przy wspomnianym, odcinku (około 500-600 metrów) zlokalizowane są trzy posesje. Mieszkańcy są świadomi, że dla gminy koszty przebudowy drogi w tym miejscu byłyby ogromnym kosztem. Uważają jednak, że samorząd powinien bardziej zadbać choćby o to, by była przejezdna.
Jak twierdzi pan Paweł, który napisał do naszej redakcji, odcinek ten znajduje się w tragicznym stanie, choć około dwa lata temu był remontowany. Prace na długości około 600 metrów kosztowały 105 tys. złotych. - Kiedyś na tej drodze była wyspana była tzw. "aszka", a później wysypali jakieś kruszywo, które po deszczu normalnie zamienia się w gliniaste błoto. Samochody non stop brudne, całe auto oblepione od tego czegoś, o dziurach nie wspomnę - zawieszenie po roku do wymiany - pisze mieszkaniec Sułkowic, dodając, że sprawę zgłaszano sołtysowi, ale bez echa. - Nic z tym nie zrobił - pisze pan Paweł. - Chodzi nam jedynie o to, że żeby trochę tą drogę wyrównać. Co roku starali się chociaż walcować, a teraz nic...Tutaj jeżdżą ciągniki, kombajny i ta droga się rozwala, a gdy robi się mokro to szkoda w ogóle gadać - dodaje mieszkaniec Sułkowic.
Wczoraj na wizję lokalną drogi udali się pracownicy Wydziału Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Krobi. - Jej następstwem jest decyzja o podjęciu działań zmierzających do poprawy stanu technicznego drogi, w tym jej nawierzchni, która wykonana jest z kruszywa naturalnego. Prace podjęte zostaną gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne i będą miały charakter doraźny. Kompleksowa przebudowa drogi nie jest na chwilę obecną planowana w budżecie Gminy Krobia - informuje Adam Sarbinowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Krobi.
[ALERT]1609842437914[/ALERT]
Co za ekipa! Zimno im niestraszne, a teraz własnymi...
Fajnie że jest taka zajawka ale czegoś nie rozumiem,latem nie można korzystać z jedynego zbiornika wody w okolicy czyli Cegielni a było specjalnie urzadzone kąpieliska , natomiast jesienią i zimą grupka ludzi może bez problemu pławić się .Może zimą niech Morsy korzystają a latem Foczki a nie ktoś ma wyłączność na Cegielnie?
Kryspin Wątroba
13:17, 2025-10-19
Chodzi o autobusy na trasie Gostyń-Śrem-Poznań...
W lokalnych połączeniach (na trasie Gostyń -Piaski) kilka razy zauważyłem jak kierowca bierze pieniądze a nie wydaje biletu (przeważnie od uczniów). Myślałem, że te komunistyczne nawyki minęły. Może władze PKS zainteresowałyby się tymi praktykami bo to jest też jeden z powodów nierentowności przewozów i utrata przychodów.
Czytelnik
12:02, 2025-10-19
Tyle wzrosną ceny alkoholu. Rząd ogłosił nowe stawki
Szkoda że wypłaty nie są jak w Unii
Lolo
12:00, 2025-10-19
Tyle wzrosną ceny alkoholu. Rząd ogłosił nowe stawki
Cena alkoholi w Polsce jest naprawdę niska. Nawet przy niskich wynagrodzeniach to 0,5 l to troszkę więcej jak 0,5 godziny pracy i analogicznie cena piwa. Natomiast napoje z cukrem to tragedia dla dzieci. Piją te słodkie napoje, a potem nadwaga lub jeszcze coś gorszego.
Stanisław
11:24, 2025-10-19
7 0
Za 105 tys było by 42tys trylinki, to jest ok 2333m,będzie ok777m drogi o szer 3m.Ktos zgarnol niezła kasę.
1 0
W gminie piaski też sypią tym gryzem i jest to samo
18 3
Radni bardziej potrzebują nowej biblioteki i Kopernika albo krążącej wody w fosie a wy im głowę drogami zawracacie oni przed swoim domem przecież już dawno mają.
4 11
idzcie do pisiorów tyle wam obiecali moze wam zrobią
1 0
Niestety ale na to ewidentnie wychodzi bo lewusy i popaprancy to szanownie komisyjnie zlustruja i zalecą doraźnie spie....ć
2 0
wam . a tobie ?
10 0
Rzecznik zapomniał dodać że ten syf miał być wyspany na zupełnie innej drodze tylko tam zostali pognani z tym gownem przez mieszkańców którzy w porę zareagowali. Doraźnie to mogli sobie fosę robić już dwa razy a nie drogi do posesji ale podatki to się pobiera
1 3
Zapraszam do Krobi na ulice Lipowa i Klonowa...zeby przejsc z dzieckiem na spacer potrzebne sa kalosze..
8 1
A jak rozpoczynała pani budowę to brak drogi nie przeszkadzał? Być może w pani przypadku było inaczej, ale często bywa tak, że ludzie kupują tańsze działki bez dostępu do konkretnej infrastruktury, a potem wylewaja żale... Kiedy ja kupowałam tańszą działkę, bez dostępu do porządnej drogi i gazu, miałam tego pełną świadomość i teraz nie mam do nikogo żalu o to, że droga nie jest z kostki ale z potłuczonych przez nas kamieni...
2 1
Najlepiej poprawiać 10 razy i brać kasę jeszcze za to
3 1
Wypie****ać wszyscy pokolej ja na pewno już nie będę na was głosował tak jak znajomi z ulicy i nie tylko wielkie obiecywanie a gówno robicie
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz