Mieszkańcy Smogorzewa pożegnali lato w wyjątkowych okolicznościach. Mogli bowiem zobaczyć zmagania jeźdźców ze Stajni Dąbrowscy. Umiejętności zaprezentowali nawet najmłodsi wraz ze swoimi kucykami.
Jeźdźcy ze Stajni Dąbrowscy rywalizowali w Turnieju Jeździeckim o Puchar Wójta Gminy Piaski. Imprezie towarzyszyło też Pożegnanie Lata zorganizowane przez sołectwo.
- Połączyły nam się dwie imprezy. Pierwotnym założeniem była organizacja jedynie turnieju klubowego dla naszych zawodników. Chcieliśmy, żeby te najmniejsze dzieci spróbowały swoich sił na kucyku. Kiedy poinformowaliśmy o tym panią sołtys, zapytała nas ona, czy może się do nas przyłączyć i zorganizować Pożegnanie Lata, na co oczywiście się zgodziliśmy. Tym wydarzeniem chcieliśmy pokazać mieszkańcom, ale i władzom, czym się zajmujemy na co dzień, żeby wiedzieli, jak to wygląda od podszewki – powiedziała Anna Dąbrowska, która wraz z mężem prowadzi Stajnię Dąbrowscy.
Do rywalizacji przystąpili wyłącznie zawodnicy zrzeszeni w klubie, którzy prezentowali skoki przez przeszkody. Swoje umiejętności zaprezentowało pięcioro dzieci z kucykami oraz trzynaścioro jeźdźców na koniach.
- Na początku prezentowały się dzieci na kucykach. Jeśli chodzi o główny turniej, wysokość przeszkód zaczyna się od 80 cm, a kończy na poziomie 115 cm. Mamy dziesięć przeszkód. Ich wysokość jest dostosowana do umiejętności danego zawodnika i konia. Wiek zawodników nie ma znaczenia. Należy jednak podkreślić, że w jeździectwie nie mówimy o zawodniku, mówimy o parze – koń i jeździec. Bardzo ważne jest to, że między tą dwójką musi być chemia. Niektórzy zaczynają przygodę z jeździectwem jako małe dzieci, a inni, jako już dorosłe osoby. W jeździectwie nie mamy też kategorii rozdzielających płcie. Każdy jeździec musi zdobywać nowe kwalifikacje, a są to odznaki jeździeckie i klasy sportowe – wyjaśniła A. Dąbrowska.
Dzięki połączeniu dwóch wydarzeń mieszkańcy mogli korzystać z wielu atrakcji. Poza kibicowaniem, mogli m.in. zobaczyć pokaz broni palnej. Na młodszych uczestników czekały dmuchane zamki, przejażdżki na kucykach i strzelnica dla dzieci i młodzieży ASG.
[FOTORELACJA]10465[/FOTORELACJA]
Klub państwa Dąbrowskich ma bardzo ciekawą historię, a zrzeszeni w nim zawodnicy uczestniczą w wielu imprezach, odnosząc spore sukcesy.
- Na chwilę obecną do największych osiągnięć naszych zawodników możemy zaliczyć występy Jana Dąbrowskiego (13 lat) na imprezach ogólnopolskich. W tym roku zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, Olimpiady Młodzieży i Pucharu Polski. Nie można zapomnieć oczywiście o jego bracie, Antonim Dąbrowskim (11 lat). Obaj dwa tygodnie temu startowali w Mistrzostwach Wielkopolski w Racocie – powiedziała Anna Dąbrowska
- Konie w tym miejscu hodujemy od 12 lat. Jeśli chodzi o Jana Kantego Dąbrowskiego, on konie malował i rzeźbił, a także był trenerem jeździectwa, ale pochodził z Pępowa. Jan i Antoni to piąte pokolenie w tej rodzinie, które startuje w zawodach jeździeckich. Andrzej Dąbrowski, który jest sędzią i dziadkiem chłopców, również startował w turniejach, a jest on synem właśnie Jana Kantego – dodała.
[ALERT]1695038040900[/ALERT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz