Zamknij
REKLAMA

Wydali blisko 90 tys. Czy dzięki temu skończą się lokalne podtopienia w Krobi?

13:11, 10.12.2020 | M.S
Skomentuj Foto: UM Krobia
REKLAMA

Czy wkrótce skończą się problemy z  lokalnymi podtopieniami w Krobi? Samorząd zlecił renowację kolejnego odcinka Rowu Krobskiego - od przepustu przy ulicy Juliusza Słowackiego w kierunku obwodnicy. Prace właśnie się zakończyły. 

Prace wykonała miejscowa firma za kwotę blisko 90 tys. złotych. W ramach zlecenia - od przepustu przy ulicy Juliusza Słowackiego w kierunku obwodnicy Krobi - przeprowadzono m.in. roboty rozbiórkowe, usunięto drzewa i krzewy, które negatywnie wpływały na prawidłowe funkcjonowanie cieku wodnego, wykonano też wykopy oraz wzmocniono skarpy. - Rów Krobski jest jednym z głównych cieków melioracyjnych w gminie Krobia, odbierającym wodę opadową z przeważającej części miasta. Głównym celem realizacji zadania było zatem przede wszystkim zapewnienie lepszego odbioru wód opadowych z terenów zurbanizowanych - czytamy w komunikacie gminy Krobia. 

Inwestycja stanowi kolejny etap renowacji Rowu Krobskiego. W 2018 roku wykonano podobny zakres prac lecz na odcinku od boiska sportowego w kierunku zachodnim - do przepustu na ulicy Słowackiego. - Chociaż inwestycja poprawia stan systemu hydrologicznego na terenie gminy, najlepszym sposobem na zapobieganie podtopieniom podczas ulewnych deszczy jest retencjonowanie wody bezpośrednio na naszych nieruchomościach, w szczególności poprzez pozostawianie powierzchni nieutwardzonych bądź też montaż zbiorników gromadzących wodę - przekonują urzędnicy dodając, że retencja wody przyczynia się m.in. do ograniczenia jej zużycia i przynosi wymierne korzyści ekonomiczne.

[ALERT]1607602266577[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%